Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

A' propos N53 - UWAGA NA TEN EGZEMPLARZ: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e91-2008r-330i-polift-272km-132000km-pano-navi-gwar-ID6zu4J2.html


Oglądałem samochód z Bimmer Check. Z tyłu był uszkodzony, czego akurat sprzedawca nie ukrywał i przyznał od razu (wymieniona tylna klapa, lampy oraz zderzak na M-pak, którego nie było w oryginale oczywiście...), oraz szpachlowany tylny błotnik (do 2600 mikronów) . Jest to zrobione dość brzydko, tzn z zewnątrz Ok, ale kaszanę widać po otwarciu bagażnika I od spodu. Do tego bardzo brzydko poskładane plastiki i wykończenia bagażnika. Silnik lekko poci się spod uszczelki głowicy.


Prawdziwy problem pojawił się przy komputerowej diagnozie - większość modułów, w tym wszystko co odpowiadało za komunikację z silnikiem i skrzynią biegów, nie miało komunikacji z interface'm serwisowym (komputerem). Owy egzemplarz pozostawał zagadką.

Ogólnie samochód sprawiał dobre wrażenie, bo mało zużyty, przebieg raczej autentyczny i fajnie jeździł (dla mnie szpachlowany błotnik był do przełknięcia), a BIMMER CHECK wysnuł teorię, że może blacharze/lakiernicy wypieli jakiś moduł w bagażniku - może stąd problem, więc powiedziałem sprzedawcy że nie przekreślam tego samochodu, ale ma dojść do ładu z elektroniką samochodu i wtedy się zgłoszę.


Po kilku dniach zadzwonił do mnie, kiedy byłem w pracy, oznajmiając że wszystko jest OK i każdy moduł się zgłasza/brak błędów, że w zasadzie nic nie naprawił jego mechanik-elektronik...

Dodam tutaj, iż przy moich oględzinach BIMMER CHECK sprawdził komputer również na swoim samochodzie, żeby wykluczyć awarię sprzętu diagnostycznego.

Po telefonie sprzedawcy "AUTO POLECAM" obiecałem się z nim zdzwonić kolejnego dnia. Następnego dnia nie było z nim kontaktu - nie odbierał telefonu, nie odpisywał na SMS.

Kolejnego dnia oznajmił mi, iż samochód się sprzedał. To było dwa tygodnie temu. Samochód jest nadal wystawiony na sprzedaż....

Wnioski niech każdy sobie wysnuje sam...Ja z doświadczenia sprzedawcy "Auto Polecam" bardzo nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć wszystkim, jestem tu nowy, wiec na starcie chciałbym sie przywitać.


Jestem fanem marki BMW (pomimo tego, ze posiadałem tylko jeden model). Tak czy inaczej, do rzeczy: Poszukuje BMW E90 do 30 tys w silniku benzynowym. Zależy mi na tym, aby to był sedan (na coupe w tej kasie nie ma

co liczyć), touring mnie nie interesuje raczej. Z rzeczy, które fajnie jakby BMW miała to automatyczna skrzynia biegów (chociaż manuala nie wykluczam oczywiście), a wiec mam kilka pytań: które jednostki sa warte zainteresowania? Wiem, ze w tym przedziale cenowym wybór mam tylko w silnikach 2.0, ale widziałem, ze E90 ma ich cała game, wiec którymi warto byłoby sie zainteresować i na co uważać? A moze w ogole przy 30 tys porzucić raczej nadzieje na fajne E90 i skupić sie na zadbanych E46? E46 w coupe bardzo mi sie podoba i mam sentyment do tego autka, ale mimo wszystko E90 wyglada po prostu nowocześniej. Auta używałbym na dojazd do pracy i na co dzien. Robię rocznie około 15-20 tys kilometrów. Przy okazji dodaje link do ogłoszenia, które znalazłem, wyprosiłem sie rownież o VIN, wiec tez moge podać, jakby miałoby to komuś pomoc. Co sądzicie?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria ... zD9eQ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ig-gry e90 nie wygląda wcale już tak nowocześnie, zaraz wyjdzie nowa seria 3 i e90 ulepy zaleją rynek. Moim zdaniem lepiej zadbane e46 coupe po lifcie z mocnym silnikiem jak przeciętne e90... Wiem co mówię bo miałem z bogatym wyposażeniem e90 i mam teraz 330ci lift...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to kwestia gustu ale dla mnie e9x lci wygląda jednak nadal w miarę ok. Raz, że wygląd tyłu bardzo już zbliżony do f3x. Dwa, że niezbyt dużo tego jeździ po polskich drogach w porównaniu do prelci, które wyjeżdżają zza każdego zakrętu w mieście i się już opatrzyły i trzy to w miarę nowy samochód. e91 robili aż do lipca 2012, a e92/93 nawet jeszcze dłużej bo do końca 2013?
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w mojej okolicy stoi E90 325i z końca 2006 roku w automacie z nalatanym przebiegiem 250k km. Wziąłem ją do ASO gdzie stwierdzono bliżej niezidentyfikowane wycieki. Za to była serwisowana do końca w ASO i jest spora historia serwisowa. W drugim warsztacie wyszło, że misa olejowa oraz skrzynia biegów do uszczelnienia. Teoretycznie silnik nie bierze oleju ale to dopiero można stwierdzić po przejechaniu 2-3 tysięcy kilometrów. Jeśli chodzi o elektronikę to wszystko wydaje się w porządku, tylko ten silnik :?

Cena to ~31tys zł + uszczelnienie misy i skrzyni to koszt w okolicy 2,5k. Czy warto w niego zainwestować? Czy są jakieś usterki które przy tym przebiegu są bardziej prawdopodobne, z kótymi będę musiał liczyć się w niedalekiej przyszłości, np. wytarte pierścienie, panewki lub cokolwiek innego?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żebyście się nie zesra... porównując 3 do 5er :duh:

I na dodatek E do F... :cry2:

Mówimy o aspektach wizualnych i modelu e90 lci m pakiet. Wielu osobom podoba się bardziej e90. Nie wypowiadamy sie na temat technologii, wygody jazdy itp. Nie zapominaj iz forum jest nadzorowane przez administratora i za takie wypowiedzi możesz dostać bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian74 marian tych samochodów nie da się porównać...

Zresztą seria 5 jest nijaka, ani sportowa ani wygodna...

Seria 3 jak dla mnie super do normalnej szybkiej jazdy,

Seria 7 do wygodnego podróżowania.

Seria 5 to dla mnie trochę tego trochę tego ale nic konkretnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kazdy chwali co ma.

Tak samo nie zgodze sie z tym ze 5 nie jest wygodna. Przesiadlem się z e90 na f10 i komfort podrozowania jest o wiele wiele lepszy. Szczegolnie jak mam przejechac na raz 1000km. Kolejna sprawa, srodek. Obszerniejszy i ładniejszy niz e90.

Sportowa? E90 taka wielece sportowa jest? Tak z minimum 3 litrami pod maska sportowym zawieszeniem mozna ja nazwac usportowiona, ale reszta to zwykle dupowozy, tak samo jak i 5 z malym silnikiem to dupowoz. Chyba ze pod pojeciem sportowe kazdy widzi co innego. Dla mnie sportowe to M-ki,RS-y, porsche itp. To sa sportowe auta. A nie e90 320D z mpakiem :wink:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Blade nie pisal tylko o aspektach wizualnych. Ale tak e90 nadal jest ładnym autem mimo ze weszlo na rynek 13 lat temu. Jednak f10 bardziej mnie urzekło :mrgreen:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem przed zakupem E91. Co myślicie o takim egzemplarzu. Ogólnie szukam w automacie wersji kombi i mam 2 typy z różnymi silnikami B.


N53 https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-325-4x4-bardzo-zadbany-bitcoin-ID6zDnyw.html - ta widziałem już kiedyś była na tym forum w jakimś temacie, google po VIN znalazł temat i często widzę zmienia właścicieli ktoś coś wie?

N43 https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-mpakiet-skory-navi-ful-opcja-170-km-ID6ztPsK.html - tu wiadomo, pewnie handlarz ale podobno "wszystko super"


Jakieś porady, sugestie jak będę szukał dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
feel_x

Jak dla Ciebie f10 jest wygodne to proponuje się przejechać Audi A6 czy Mercedesesm klasy E i wtedy pogadamy o wygodzie...

 

A co ma piernik do wiatraka? Gadamy o serii 3 i 5 ty wyskakujesz z audi i mercedes. Bym chcial audi to bym kupil audi a nie BMW. Zreszta auta nie kupuje się tylko dla komfortu ale dla całokształtu. Tak bmw f10 z komfortami i adaptacyjnym zawieszeniem jest dla mnie wygodne. Szczegolnie porównując z e90 bo to zes porownal wyżej a nie audi czy mercedes.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feel_x to że seria 5 jest wygodniejsza od serii 3 to oczywiste...

Powiem po raz ostatni seria 5 jest takim mixem pomiędzy 3 a 7 i tyle...

To jest moje zdanie i nie tylko to są fakty a ty tu próbujesz nie wiem zaginać rzeczywistość...

Podałem inne auta bo mam porównanie. Ja twojego wyboru nie krytykuje żeby było jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tez absolutnie nie krytykuje wyboru innych. Kazdy kupuje to na co go stac i co mu najbardziej pasuje. Tylko ze napisałeś ze 5 to ani nie sportowe ani wygodne. I z tym sie nie zgadzam. Napisałem jakie to sa auta sportowe wg mnie. I e90 do nich sie nie zalicza tak samo jak f10 czy e60.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem po raz ostatni seria 5 jest takim mixem pomiędzy 3 a 7 i tyle...

Idąc tym tokiem: Seria 3 to tak na prawdę nijaka jest. Ani to seria 1 ani to seria 5... Taki mix serii 1 i 5. Coś pomiędzy... :duh:


Ależ głupią dyskusję prowadzicie Panowie. Dajcie sobie na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiem po raz ostatni seria 5 jest takim mixem pomiędzy 3 a 7 i tyle...

Idąc tym tokiem: Seria 3 to tak na prawdę nijaka jest. Ani to seria 1 ani to seria 5... Taki mix serii 1 i 5. Coś pomiędzy... :duh:


Ależ głupią dyskusję prowadzicie Panowie. Dajcie sobie na luz.

 


:mrgreen: :mrgreen: dobre :cool2:

To ci sie udało akurat. :wink:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem po raz ostatni seria 5 jest takim mixem pomiędzy 3 a 7 i tyle...

Idąc tym tokiem: Seria 3 to tak na prawdę nijaka jest. Ani to seria 1 ani to seria 5... Taki mix serii 1 i 5. Coś pomiędzy... :duh:


Ależ głupią dyskusję prowadzicie Panowie. Dajcie sobie na luz.

 


:mrgreen: :mrgreen: dobre :cool2:

To ci sie udało akurat. :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :cry2: :cool2: :cool2:

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.