Skocz do zawartości

Oil pressure too low - stop engine komunikat


Kubae90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem, od wczoraj podczas dłuższej jazdy włącza mi sie komunikat

Taki jak w temacie.. Mniej więcej. Po zgasZeniu silnika komunikat znika i bez problemu jadę dalej. Stan oleju system pokazuje ze jest w potzadku. Prośba o pomoc

 

BMW e90 318i 2008r

Przebieg 184000 km

 

Pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju nie ma tu nic do rzeczy. Komunikat wskazuje , ze cisnienie oleju jest za male - czyt. smarowanie i chlodzenie ni bedzie wystarczajace i mozna narbic sobie biedy. :nienie:

1. Kiedy i jaki olej byl wlewany?

2. Czy pompa oleju chodzi jak nalezy?

3. Najbardziej prawdopodobne dla mnie to to , ze czujnik cisnienia oleju pada, albo gubi kontakt na moment.

Jakby bylo inaczej pewniee bys juz zararl silnik :shock:

 

Podlacz pod kompa

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba zacząć od diagnozy np. INPĄ. Będzie wiadomo precyzyjnie w jakich okolicznościach powstaje ten komunikat. Przyczyn może być wiele - od niewłaściwego oleju, awarię czujnika, poprzez zużycie: pompy olejowej, elementów sterowania rozrządem aż do zużycia panewek. Generalnie jeśli ciśnienie jest za niskie, to: albo pompa za mało pompuje, albo układ olejowy jest na tyle zużyty, że pompa nie nadąża pompować odpowiedniej ilości by wytworzyć odpowiednie ciśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro będę podpinal go do kompa, Castrol 5w30.

Nie sprawdziem kiedy była wymiana bo niedawno kupiłem autko.

Silnik i wszystko działa normalnie.

 

Kupiłeś auto i nie wymieniłeś po swojemu podstawowych rzeczy ?

Olej , filtr powietrza , paliwa , kabinowy , separator , płyn hamulcowy itp. to podstawa :norty:

 

Sprawdż na kompie a potem doprowadż auto do porządku .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze PASKI zmieniam :) w tej liście co powiedziałeś, chyba, że jest pewność, że wsio jest ok, jak auto ma historię seriwsową, oraz filtr kabinowy bo jego w brew pozorm zmieniać się powinno co 15-20kkm :), z praktycznie nikt tego nie robi :)

 

Ale oil i filtry to takie SZCZERE minimum zaraz po zakupie :), chyba, że jak wyżej, WIESZ od kogo bierzesz albo masz rachunki na robotę :)

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz problem stale przy tej samej temperaturze silnika trzeba to sprawdzić ponieważ nie wiadomo czy jest problem świeżo po rozruchu czy jak silnik już jest rozgrzany. Dodatkowo przesmaruj styki na czujniku ciśnienia oleju najlepiej smarem miedzianym mi pomogło przesmarowanie samych styków

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze tego samego dnia podjechalen do elektromechanika i po podłączeniu kompa, wywalili błędy cos związany z termostatem i czujnikiem ciśnienia paliwa.. A ten błąd z ciśnieniem oleju juz sie nie pokazał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Mam taki sam problem po wymianie rozrządu u mechanika następnego dnia wywalił błąd zapał się raz na jakiś czas nie cyklicznie.Podłaczony został komp nic nie pokazał wymieniony czujnik ciśnienia i poziomu oleju też nie pomógł.Moje pytanie brzmi czy przy wymianie rozrządu mógł coś mechanik zwalić.??wcześniej problemu nie miałem. Ciśnienie pomiar ok Pomocy bo ręce opadają.Moc jest bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.