Skocz do zawartości

Wymiana tunelu środkowego w BMW E34 i zegarka na komputerek


motoman12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Piszę ten temat bo dorwałem tunel środkowy z nawiewem na tył z E34 z klimą (sam mam bez klimy i tej tylnej kratki). Czy da to radę wymienić bez jakiś większych problemów? Nie ruszałem tego narazie bo nie chce na darmo zdejmować tunelu w swoim aucie a mam możliwość zwrotu tego z kratką. Mam tą obudowę co jest za konsolą od nawiewu, rurę doprowadzającą do tylnej kratki no i całą resztę.

Fajnie by było mieć taki bajer haha ;D

A i jeszcze zamieniłem zegarek analagowy na komputerek z datą, temperatura i zegarkiem i problem jest taki, że niema podświetlenia i nie reagują przyciski. Na wtyczce w aucie mam trzy kabelki tylko. Czy trzeba coś w wiązce grzebać? Bo słyszałem, że jest taka możliwość i że bawarki były przygotowane na dopasażanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarka to widocznie masz bardzo ubogą wersję skoro masz 3 kable. użyj wyszukiwarki to dowiesz się jakie kable trzeba doprowadzić żeby podpiąc małe OBC, do tego czujnik temp oczywiście, podświetlenia nie masz bo albo nie dostaje prądu albo żarówki popalone. Temat był już poruszany :search: :search: :search:

Co do kratki nawiewu na tył to jak dobrze myśle, żeby poprowadzić tam nadmuch to musisz wyciągnąć fotele przednie i przednią wykładzinę z podłogi bo całość plastikowych tuneli nadmuchu jest pod spodem, generalnie po wyciągnięciu foteli możesz tylko podwinąc w górę tylną część i moze uda Ci się tam dostać. I jeżeli masz tylko ten kawałek dochodzący od tunelu środkowego to będzie to za mało

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy kanał do nadmuchu na tylna kratke miedzy siedzeniami znajduje sie pod wykładzina ale pod tunelem i idzie koło lewarka zmiany biegow z prawej strony do nagrzewnicy.

Nalezy wymienic nagrzewnice na taka z wyjsciem na tylni nadmuch lub przerobic istniejaca .

Zasilanie w powietrze znajduje sie pod nagrzewnica na wysokosci popielniczki.

Powietrze dmuchane do tyłu jest albo swierze albo jak jest klima to leci zimne, brak ciepłego powietrza na ogrzewaniu.

 

Zegarek potrzebuje plus, minus i plus od podswietlenia dlatego sa trzy kable i nie da sie podłaczyc komputerka chyba ze wiazki elektryczne zmienisz na odpowiednie.

 

Nadmuchy pod fotelami sa do ogrzewania i chłodzenia pasazera z tyłu

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz tunel środkowy i przednią tą konsole. Na samym dole obudowy nagrzewnicy masz wyjście na tunel nawiewu dla pasażerów z tyłu. Są w nim 4 kratki, wyłamujesz je np. śrubokrętem, przykładasz tunel i od góry wkrętem przyłapujesz. Ciągniesz go wzdłuż tunelu do kratek. Musisz albo podciąć tą piankę przy drążku biegów bądź przełożyć z dawcy. Tyle w temacie.

 

OBC ma 3 podświetlenia, w sklepie motoryzacyjnym kupisz za grosze. W necie jest mase schematów co do OBC, w skrócie: + stały, + po kluczyku, masa, czuj.temp. (2 piny) i gong (2 piny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjalem cala konsole i tunel, przy nagrzewnicy byla zaslepka ktora zdjalem. Zalozylen nowy tunel, zlozylem wszystko i mam druga strefe! :D Dzieki chlopaki! A z komputerkiem powalcze po swietach :)

 

 

P.s nie wstawiam znakow polskich bo pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.