Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od stanu samochodu... nie ma jednostek wadliwych... :mrgreen: (mogą mieć jakieś mankamenty ) ale jak się dba to się ma... polecam zapoznać się z Historią samochodu dokładnie sprawdzić czy to w PL czy to w D oszukać Cię mogą wszędzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, oraz, mam nadzieje, będę nowym użytkownikiem BMW.

Chciałbym kupić model E90, mój budżet to powiedzmy 27 tys. Jeżdżę bardzo mało, głównie po mieście. Zastanawiam się nad silnikiem benzynowym, w oko wpadł mi silnik 320. Chciałbym usłyszeć wasze propozycje. Nie musi to być koniecznie silnik benzynowy.

Z góry dziekuje za propozycje oraz sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenistwo co niektórych nie mieści się w głowie, co kilka stron są informacje o wszystkich silnikach dostępnych w e9x, cały internet wypchany jest informacjami o najpopularniejszych silnikach diesla i benzyny a mimo to co chwila każdy pyta o to samo i pisze ogólne posty w stylu "chce kupić e90 jaki wybrać silnik " trochę inicjatywy to nic nie kosztuje co najwyżej kilka ruchów myszką :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od dłuższego czasu na portalu znajduje się ten model http://allegro.pl/bmw-e91-3-0-diesel-lifting-2009r-325d-330d-swiss-i5805035641.html

cena jak i wyposażenie jest fajne, tylko ciekawe co kryje karoseria :) coś czuję że albo przebieg razy dwa :) albo składany z dwóch.

Raczej gdyby był ok to już by poszedł, chyba że po prostu ludzie się boją R6 :)

A może któryś z forumowiczów ma jakieś konkretne informację o tym modelu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w oko wpadły mi ostatnio 2 oferty z alledrogo co ciekawe są one od tego samego handlarza, ktoś wie cos o tym komisie bądz był oglądac któreś z tych 2 ???? Bede wdzieczny za odp na prv lub na forum :)

 

 

http://allegro.pl/bmw-e90-2-0d-sedan-climatronic-alu-skora-igla-i5797061569.html

 

http://allegro.pl/bmw-e90-2-0-b-gaz-sedan-climatronic-alu-skora-igla-i5818983427.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do goscia Blackwhite.Czym poparta jest ta pozytywna opinia o silniku 2.0? Gdybys choc jeden tydzien spedzil w serwisie i zobaczyl ile usuwa sie awarii w silniku przez Ciebie chwalonym to bys juz wiecej takich glupot nie pisal.Ludzie, nie zabierajcie glosu na tematy, o ktorych nie macie pojecia.Jest to najbardziej wadliwa jednostka , jaka jest w bmw.W zasadzie jedyna, ktora w nazwie powinna miec dodane podnosnik.Decydujesz sie na diesla , kupuj 3.0.Chcesz benzyne, kupuj conajmniej2.5.O tych wersjach dla ubogich mozna zapomniec.Nie ma frajdy z jazdy, diesel 316 i 318 w zasadzie stoi w miejscu.To samo dotyczy benzyniakow.Nagminna wada 2.0 diesel jest rozrzad, i tu juz nie ma dobrej rady typu kup auto z gwarantowanym przebiegiem.Rozrzad sie sypie nawet przy przebiegu 50tys.km.Rekord jaki widzialem to seria 4 z roku 2014 z przebiegiem 28tys.Jestem pracownikiem serwisu bmw w Niemczech, mam nadzieje, ze zabierajac tu glos wyprostuje paru durniow, bo co czytam na tym forum to mnie czasami przyprawia o zawrot glowy.Rozumiem, ze sa fani tej marki, rozumiem , ze wydali ostatnie pieniadze na rzecha, byle mial znaczek bmw, ale jezeli kupujesz auto bez wzledu na marke i to auto ma mniej niz 200PS to radosci z jazdy nie bedzie, Wracajac do rozrzadu, to w Niemczech pomimo krotkij dwu letniej gwarancji, jaka daje bmw bez wzgldu na przebieg kilometrow, jezeli auto jest serwisowane w serwisie, to po gwaranji , auto jest naprawione na koszt bmw, co jak mysle w Polsce bedzie nie do zalatwiennia, choc to nie serwis pokrywa te koszty, Tak , ze szanowni forumowicze, przypuszczam, ze kazdy juz ma bmw, zastanowcie sie czasem, co piszecie, bo po co innych wprowadzac w blad a z siebie robic idiote?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie na ten temat?dlaczego ona taka tania jest???

http://otomoto.pl/bmw-320-m-paket-C20989185.html

 

chłopie z choinki się urwałeś??? Nie widzisz że to wałek jest kontakt tylko na meila i w ogóle mierz siły na zamiary a nie szukasz takiego auta w super stanie za 45 tys. takie rzeczy to tylko w biedronce.

Nie zgodzę się tą opinią sam będę w kwietniu srzedawał swoje E91 2010 automat.

Mam przebieg 170 000 auto serwisowane salonowe 2 właściciel żaden element nie lakierowany

Gdyby nie kończący sie leasing i kwestie podatkowe nigdy bym go nie sprzedawał.

Realnie widzę że wiecej jak 50-55 tys nie wezmę czyli da radę kupić tylko nie można się gorączkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od dłuższego czasu na portalu znajduje się ten model http://allegro.pl/bmw-e91-3-0-diesel-lifting-2009r-325d-330d-swiss-i5805035641.html

cena jak i wyposażenie jest fajne, tylko ciekawe co kryje karoseria :) coś czuję że albo przebieg razy dwa :) albo składany z dwóch.

Raczej gdyby był ok to już by poszedł, chyba że po prostu ludzie się boją R6 :)

A może któryś z forumowiczów ma jakieś konkretne informację o tym modelu?

Pozdrawiam

 

Przede wszystkim handlarz wypisuje bzdury na tema silnika. 325d i 330d to nie takie same silniki, przede wszystkim są inne wtryski, głowica...

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od dłuższego czasu na portalu znajduje się ten model http://allegro.pl/bmw-e91-3-0-diesel-lifting-2009r-325d-330d-swiss-i5805035641.html

cena jak i wyposażenie jest fajne, tylko ciekawe co kryje karoseria :) coś czuję że albo przebieg razy dwa :) albo składany z dwóch.

Raczej gdyby był ok to już by poszedł, chyba że po prostu ludzie się boją R6 :)

A może któryś z forumowiczów ma jakieś konkretne informację o tym modelu?

Pozdrawiam

 

 

Sam kupiłem takie same auto z takim motorem i ze szwajcar , większość tych aut jest pozaukcyjnych z uszkodzeniami , naprawiane i sprzedawane u Nas , przede wszystkim sprawdz jego historie i napisz do " Bronx_l "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, noszę się z zamiarem zakupu "nowego" samochodu w okolicy marca 2016 r. (kwota jaką chcę wydać to max 30 tys. zł, auto w dieslu, skrzynia manual 6-stka) Początkowo mój wybór padł na Audi A4 b7 2.0 tdi, lecz po zaznajomieniu się z opiniami na temat tego silnika odpuszczam sobie Audi. 1,9 tdi wchodził by w grę gdyby te silniki miały skrzynie 6-ścio biegową, lecz takich nie ma. Przeglądając różne oferty na allegro wpadła mi w oko marka na która nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi- BMW E90. Jak dla mnie wyglądem bije na głowę B7. Na obecna chwilę przeglądam tylko oferty, a mianowicie szukam BMW E90 320d (163ps) na manualu, najlepiej z navi, rok produkcji wiadomo od 2005. Na allegro jest sporo aukcji do tej kwoty (30 tys. zl) tylko czy wśród nich będzie coś godnego uwagi. Za opinię osób znających ten model z góry dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce mi się wypowiadać na temat każdej sztuki osobno... zwykłe lampy ze zderzakiem ze spryskami, auta w każdym odcieniu tego samego koloru, oczywiście wszystko bezwypadkowe ;) Przebiegi po 170 000 km, ale co tam cena mówi sama za siebie.

lampy mi nie przeszkadzają, mogą być zwykłe. Na przebieg nawet nie patrze szczerze mówiąc, raczej będę się skupiał na tym w jakim stanie jest wnętrze samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegi wzorowe: 170-180 tyś km :wink:

Co do sprysków w jednym egzemplarzu, to ciekawe czy w ogóle działają, czy raczej zderzak + zaślepki.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ty będziesz oceniał stan auta po stanie wnętrza to Twój opis że golfem jeździłeś 6 lat bez awarii będzie miłym wspomnieniem, zastanów się nad tym bo zrobisz sobie krzywdę

nie powiedziałem, że po wyglądzie wnętrza będę oceniał ogólny stan auta, chodzi mi raczej o to, że na pewno wiarogodniejszym wyznacznikiem przebiegu samochodu w dzisiejszych czasach jest stan wnętrza a nie sam przebieg, który w 90 procent przypadkach jest zaniżany. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że niektóre elementy można wymienić jak chociażby fotel czy kierownicę. Ogólnie to pisząc na tym forum chciałem się dowiedzieć czy warto w ogóle szukać E90 320d do kwoty 30tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pisząc na tym forum chciałem się dowiedzieć czy warto w ogóle szukać E90 320d do kwoty 30tys. zł

 

320D przed liftem gole w dobrym stanie bez ukrytych wad, niewypadkowe w z przebiegiem tak do 250/300 tys idzie po 40 tys zl.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedał ale e91 2006 320d, skóra, navi, xenon, po serwisie w DE gdzie wymieniono na nowe tarcze+klocki, nowe opony RFT R16. Kolor czarny. Została sprzedana za ok 31,5+opłaty. Było to niecały rok temu. Oryginalny przebieg z wpisem z serwisu w DE sprzed kilku tygodni, był ok 162 lub max 165 tyś km. Kupił auto pierwszy oglądający je klient. Auto było sprowadzone z lekkim uszkodzeniem, zostało uderzone na postoju w prawą lampę, wymienione były: zderzak, lampa, maska, błotnik - nic więcej nie ruszone, poduszki oczywiście całe. Moim zdaniem to była okazja, bo stan auta był naprawdę super. Widziałem je przed i po naprawie. Niewiele brakowało aby trafiło do mojej rodziny.

...ale wiem że o prawdziwe okazje naprawdę trudno. 90% tanich aut to niestety ulepy.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.