Skocz do zawartości

BMW X3 E83 kontra inne "świeże" samochody


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przeprasza ma tendencyjne zapytanie - ale bardzo proszę o wypowiedź kogoś, kto miał okazję jeździć X3 E83 oraz autkami takimi jak np. Tiguan.

 

Noszę się z zamiarem zakupu X3 E83 3.0d (manual 204ps, lub automat 218ps)

Obecnie posiadam E46 330d 204ps. - uważam ten samochód za bardzo niekomfortowy na Polskich drogach, wszystko czuć i nawet jazda na autostradzie jest męcząca, a moc samochodu mimo iż potwierdzona na hamowni gdzieś "ginie" na samochodzie (ciężar, zestrojenie skrzyni ?)

 

Miałem okazję jeździć Tiguanem 2.0TDI 140ps z 2008r. i autko uważam za szalenie komfortowe, jakieś takie "lekkie" i ten silnik znakomicie go odpycha, w temacie zawieszenia to zapominam o złych drogach, a pokonywanie wszelkie nierówności jezdni to wręcz przyjemność.

 

Technologia zastosowana w X3 jest już przestarzała, zawieszenie zaprojektowane w Tiguanie lepsze/nowsze ? (względy sportowe za pewne lepsze w BMW, ale chodzi mi o ogólny komfort i przyjemność z CODZIENNEJ jazdy)

 

Niestety nie jeździłem X3, więc moje pytanie brzmi - czy większy profil opon zapewni akceptowalny komfort w X3 (porównując do np. Tiguana)

Bardzo proszę o wypowiedź posiadacza X3 w taki wyrazisty sposób, abym mógł pozostać przy jedynej słusznej marce ;-)

Edytowane przez Piotr320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tiguana,znam jednego użytkownika.Ogólnie nie poleca,narzekał na jakieś częste problemy z elektroniką i problem ze ściąganiem podczas jazdy (podobnie jak problem nowej Octavii,który opisywał właściciel w internecie),podobno coś z tym robił ale co wynikło to nie wiem,ponieważ rzadko się widuję z właścicielem.

 

Jeśli chodzi o silnik,to 2.0TDI 140 nie ma zbyt pochlebnych opinii.Nie wiem jak nowe wersje,ale podobno początkowe były mocno awaryjne.W miejscowości rodziców jest gościu,który ściąga samochody z zachodu,głownie VW i sam nie poleca tej jednostki.Zresztą w sieci można sporo poczytać o problemach nękających tą jednostkę.

 

Kolego,jeśli uważasz że jazda trójką jest niekomfortowa po autostradzie to X3 lepsze nie będzie,a pewnie będzie bardziej szumieć jak to w suv-ach.Na większości dróg komfort będzie jednak większy.Osiągami X3 też lepsze nie będzie względem trójki.Jednak jeśli Ci jej brakuje to program w tym silniku powinien załatwić sprawę.Jeździłem kiedyś z kolegą 530d e39 po programie i różnica była bardzo odczuwalna.

 

Co do wyboru,nie jechałem ani jednym ani drugim.Jednak jeździłem wieloma autami tych marek i z porównywania obu marek mogę powiedzieć że starsze BMW prowadzą się lepiej niż nowsze VW czy Audi.I ogólnie moim zdaniem to bez sensu stawiać te dwa auta obok siebie.BMW to BMW kolego :) VW to klasa niżej.Jeśli jednak myślisz też o czymś innym niż BMW to pomyśl o RAV4,która będzie lepsza niż VW pod względem niezawodności.Przynajmniej takie opinie słyszałem.Kolegi żona miała kilka lat Ravkę 07r i chwaliła sobie bardzo.Jednak dla mnie i tak zwycięzcą będzie X3,jest to już klasa premium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo dziękuję za bogatą wypowiedź.

 

RAV4 to z całą pewnością odpada, VW jeszcze ufam.

Silniczki w Tiguanie są już poprawione (z 2.0TDi CR) więc problemu właściciele z głowicami podobnie nie mają.

 

Bardzo skłaniam się w kierunku X3 - może powinienem patrzeć aby np. nie było w wyposażeniu "sportowego dostosowania podwozia" (może stąd niewygoda mojej 3 330d bo mam właśnie taką opcję w książce serwisowej S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS)

 

Bardzo proszę jeszcze kilka słów od posiadacza X3 - z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, bardzo dziękuję za bogatą wypowiedź.

 

RAV4 to z całą pewnością odpada, VW jeszcze ufam.

Silniczki w Tiguanie są już poprawione (z 2.0TDi CR) więc problemu właściciele z głowicami podobnie nie mają.

 

Bardzo skłaniam się w kierunku X3 - może powinienem patrzeć aby np. nie było w wyposażeniu "sportowego dostosowania podwozia" (może stąd niewygoda mojej 3 330d bo mam właśnie taką opcję w książce serwisowej S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS)

 

Bardzo proszę jeszcze kilka słów od posiadacza X3 - z góry dzięki !

 

No jeśli masz sportowe zawieszenie to przyczynia się też do braku komfortu. Najlepiej poszukaj auta gdzieś w swojej okolicy, umów się - nawet jak ci się nie podoba albo nie pasuje to udawaj zainteresowanego i po prostu się nim przejedź kawałek, będziesz miał odpowiedź na wszystkie pytania (chyba, że chcesz kupić nowe to jazda testowa w salonie) Bo komfort komfortowi nierówny i każdy innaczej będzie postrzegał to pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym na X3 z końcówki produkcji. Jeśli będzie mało komfortu to założysz felgi 17". Tiguan jak każdy VW- poprawny do bólu, ale po przesiadce z E46 będzie Ci brakowało radości z jazdy, natomiast w X3 poczujesz się "jak w domu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z góry przeprasza ma tendencyjne zapytanie - ale bardzo proszę o wypowiedź kogoś, kto miał okazję jeździć X3 E83 oraz autkami takimi jak np. Tiguan.

 

Noszę się z zamiarem zakupu X3 E83 3.0d (manual 204ps, lub automat 218ps)

Obecnie posiadam E46 330d 204ps. - uważam ten samochód za bardzo niekomfortowy na Polskich drogach, wszystko czuć i nawet jazda na autostradzie jest męcząca, a moc samochodu mimo iż potwierdzona na hamowni gdzieś "ginie" na samochodzie (ciężar, zestrojenie skrzyni ?)

 

Miałem okazję jeździć Tiguanem 2.0TDI 140ps z 2008r. i autko uważam za szalenie komfortowe, jakieś takie "lekkie" i ten silnik znakomicie go odpycha, w temacie zawieszenia to zapominam o złych drogach, a pokonywanie wszelkie nierówności jezdni to wręcz przyjemność.

 

Technologia zastosowana w X3 jest już przestarzała, zawieszenie zaprojektowane w Tiguanie lepsze/nowsze ? (względy sportowe za pewne lepsze w BMW, ale chodzi mi o ogólny komfort i przyjemność z CODZIENNEJ jazdy)

 

Niestety nie jeździłem X3, więc moje pytanie brzmi - czy większy profil opon zapewni akceptowalny komfort w X3 (porównując do np. Tiguana)

Bardzo proszę o wypowiedź posiadacza X3 w taki wyrazisty sposób, abym mógł pozostać przy jedynej słusznej marce ;-)

 

Mimo, że kocham BMW, to Tiguan jest autem zdecydowanie lepszym niż stare X3. E83 jest niekomfortowe, głośne a materiały wnętrza są na poziomie Fiata Pandy. :) Ja bym tego w życiu nie kupił.

 

Nie rozumiem odczuć z Twojego E46. Albo masz złom nie samochód albo nie wiem o co chodzi, bo to co piszesz jest co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi bardziej o moc... 330d 204 KM to moje poprzednie auto i uwazalem je przez kawałek życia jako najszybsze na świecie ;d. Ostatnio jezdzilem x3 w automacie właśnie ta 218ps po lifcie i jak dla mnie podobnie to jedzie jak e46 (juz ponad rok e46 nie mam mogę sie mylić ;p) co do wykonania... Ja bym VW nie chciał ;p chyba ze touarega/phaetona - w pozostałych wnętrze mi sie nie podoba

 

Poza tym, tiguan 140 KM szybszy od 330d? Ja swoja 330d objeżdżałem scirocco z tym silnikiem a Tiguan chyba cięższy?

SPRZEDAM : komplet zderzaków ori e92 (barberarot metallic)


Moje e92 : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=214546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli szybszy, tylko jakiś taki bardziej elastyczny do setki - wynika to prawdopodobnie z stopniowania skrzyni biegów bo prędkość 160 dla Tiguana to już dużo, a E46 330d zaczyna się dopiero czuć jak "ryba w wodzie" ;-)

 

Ale już oglądałem X3 i Tiguana nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.