Skocz do zawartości

La Bunia 325xi: ublock forever !


Rivasi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

jestem mega ciekaw efektu końcowego.szczególnie interesuje mnie ten mod z gałką skrzyni ;) powodzenia i czekam na rezultat końcowy :cool2:

 

ps.najładniejsze pedały to są te co ja mam - BMW EDELSTAHL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no nie wiem tak wygladaja pedal haussy zamontowane :) ale sadze ze jest to bardzo zalezne od wnetrza, akurat w moim bedzie pasowac jak na zdjeciu.

 

bmw-m3-92-10_featured.jpg

 

juz nie bede wspominal o gripie nieistniejacym w pedalach oginalnych BMW :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze będę czekał na efekt końcowy z mega zaciekawieniem :) Jak zawsze wszystko dograne i zrobione ze smakiem :D :cool2:

---------------------------------Moja galeria------------------------------------


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=339720&p=2477504#p2477504 jest


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=306494 [*] była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fotele ktore posiadasz nie sa z Bmw tylko z Opla? Maja zupełnie inny kształt niz ori recaro CS oraz Bmw performance z tego co kojarzę tylko opel takie montował, szkoda...
http://img850.imageshack.us/img850/7875/mtiu.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewany kotlet. Tak jak juz bylo walkowane w temacie kilka razy, to fotele od corsy opc i maja ta sama forme co recaro cs i bmw performance bo to sa Recaro Cross sportster cs tylko maja dodatkowo regulacje na wysokosc czego nie ma BMW performance, nie sa przeszyte tkanina PCV jak bmw performance tylko skora i maja oslone na mechanizm czego nie ma w normalnych csach sportster... no i kosztowaly 1K euros za pare uzywane a nie 2K euros za jeden nowy w BMW (+100 euros za nowe uchwyty gorne z recaro cs bo te orginalne byly zlamane) . Jedyna sparwa zmieniona podczas przeszywania to zmieniona forma dolnych bocznych przytrzyman bo w orginale sa one dla mnie jeszcze za wysokie na srodku (i tak nizsze niz w wersji nie cross) i za niskie na koncach a wiec je troche obnizylem na srodku i podnioslem na koncu ale tego nie zobaczysz na zdjeciu

 

Zreszta to byla glowna wada orginalnej wersji sportster CS z 2004 m.in. montowane w BMW : niepotrzebnie zbyt wysokie trzymania dolne boczne ktore nie dawaly lepszego trzymania niz klasyczne a utrudnialy wsiadanie wysiadanie i byly niewygodne w dluzszych podrozach i dlatego zostala wypuszczona wersja Cross. Problem pierwszy poruszyl Auto Bild Sportscars (potem kilku innychmiedzy innymi top gear magazine). Pod koniec 2009 recaro aby naprawic faux pas wypuscilo wersje cross ktora juz nie dostala zreszta punktow ujemnych za ergonomie w testach.

 

Auto Bild Sportcars, 05/2010 – RECARO Cross Sportster CS

 

"... Its flat side bolsters make for easy entry and exit, without compromising on sporty side support."

 

Moglem kupic te z Renault CLIO ktora miala jeszcze stara wersje csow jak w BMW tylko po sprobowaniu obu nie bylo sie nad czym zastanawiac. Wersja Cross jest po prostu lepsza i wygodniejsza.

 

To w insignie OPC byly montowane inne recaro ale niestety nie wchodza do serie 3 bo inaczej bym je wzial bo sa lepsze od Csow montowane przez BMW ale sa za szerokie.

 

Czego szkoda ? ze mam wersje poprawiona ws zwyklych sporster CS, niedostepne z plastikowym przeszyciem oem BMW ? jakos to przezyje.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatek kwietnia zmienie galerie, wszystko bedzie na pierwszej stronie z nowa sesja nowego srodka i zewnetrzna z malowanymi lampami i felgami.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
jezeli pogoda i wilgotnosc sie utrzyma do jutra to jutro wykoncze srodek... w nastepnym tygodniu robie zdjecia i wkladam.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli pogoda i wilgotnosc sie utrzyma do jutra to jutro wykoncze srodek... w nastepnym tygodniu robie zdjecia i wkladam.

Rivasi no to wkładaj bo jesstem ciekaw co wymodziłeś ciekawego z deską rozdzielczą :) :wink: :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poslizg. Mialem dokonczyc w tym tygodniu ale gosc ktory mi robi kratke nawiewu sie nie wyrobil a wiec koncze pewnie za tydzien a zdjecia jeszcze jakis tydzien wiecej.

 

nota bene : dzieki za namiar do fachowca z carbonem bo robota sie zachwycila nawet firma we francji ktora jest uznana za najlepsza jak chodzi o jakosc wykonania elementow z karbonu.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie szybko bez zbednych szczegolow. 5 lata temu kupilem samochod od prywatnej osoby. Samochod wygladal naprawde znakomicie. Jednak biorac pod uwage wysoka sume do zaplaty postanowilem zrobic podwojne sprawdzenie auta. Jedno w ASO a drugie w wyspecjalizowanym warsztacie. Opinia obu przegladow : jest ok.

 

Kupilem podpisujac oczywiscie ze znam stan auta itd. i odstawilem auto kilka dni pozniej na wymiane plynow eksploatacyjnych (olej skrzyni biegow, olej silnika itd). Nastepnego dnia dzwoni do mnie warsztat bo wyszlo cos dziwnego przy demontazu miski skrzyni biegow przy zmianie oleju. Podjechalem i nie wchodzac w szczegoly poprosilem aby rozebrali caly dol auta i Wyszedl pseudo Premier z worka... byla to faktycznie perelka a nawet dzielo sztuki ale w makijazu samochodow powypadkowych.

 

Po telefonie do sprzedajacego ktory mnie wysmial przez telefon ze jestem oslem i ze teraz to moj problem znalazlem sie w nieciekawym polozeniu bo samochod nadawal sie na zlom bo byl poprostu niebiezpieczny w prowadzeniu. Nie mialem ani zamiaru odsprzedawac nikomu zlomu bo to uszustwo ktore moglo sie skonczyc smiercia kierowcy ani usiasc sobie na sporej kwocie pienieznej.

 

Wybor byl miedzy isc do ubezpieczyciela ASO/warsztatu niezaleznego za "niepoprawnie wykonany przeglad" albo isc do sadu z prywatna osoba. Mimo ze wszyscy bez wyjatku mi mowili ze nic w sadzie nie wskuram, wybralem to drugie bo zostalem nauczony od dziecinstwa ze takie sprawy zalatwia sie w sadzie.

 

Dostalem przez mojego adwokata namiar na Pania Mecenas ktore sie specjalizuje w tego typu sprawach. Po wyslaniu elementow, dostalem informacje ktora mnie troche zaskoczyla ze wedlug niej jest 95% na wygranie sprawy jezeli nie ominolem zadnego faktu. Zdziwiony przytoczylem opinie ogolne ktore mowia ze sprawa nie do wygrania oraz wyslalem jej skany artykulow z prasy motoryzacyjnej polskiej ktore szly w tym samym kierunku. Odpowiedz byla szybka : sa to powtarzane glupoty ktore powstaly przez nieudolnosc wielu niekompetetnych radcow prawnych ktorzy prowadza tego typu sprawy.

 

Postanowilem zaufac adwokatowi i zachowac sie wiec normalnie i popchnac goscia do sadu w trybie cywilnym o zaplate. Po pierwszej rozprawie wstepnej, moj adwokat powiedzial mi ze biorac pod uwage obronce strony pozwanej... wygramy. Trwalo to faktycznie ponad 4 lata lacznie z apelacja i jakies 15 rozpraw i 3 ekspertyzy bieglych i wystopieniem o zabezpieczen mienia pozwanego.

 

Rezultat jest nastepujacy : Z odsetkami karnymi i kosztami sadowymi odzyskalem ponad dwukrotnie sume zaplacona za samochod. Jezeli odlicze koszty postepowania i realne koszty adwokata (wysokie) to tak jak bym przez 5 lat lokowal pieniadze na lokacie o oprocentowaniu stalym 9,56% (nie do uzyskania w banku) czyli ta droga sie oplacala.

 

Trzy glowne rady aby moc do tego doprowadzic :

- miec na wszystko kwitek lub fakture. Nie kombinowac.

- byc rzetelnym w ogledzinach auta.

- jezeli idziemy na sale sadowa, bierzemy adwokata a nie radce prawnego. Roznica poza sadem jest niewidoczna. Roznica w sadzie jest gigantyczna i nawet osoba ktora nie ma wychowania prawnego sobie z tego zda sprawe.

- prawo polskie jest de facto bardzo przyjazne poszkodowanemu i duzo bardziej nawet niz w angli lub francji i tylko troche mniej niz w USA (nie mam doswiadczenie w innych krajach), trzeba tylko miec kogos kto sie na nim zna w sadzie.

- trzeba miec duzo gotowki do wylozenia w sprawie cywilnej bo wszelkie ekspertyzy i koszta sadowe cie obciazaja a nie pozwanego a moga kosztowac krocie.

- nie ma sensu zakladac powiadomien o popelnienie przestepstwa oszustwa gospodarczego bo prokuratura w polsce jest generalnie mocno niekompetetna w sprawach gospodarczych (inaczej sie to ma w innych przypadkach) bo brak jej glebokiej wiedzy o mechanizmach ktore rzadza rynkiem.

 

Reasumujac : warto isc do sadu z nieuczciwym handlarzem smochodow. Jezeli ktos by sie znalazl w tym przypadku sluze szersza pomoca na wstepnie bo nienawidze burakow, kombinatorow i zlodzieji.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi S4.

Uszkodzen bylo sporo ale sposob ich makijazu byl bardzo zaawansowany.Tak naprawde przy ogledzinach auta tak jak to sie robi nawet w ASO lub warsztacie nawet wyspecjalizowanym bylo to nie do wykrycia bo trzeba by bylo rozebrac nadwozie czego nikt nie robi. Musialbym zrobic kontrole geometri nadwozia aby zobaczyc przesuniecie punktow kontrolnych... a podejrzewam ze wlasciciel by sie na to wtedy nie zgodzil a nie jest to standardowa procedura sprawdzenia auta juz nie mowiac o kosztach (jakies 2 tysievcy taka zabawa).

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- miec na wszystko kwitek lub fakture. Nie kombinowac.

 

To chyba najwazniejsze z tego wszystkiego. Nie wiem czy to praca, czy wychowanie, ale zawsze bylem zdania, ze trzeba zostawiac za soba / zbierac caly papierowy szlak.

 

Generalnie gratuluje wygranej sprawy i konsekwencji.. bo jednak wiele osob gdzies by sie po drodze poddalo i sobie dalo 'siana'. Jeszcz raz gratuluje :)

 

Co do samego auta, nie dziwi mnie ze bylo to auto 'sportowe'. W naszym kraju auta uzywane sportowe sa strasznie pokombinowane i sa strasznym ryzykiem dla kupujacego bo zazwyczaj by sprzedaz byla bardzo lukratywna sprzedaje sie w jakis sposob auto pelne defektow ktore sie ladnie maskuje jak w Twoim przypadku. Przypomina sie jak sasiad z garazu, ktory handluje autami dostal w pewnym momencie zwrot Gallardo bo bylo cos w nim pokombinowane, co lepsze sam tego nie byl swiadomy.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał podobnie kupił A3 S-line 2009r też z Łodzi piękna z wyglądu ładne fele dobrze zrobiona poleciał na wygląd i nie sprawdzał zbytnio. Przyszło do wymiany oleju a pod spodem druciarstwo przeszłość nieciekawa od jakiegoś czasu czuł że gdy przejeżdża przez nierówności trzeszczalo jak by się miało złamać decyzja sprzedaż. Tylko że on nie poszedł do sądu a wystawił na allegro a że była ładna sprzedała się w 2 dni przyjechał młody dopiero co po zdaniu prawka z tatusiem i tatus mu kupił ulepa na pierwsze autko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo życie są dziesiątki takich aut na portalach ogłoszeniowych jak kupiec się natnie u handlarza to jaka pierwsza decyzja popchnac w cholere z jak najmniejszą stratą bez latania po sądach z nie wiadomo jakim finałem a jak wygra handlarz to jeszcze dojdą koszta sądowe dla kupca pechowca. Dlatego chylę głowę przed Rivasi za wytrwałość i dążenie do celu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratuluję wygranej sprawy.

Wiele razy natknąłem się na sprzedawców oszustów i nie raz utopiłem kasę bo zaufałem komuś obcemu.

W Polsce ludzie nie chętnie idą do sądu bo sprawy potrafią się ciągnąć przez parę lat i to chyba odstrasza .

Fakt że jeden z wielu nieuczciwych dostał po dupie za swoje postępowanie bardzo mnie cieszy :cool2:

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszbmwe90: tak jak mowi Randall to typowy antyprzyklad. twoj kolega jest takim samym oszustem jak gosc ktory mu sprzedal ulepa. To taki typowy hodowlany buraczek na pasze dla swin. problem tkwi w tym w polsce ze zamiast pietowac tego typu zachowania to ludzie sie tym chwala bo jest na to przyzwolenie spoleczne jak by to byl przejaw inteligencji lub wrecz jakas niesamowita zdolnosc ze sie kogos oszukalo.

 

A potem ludzie sie dziwia ze anglicy wychodza z unii... przy millionowej spolecznosci polskiej ktora dziala w duzej mierze tak jak filmik ponizej, nie ma sie co anglika dziwic bo chyba tylko w mediach polskich nie jest powiedziane czarno na bialym co jest pierwszym powodem Brexitu... Tak dla kultury osobistej analiza z cepa : http://cepa.org/Poland-is-Brexits-main-cause-and-its-main-victim

 

 

@Michal 330xd : doskonale rozumiem ze ludzie nie ida do sadu bo to droga przez meke i spore ryzyko. NAwet ja ktory jest przyzwyczajony do postepowan w sadach... 4 lata postepowania bylo naprawde uciazliwe ale jezeli nie zrobia to ludzie ktorych na to stac to nikt tego nie zrobi i patalogia bedzie sie bezkarnie szerzyc. Slabosc polskiego systemu prawnego polega mieszy innymi na braku koncepcji precedensu a wiec kazda sprawa musi byc rozpatrywana indywidualnie i sie ciagnie. Gdyby wprowadzono zasade precedensu zamiast ciagnac sie latami, sprawe zamknelo sie w jednym lub dwoch posiedzeniach sadu.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukaszbmwe90: tak jak mowi Randall to typowy antyprzyklad. twoj kolega jest takim samym oszustem jak gosc ktory mu sprzedal ulepa. To taki typowy hodowlany buraczek na pasze dla swin. problem tkwi w tym w polsce ze zamiast pietowac tego typu zachowania to ludzie sie tym chwala bo jest na to przyzwolenie spoleczne jak by to byl przejaw inteligencji lub wrecz jakas niesamowita zdolnosc ze sie kogos oszukalo.

 

dokładnie! W życiu bym nie sprzedał komuś samochodu z zatajonym defektem. Będę w najbliższym czasie sam sprzedawał jeden samochód z rodziny(nie swój) to mam zamiar wszystko kupującemu powiedzieć. Sam nawet rozebrałem już ten samochód z przodu i z tyłu żeby zobaczyć co tam jest i nikogo nie wprowadzać w błąd- mam zdjęcia wszystkiego i nie mam zamiaru nikogo okłamywać. Smutne jest tylko to, że jak ktoś przyjedzie ten samochód oglądnąć to powie pewnie, że woli sobie za 5k kupić idealnego(ze wspawanym dachem i przebiegiem pod 1.000.000km. Bawi mnie to że diesle 2 letnie mają ten sam przebieg co 10latki :duh:

Z moim samochodem było podobnie- zdawał się być idealny, ale wyszło, że silnik jest do remontu więc zamiast sprzedać komuś syfa to naprawiłem to sobie za nie małą kasę i jeżdzę. Nie wcisnąłbym nikomu bubla, a wszystkim tym co potrafią kłamać w żywe oczy jeżeli chodzi o samochody powypadkowe to życzę wąskiej i śliskiej drogi przez las.

 

Co do całej sprawy to Rivasi muszę Ci powiedzieć, że jestem pod turbo wrażeniem! Szacunek :cool2:

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia nowego srodka beda dopiero w nastepnym tygodniu a wiec na razie zdjecia setup up letniego

 

tradycyjnie w zlotych tarasach jedyna centrum w polsce ktore ma biale "dzienne" odwietlenie.

 

http://i.imgur.com/RBcTb01.jpg

 

http://i.imgur.com/dwsuOp7.jpg

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.