Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś takiego po programie, jedzie jak 320d, turbo wstaje wcześnie więc po mieście się całkiem dobrze jedzie, długa skrzynia, ekonomiczny silnik. Troszkę bardziej trwałe turbo, brak klapek w dolocie, słupek jest taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam coś takiego po programie, jedzie jak 320d, turbo wstaje wcześnie więc po mieście się całkiem dobrze jedzie, długa skrzynia, ekonomiczny silnik. Troszkę bardziej trwałe turbo, brak klapek w dolocie, słupek jest taki sam.

 

jedzie jak 320d czyli nie jedzie :mrgreen:

przepraszam nie chciałem być wredny, :lol: 318d dla żony to dobry pomyśl, dla kobiety ważniejsze żeby ładne było niż dynamiczne więc twój pomysł jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mianowicie przymierzam się do zakupu e90 , początkowo celem było 2,5 w benzynie n52b25 lecz po konsultacji z znajomym gazownikiem doradził by odpuścić ten silnik z powodu valvetronica i późniejszymi następstwami związanymi z założeniem lpg a w internecie nie ma szczególnie dużo informacji o tym. Zastanawiam się teraz nad 330d 231km w manualu , budżet sięga do około 40 tysięcy złotych , nigdy nie miałem styczności z dieslem a internet ładnie miesza w głowie czy mógłby ktoś doradzić w wyborze ? ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M57 231KM to raczej bardzo udana i dopracowana jednostka, najlepiej z przełomu 2005-2006 szukaj, jak kupisz zadbane to będziesz zadowolony i nieudane benzyniaki zapomnisz :) po zakupie wymień świece ze sterownikiem, oba termostaty, czasem przewody podcisnienia i odmę, olej Motul - czyli zrob podstawowy pakiet startowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M57 231KM to raczej bardzo udana i dopracowana jednostka, najlepiej z przełomu 2005-2006 szukaj, jak kupisz zadbane to będziesz zadowolony i nieudane benzyniaki zapomnisz :) po zakupie wymień świece ze sterownikiem, oba termostaty, czasem przewody podcisnienia i odmę, olej Motul - czyli zrob podstawowy pakiet startowy.

 

zrobilem po zakupie to co oli napisał i potwierdzam to co napisał :)

Ale jaki przebieg roczny planujesz? Bo jeśli do 15tys to lepiej benzyny szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mianowicie przymierzam się do zakupu e90 , początkowo celem było 2,5 w benzynie n52b25 lecz po konsultacji z znajomym gazownikiem doradził by odpuścić ten silnik z powodu valvetronica i późniejszymi następstwami związanymi z założeniem lpg a w internecie nie ma szczególnie dużo informacji o tym. Zastanawiam się teraz nad 330d 231km w manualu , budżet sięga do około 40 tysięcy złotych , nigdy nie miałem styczności z dieslem a internet ładnie miesza w głowie czy mógłby ktoś doradzić w wyborze ? ; )

Jak szukasz pewnego egzemplarza do zapraszam, mam takie cudo do sprzedania tylko ze kombi. Ale tak ogolnie to super jedzie i mali pali, nie denerwuje ze to diesel. I mowie to po przesiadce z v8 4,4l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam 3,0d 231KM od 5 lat i potwierdzam co wcześniej napisali koledzy: to udany i raczej bezawaryjny silnik, naprawdę ekonomiczny jeśli ktoś potrafi odpowiednio jeździć.

W ciągu tych 5 lat wymieniłem: oba termostaty, sterownik świec i świece, rolki i pasek 6PK.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie około 15 tysięcy gdzieś rocznie ; ) , a chce wyłącznie R6 ;d , jeżeli ma spalić nawet te 2 litry więcej niż 2.0 w 163 km , teraz kwestia żeby znaleźć coś na prawdę rozsądnego mimo że budżet nie powala ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy sie nie zmienily... tylko kary za ich nie przestrzeganie.

 

I tak jak w wiekszosci krajow, na poprawe biezpieczenstwa w ruchu drogowym i obnizenie statystyk zmarlych zadna kampania informacyjna ani zadna edukacja kierowcow nie dziala tak dobrze jak bezlitosne, ciezkie i nieuchronne karanie tych ktorzy tych przepisow nie przestrzegaja.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy się zmieniły i co za tym idzie kary za ich przestrzeganie, co do skuteczności masz rację nic tak nie działa jak dotkliwe i surowe kary.

 

ps. i chyba nie "zmarłych " a raczej ofiar wypadków jak już mamy być tacy dokładni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis sie nie zmienil, w miescie szybkosc nie zostala prawnie zrdukowana tylko kara za jego nie przestrzeganie jest inna. Jezeli przestrzegasz przepisy to jezdzisz tak samo szybko przed i po wejsciu nowych przepisow.

 

ofiara jest rownierz ranny a ta kategoria jest roznie rozpatrywana w zaleznosci od kraju, w polsce ranny jest tylko ta ofiara ktora trafia do szpitala, we francji np. kazda ktora jest ranna nawet jezeli nie trafila do szpitala a wiec stsatystyka w polsce jest bardzo zanizona mimo tego ze jest dalej ultra wysoka...

 

zmarli w skutek wypadku sa jednoznacznie okreslani w kazdym kraju :mrgreen: sa... no martwi :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może w tamtych okolicach jakiś kolega, który ewentualnie mógłby pomóc w weryfikacji/zakupie? Może będę mógł tam pojechać jutro (mam 350km), a jak nie to dopiero za 2 tygodnie, a to pewnie już może być troszkę za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja go kupilem, zawsze marzylem o 2 litrowym traktorze ! :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.