Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zastanawiam sie nad kupnem e90 benzyna. wczesniej celowalem w 2.5 ale widze ze ten silnik produkowali tylko dwa lata i zastanawia mnie dlaczego juz go nie ma czy moze cos z nim jest nie tak ? teraz biore pod uwage tez mniejszcze 318i albo 320i jednak tam jest strasznie malo koni wiekszosc ponizej 150. boje sie ze to moze byc za malo... chociaz patrzac na samochody innych marek maja podobnie i jakos wszyscy jezdza... moze ktos sie wypowiedziec czy takie silniczki daja rade ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem na forum nowy i do tej pory moje dowiadczenie z BMW było niewielkie. Powiększyła się ostatnio rodzina, dwójka dzieci już na pokładzie i czas zamienić małe autko na coś większego. Po analizie różnych możliwości wyszło mi, że chciałbym kupić e91 lub e60. Budżet którym dysponuję to około 40 tys wiec zdaje sobie sprawę ze pewnie wyjdzie mi coś z lat 2006 - 2007. Wydaje się, że dwulitrowy diesel byłby ok - jeżdże głównie po mieście, raz w miesiącu trasa na łącznie niecały 1000 km.

Niski przebieg i wiek nie są dla mnie najważniejsze, raczej to, żeby auto nie było zmontowane z dwóch, dużo wożę dzieci więc zależy mi na bezpieczeństwie. Może któryś z klubowiczów sprzedaje akurat e91 lub e60? Albo możecie polecić jakieś auto z rynku o którym wiecie, że jest w miarę bezpieczne?

Dopiero rozpoczynam poszukiwania, ale przegląd otomoto jakoś nie daje podstaw do optymizmu...

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem e90 benzyna. wczesniej celowalem w 2.5 ale widze ze ten silnik produkowali tylko dwa lata i zastanawia mnie dlaczego juz go nie ma czy moze cos z nim jest nie tak ? teraz biore pod uwage tez mniejszcze 318i albo 320i jednak tam jest strasznie malo koni wiekszosc ponizej 150. boje sie ze to moze byc za malo... chociaz patrzac na samochody innych marek maja podobnie i jakos wszyscy jezdza... moze ktos sie wypowiedziec czy takie silniczki daja rade ??

 

Dla mnie takie silniki w bmw to żart ale są ludzie którzy chcą jeździć bmw a pieniądze im pozwalają tylko ba taka jednostkę a nie inną albo nie jeżdżą bmw jak bmw ;p

 

Na pytanie czy taki silnik czy inny będzie dla ciebie dobry możesz sam sobie odpowiedzieć nikt inny ci nie powie czy tyle mocy ck wystarczy ale pamiętaj ze większą moc i uzywanie jej zz głową to większe bezpieczeństwo oczywiście może być i odwrotnie tak czy siak sam musisz zrobić jazdy próbne i zadecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem e90 benzyna. wczesniej celowalem w 2.5 ale widze ze ten silnik produkowali tylko dwa lata i zastanawia mnie dlaczego juz go nie ma czy moze cos z nim jest nie tak ? teraz biore pod uwage tez mniejszcze 318i albo 320i jednak tam jest strasznie malo koni wiekszosc ponizej 150. boje sie ze to moze byc za malo... chociaz patrzac na samochody innych marek maja podobnie i jakos wszyscy jezdza... moze ktos sie wypowiedziec czy takie silniczki daja rade ??

 

 

poijajac to jak jezdzi 2.5 to dla samego dzwieku warto go wziac. Jak masz brac 2.0 to lepiej diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szanowni koledzy co sądzicie o tym http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-d-m-pakiet-shadow-line-245km-ID6yaQpR.html#946c127837 ? Szukam e91 w 3.0d z manualna skrzynia najlepiej. Doceniam wszelkie Wasze spostrzeżenia i uwagi.

 

Bardzo ładna, z fajnym wyposażeniem i fajnym silnikiem. Sprawdzić VIN i czy wszystko z wyposażenia pasuje. Po VIN sprawdzić przebieg i można jechać na oględziny.

Pzdr.

------------------------------

BieMdablju

------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a ta co wrzuciłem wcześniej http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5701328853

??

Bylem, oglądałem i mam dylemat. Ogólnie auto nie wygląda źle. Miało naprawiany prawy bok, drzwi zostały wymienione na nowe, tylni blotnik lekko wgniecony został naprawiony. Martwi mnie próg, który na zdjęciach udostępniych przez sprzedającego jest dość mocno pognieciony. .

Skrzynia ladnie zmienia, zawieszenie pracuje bez hałasu. Aha, ma błąd PDC, podobno jakiś przewód, ale jak znam życie to cos powazniejszego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij fotki z uszkodzeniami (może być PW). Często udostępniane zdjęcia uszkodzeń, są już po wykonanej 3/4 naprawy.

Strona internetowa : http://www.moto-check.pl

Kontakt : biuro@moto-check.pl

Tel : 511-105-106, 506-105-106

Na hasło "BMW KLUB" - 15% zniżki, na każdą usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co sądzicie o tym bmw?

http://allegro.pl/bmw-e90-320d-184km-lift-m-pakiet-navi-skora-i5684479863.html

http://allegro.pl/bmw-e90-320d-184km-lift-m-pakiet-navi-skora-i5727565540.html

szukam własnie takiej w m-pakiecie, dieselu, manualu, 5-drzwi, nawigacja, ciemnym środkiem, skórą, kolor też jest ok.

Myślicie że to okazja, wydaje mi się trochę tanio. W dodatku te nie oryginalne felgi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazje idą w kilka dni, a nie kilka tygodni :)

 

- Zderzaki malowane (W sumie nic strasznego, elemeny wymienne-plasikowe)

- Navi CCC w polifcie ?

- Silnik 184 km nie wszedł jakoś na przełomie 2010/2011 ?

 

Ciekawy jestem co by wypluł o aucie numer VIN :)

Strona internetowa : http://www.moto-check.pl

Kontakt : biuro@moto-check.pl

Tel : 511-105-106, 506-105-106

Na hasło "BMW KLUB" - 15% zniżki, na każdą usługę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

 

Z góry przepraszam jeśli temat juz sie pojawił ale ja nie potrafiłem go znaleźć :P

 

Chcę kupić e91 z Niemiec (tutaj pracuje) 320d tylko, który silnik lepszy? 163 ps czy 177? Mam na oku 2 samochody: Pierwszy ma 163 ps / automat / 215tys km, Drugi ma 177 ps / manual / 240tys km.

 

CO do automatycznej skrzyni w tym modelu, jak sie sprawuje? Ile tys km tak wytrzymuje? a jak już sie zepsuje to ile kosztuje naprawa?? Bo powiem szczerze, że przeraza mnie ilosc kilometrow jakie maja 3/4 tych samochodow.. Ktory silnik jest lepszy? Rocznie robie okolo 35tys km. Dziennie robie okolo 30km tryb miasto/mieszany oraz 1 w miesiacu trase do Polski 1000km w jedna strone. Chcialbym autem pojedzic 2-3 lata.

 

Prosze o pomoc w wyborze! :) Podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrał bym z silnikiem 177KM - ale musisz od razu przy większym przebiegu zająć się rozrządem - wymiana poza serwisem ok 3 tys zł. Silnik ogólnie jest bardzo udany, ale trzeba pomiędzy 150-200 tys km wymienić rozrząd.

Jeśli lubisz jeździć automatem - to wybierz automat.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrał bym z silnikiem 177KM - ale musisz od razu przy większym przebiegu zająć się rozrządem - wymiana poza serwisem ok 3 tys zł. Silnik ogólnie jest bardzo udany, ale trzeba pomiędzy 150-200 tys km wymienić rozrząd.

Jeśli lubisz jeździć automatem - to wybierz automat.

 

Tylko ze ten 177km ma 241 tys km wiec powinien miec to wymienione.. a Czy w tych silnikach nie ma lancucha? czy on wlasie po tylu tyś. km sie zużywa? Nigdy jeszcze nie miałem automata ale wszyscy znajomi co jezdzili dlugo manualnymi a kupili automata to chwala.. Dlatego kusi mnie wypróbować :P ale nie wiem co wybrać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ten 177km ma 241 tys km wiec powinien miec to wymienione.. a Czy w tych silnikach nie ma lancucha? czy on wlasie po tylu tyś. km sie zużywa?

Niekoniecznie. BMW jeszcze do niedawna twierdziło, że jest dożywotni i się go nie wymienia. Praktyka jednak pokazała, że łańcuch w tych silnikach potrafi się skończyć szybko, więc jak kupujesz auto z takim motorem to albo sprzedawca pokazuje fakturę lub inny dowód, że go wymieniał, albo to na Ciebie spadnie ten koszt i dla Twojego dobra lepiej go ponieść jeśli chcesz w spokoju trochę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ten 177km ma 241 tys km wiec powinien miec to wymienione.. a Czy w tych silnikach nie ma lancucha? czy on wlasie po tylu tyś. km sie zużywa?

Niekoniecznie. BMW jeszcze do niedawna twierdziło, że jest dożywotni i się go nie wymienia. Praktyka jednak pokazała, że łańcuch w tych silnikach potrafi się skończyć szybko, więc jak kupujesz auto z takim motorem to albo sprzedawca pokazuje fakturę lub inny dowód, że go wymieniał, albo to na Ciebie spadnie ten koszt i dla Twojego dobra lepiej go ponieść jeśli chcesz w spokoju trochę pojeździć.

 

A jak pojade do warsztatu czy jakiegos fachowca lub podepne pod komputer to potrafi wykazac co bylo robione albo co sie za chwile "skończy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego temat. jeet prosty kupuujesz wymieniasz i spisz spokojnie nikt ci nie powie ile ci ten co masz pochodzzi,

t

jak cie przeraza przebieg to wydaj wiecej i kup z mniejszym albo kup inne auto. albo poczytaj i zrob jak nalezy znsczy nie kieruj sie przebiegiem a. stanem tech i wymjen to co moze cie kosztować w razie uszkodzenia duzo czyli napinacz c z lancuchem....

 

w serwisie jestes w stanie wyczytac historie auta z kluczka oraz pp numerze vin mozna ja poznac na allegro sa aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać się o ten nieszczęsny rozrząd w bmw e90. Czy w którymś roku produkcji został on wyeliminowany? Nie chodzi mi tylko o rozrząd ale też o inne usterki w tym aucie. Czy dopiero w f30 wszystko jest ok? Chodzi mi o 320d. Wg wikipedii silnik n47 był do końca produkcji e90 a później było f30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozrząd w N47 jest akcja serwisowa, poczytaj o tym, F30 też nie jest pozbawiona usterek a nawet co niektórzy twierdzą że jest nie udana, szukaj zadbanego egzemplarza ze znaną historią to pozwoli Ci uniknąć chociaż większej części z możliwych rozczarowań, niestety w takim samochodzie nie ma możliwości sprawdzenia całkowicie wszystkich podzespołów, sporo rzeczy jest w stanie sprawdzić serwis ale nie licz na to że zrobisz to po taniości w warsztacie "no name" kompleksowe sprawdzenie w servisie oscyluje w granicach 600-1000zł a czasem i lepiej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ASO sprawdzi stan rozrządu, nie sądzę...

Cena w Aso przeglądu przed zakupowego, nawet jak na markę Premium, jest dość wysoka, 850 w Warszawie, ale juz w Kielcach 650. Podobno przegląd trwa 3 godziny... Może ktoś ma przykładowy raport z ASO, czy warto wydać tą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.