Skocz do zawartości

OBC w E34 i nie tylko


basan

Rekomendowane odpowiedzi

własnie chodzi o to ze spalanie pokazuje prawidłowo patrząc na ekonomizer i na obc spalanie jest na jednym i na drugim praktycznie takie samo pompa wymieniana trzy tygodnie temu na nową tak ze raczej odpada :(

 

cos tam wciskałem ale spalanie wskazuje w litrach czyli nic sie chyba nie przestawiło a moze wcisną mile/km podczas testy 7 i powinno sie zmienic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 312
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

potankuj, pojezdzij, jak cos to wal PM.

 

a jestes pewien ze paliwa nie masz? moze glupio pytam ale sam mam problemy z jazda ponizej 20l benzyny (jak poczytasz forum to nie tylko ja). poniewaz zimno to mi sie tego nie chce na razie zrobic. poczekam do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob test zegarow i zobacz czy wskaznik idzie do konca tak jak temperatura. widzialem juz jak handlarze przestawiali wskaznik w lewo, po to ze jak zaczynaja sie problemy ponizej 20l wskaznik pokazywal 0. czyli jak pokazuje 20l to masz 40l w baku. czy konrolka rezerwy sie zapalala prawidlowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do flash: jesteś pewien, że w teście nr 7 komp podaje ile litrów jest w zbiorniku?? holendrzy napisali: "Fuel in tank as a % of full" czyli w procentach całości. Wgrałem ten wsad do tds-a z tego wątku, wszystko wyświetla dobrze, tylko właśnie pojemność zbiornika. Po zalaniu na full pokazuje 76-78, spalanie liczone na piechotę i porównane z kompem niby ok. Co ty na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam sobie reki uciac. moze jest to istotna wersja oprogramowania.

ale skoro twoj pokazuje po zalaniu na full76 -78 a masz zbiornik 80 litrow to by sie zgadzalo ze pokazuje w litrach. plywak jest jeden i OBC i zegary biara info z tego samego.

 

a macie test 6? u mnie pokazuje to samo co w 7 tylko jak jade to na wybojach i zakretach skacze +/- 2 czyli jak mam 10 to skacze od 8 do 12, jak jade po prostej to pokazuje 10. w niektorych OBC tego nie bylo. na pewno sa roznice w oprogramowaniu bo sa rozne numery. Codesticker pozwala na oszukanie komputerka i pozwala na prace w aucie bez instalacji Check controll. ale to co wyswietla i w jaki sposob to juz inna sprawa, np LAND w jednych wyswietla numery 1,2,3,4,5 itd a w innych UK, D , FR itd. wsady do codestickera sa stale a jednak komputerki sie inaczej zachowuja w roznych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jednak z tymi litrami nie tak, np. teraz mam 20 litrów na wychyłowym, komp pokazuje 8 i range (zasięg) 100km, niby ok, ponieważ średnie spalanie też mam ok 8l/100km. Może ten kompik pokazuje tylko litry bez rezerwy??, wtedy miało by to sens :D Landy u mnie wyświetla literkami, test nr 6 jest i zależy od włączenia obciążenia, np. światła, grzanie szyby - zmienia się, pobór prądu w [A] nie mam pojęcia jak to mierzy ale coś tam wyświetla. Przydałoby się, aby działało speedometer correction, test 10, bo jest parę km różnicy zegary/komp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może przeoczyłem bo tak na szybko patrzyłem ale chciałem zapytać czy macie moze rozpisane za co odpowiada poszczególny test?

 

dzięki za odpowiedź

pozdrawiam Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz sprawdz 1 strone wczesniej

 

pitt , mi dzisiaj tez pokazuje w tescie 7 - 8, w 6 tez mam 8, wskaznik paliwa tez mi pokazuje 20l, ale na 100% nie jestem pewien ze mam te 8 litrow na benzynie. jezdze na LPG. wiem natomiast ze jak jeszcze paliwo w baku mam - bo odkrecalem pompe - to mialem problemy z odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Czytałem sporo na forum o OBC

ale moj przypadek nie jest opisany.

Jak kupiłem to auto OBC nie działał a potem ukradli go razem z radiem

Niemam pojecia jaki powinien byc.

Mam BMW E34 540i Automat.

Mój OBC który kupiłem na Allegro wyswietla PPPP,nie reagują zadne przyciski

zegary mam z Check kontroll wiec dane OBC powinien brac

z zegarów ale niebierze.Test zegarów równierz nie do zrobienia

zero reakcji.Wyglada tak jakby nie było komunikacji z komputerem.

Prosze o pomoc od czego mam zacząć żeby to doprowadzić

do stanu używalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci pomoże: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HE61&mospid=47384&btnr=62_0290&hg=62&fg=05&hl=45

Do Twojego modelu pasują tylko komputery o tych numerach (są nabite z tyłu) 65811384149 i 65818351055.

Zgadza Ci się numer z tego co kupiłeś?

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wg.tego

linku co podałeś powinien być ten

65811384149

a ja mam taki 65818351055

przy którym pisze ENDED

czyli nie bedzie działał.

Ale wstepnie dogadałem sie z kolegom flashem

że zaprogramuje mi tego co mam pod e34 540iA

ale chyba niema wsadu EEprom do tego modelu

bo narazie sie nieodzywa.

Ale ja jestem cierpliwy i czekam

aż coś znajdzie.W przyszłym tygodniu przypomne się do niego w tym temacie.Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
a wie kos moze dlaczego obc pokazuje mi pod testem nr 6 cały czas 41,5 litra mimo tego ze na zegarach pokazuje troche ponad dwadzieścia litrów dodam ze wskazania na liczniku sa raczej prawidłowe ,zatankowałem auto do pełna i dalej na obc pokazuje 41,5 czy ktoś spotkał sie moze z takim problemem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wy te testy komputerka robicie? Ja któregoś dnia wydrukowałem sobie z forum ,poszedłem do samochodu ale nic mi nie wyszło. Mam pełny komputerek. Poza tym pisałem już wcześniej,że nie wiem jak zrobić żeby po wejściu do samochodu i włączeniu samochodu nie musiał od nowa ustawiać zegarka. Ten zegarek wcale nie trzyma pamięci. Trzyma tylko na włączonym zapłonie i włączonych światłach -przynajmniej postojowych.Ciekawy jestem czy u Was chodzi cały czas i czy np: żarzy się po wyłączeniu kluczyka czy gaśnie całkiem?

Dziękuję również Tym co podpowiadali mi co mam robić. Niestety to nie bezpiecznik podtrzymania- bo jest dobry(bo radio też od niego zależy a gra cały czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz 12V na 17 pinie komputerka?

Dzisiaj wyjąłem komputerek i jest kostka podłużna,zielona z dziurkami na piny. Ma dwa poziomy,na górnym 13 wejść i na dolnym tyle samo. Wkładałem próbnik w te otworki bez zapłonu, na zapłonie i nic. Nie jest tam nigdzie napisane któremu pinowi odpowiada który numer ,dlatego policzyłem od lewej góry. 17-ty wyszedł mi w dolnym szeregu. Więc co to może znaczyć? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie będę już Was męczył tymi pytaniami. Wydrukowałem sobie znowu 3 kartki z forum ale myślę ,że może to wina tego że nie mam czujnika temperatury - ucięty chyba jest bo pokazuje -37 st. A tam ktoś zasugerował ,że to może być łączne. Inny uczestnik forum napisał (przeczytałem wszystkie posty i z innego forum:bmw5er również) że występują tzw. moduły pamięci - może ja takiego modułu nie mam? bo ten zegarek mi nie trzyma bez świateł postojowch. Jutro jeszcze się z tym pobawię, boję się tylko żebym czegoś nie popsuł. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem komputerek i szukałem jakiejś baterii podtrzymania ale nie ma.

Jeśli chodzi o numerację to mój ma na końcu numery ...055.

Testy już robi bo zrobiłem wg. wskazań z poprzednich postów i ok.

Jeżeli chodzi o ten zegarek to chciałbym,żeby non stop było u mnie tak jak przy włączonych postojówkach: wyświetlacz ciemny,a jak tylko dotknąć przycisk "UHR" to zaświeca się na wyświetlaczu godzina i zegarek ciągle chodzi. Ale jak wyłączyć światła całkiem to i ta pamięć zegarka znika.

 

Grzebałem dziś nad schowkiem i widzę ,ze biegnie tam wiązka z kablami do OBC. Póki co na tym pinie nie spostrzegłem napięcia ale skoro to warunek to może do tego kabelka podepną prąd z innego źródła np: ze schowka. - Dobry pomysł?

 

 

A na pinach nie ma u mnie żadnej numeracji.Może wiesz jaki kolor kabelka odpowiada temu pinowi? Bo czytałem że jest jeden kabelek odpowiedzialny za zasilanie (czerw.-żółty???) tylko nie chcę żeby świecił sie cały komp. razem z klawiszami jak wyłączę samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.