Skocz do zawartości

[F10] Bezpiecznik oświetlenia daszków słonecznych


markkato

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Wymieniając żarówkę w oświetleniu daszków słonecznych zrobiłem śrubokrętem zwarcie. Czego efektem jest że lampka po stronie kierowcy i pasażera nie świeci. Dodatkowo przy włączeniu samochodu pojawia się komunikat "usterka - asystent bezpieczeństwa pasażera biernego - dla pewności zapnij pas bezpieczeństwa". Zatem te dwa układy są na jednym bezpieczniku.

Sprawdziłem bezpieczniki odpowiedzialne za oświetlenie (w bagażniku i w schowku) i niestety wszystkie sprawne. Dodatkowo w bagażniku gdzie jest łatwy dostęp sprawdziłem wszystkie inne bezpieczniki i dalej nic. Czyli musi to być któryż z bezpieczników w schowku do których dostęp nie jest zbyt komfortowy.

 

Czy ktoś z was wie który to może być bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rjasinski27: dziękuję za pomoc. Faktycznie bezpiecznik 32 był przepalony. Po wymianie lampki w daszkach słonecznych działają już prawidłowo.

 

Niestety błąd "system bezpieczeństwa biernego pasażera" nadal świeci. I teraz już nie wiem czy ten błąd ma jakikolwiek związek z oświetleniem w daszkach słonecznych, czy może jak zrobiłem zwarcie to uszkodziłem coś jeszcze.

 

rjasinski27: czy u Ciebie też taki błąd się pojawiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Panów

Piszę tutaj pierwszy raz,aczkolwiek furum bmw przeglądam od paru lat.Nie chciałem zakładac nowego tematu,mam nadzieję że znajdę pomoc u was.

Mam taki sam problem co kolega Markkato,zrobiłem dokładnie to samo co on i teraz nie mam podświetlenia i w dodatku ten błąd :(

Znalezłem ten bezpiecznik 32 i postanowiłem go wymienic,niestety bezpiecznik był cały,przeglądnełem wszystkie bezpieczniki z tyłu i wszystko ok,z przodu w schowku niestety cięzki dostęp,przepatrzyłem co mogłem i wszystko wydaję sie byc dobrze,i szczeże to sam teraz nie wiem co robic?

Macie może jakieś pomysły? z góry dziękuje za wysłuchanie i mam nadzieję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Cześć, odgrzebie stary temat. Również z przepaliłem lampki w daszkach słonecznych i pojawił się ten komunikat o błędzie bezpieczeństwa biernego pasażera. Wymieniłem tylko bezpiecznik 32 bo był przepalony. Lampki działają ale błąd nadal się pojawia. Czy tu wystarczy skasowanie błędu komputerem czy coś poważniejszego mogło się zadziać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.