Skocz do zawartości

e46 trzesienie samochodem


pawloszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladalem juz temat ale konkretnej odpowiedzi nie dostalem. Mianowicie wystepuje trzesienie tak ok 90-100km. Dalem do zaufanego mechanika i on mowi ze zadnych luzow nie widzi, jedynie co to felga krzywa i musial nawalic ciezarkow. Spotkal sie ktos z takimi objawami skrzywionej felgi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wtedy czuć było to przy prawie każdej prędkości a nie w przedziale 90-100.

Jak jest krzywa to chyba ciężarki na wiele się nie zdadzą. Powinno się ją przynajmniej

jakoś naprostować. Jak masz możliwość, podmień tylko to koło, przejedź się i będziesz

wiedział czy to felga czy nie. Jak luzów nie ma, felga skrzywiona, a silnik i skrzynia

raczej nie poszarpuje, to nie widzę innej możliwości.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw czulem na kierownicy i budzie. Pwoedzial ze przelozyl na tyl i tylko na budzie czuc. Jak cos bym kupil prosta uzywke bo wypatrzylem za 180zl tylko kurde wlasnie dziwne bo wydaje mi sie ze powinno przy kazdej predkosci czuc i jeszcze wystepuje np przez kilka km a pozniej juz nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne, że przy krzywej feldze trzęsie budą, i to nie w każdym zakresie prędkości a w pewnym przedziale.

 

Sprzedam Ci ciekawostkę, felga może być krzywa bardziej lub mniej.

No ale cóż, widocznie można mieć ją wykrzywioną w dowolny sposób

a trzęsło będzie tylko w pewnym przedziale. Czapki z głów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawloszczak przeczytaj temat, który kiedyś opisywałem na forum: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=40&t=205713 a zobaczysz, że każda nierówność w feldze i rozjazd w wyważeniu robi gigantyczną różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak:

lekko ponad miesiąc temu wymieniłem całe wahacze i tuleje wahaczy z obydwu stron oraz wyprostowałem wszystkie cztery felgi.

w niedzielę zaczęło mi bić kierownicą podczas jazdy z prędkością powyżej jakiś 110km/h...

i również rozkładam ręce.. nie mam pojęcia co może być przyczyną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.