Skocz do zawartości

Re: Wostok - BMW E46 Coupe 318CI Topasblau - update III 2016


wostok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mieszki kupiłem na tej aukcji:

http://allegro.pl/bmw-e34-e36-e39-e46-biegi-reczny-skora-komplet-i4458409222.html

Skóra jest bardzo miękka i super sie układa, bardzo wygodna.

Gałkę zmiany biegów warto wcześniej pokryć jakimś klejem typu butapren itp aby później lepiej przylegała nowa skóra na szwach - u mnie po tygodniu już jest naprawdę bdb.

Jedyne ale do mieszków to szwy - przy drążku ma 4 po przekątnych i na ham ręcznym dodatkowe dwa boczne których normalnie prawie wcale nie widać aczkolwiek mi to nie przeszkadza ale niektórym może - wszystko widać na zdjęciach z aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem profilaktycznie czujnik położenia wałka rozrządu - SWAG (co ciekawe miał zeszlifowane jakby nr BMW w ori miejscu :) ) - lubi padać wiec dotychczasowy będę woził w zapasie a nowy na aucie :)

 

Ponadto lekko zabezpieczyłem lakier wstępnie na zimę -

- mocne mycie aktywną pianą, ręcznie rękawicą szamponem z APC

- cleaner duraglos 601

- FK 1000HP.

 

Za miesiąc powtórka i zimę mam nadzieje ze wytrzyma.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W ciągu ostatniego miesiąca:

- nowe opony Nokian WR+ 205x55x16,

- nowa odma,

- odżywienie skóry na kierownicy - balsam terrago,

- wpadły zimowe gumowe dywany patex,

- na szyby niewidzialna wycieraczka + antifog,

- na tapicerkę siedzeń impregnat Autoglym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w tym tygodniu dokończyłem w końcu serwis BMW:

- nowy filtr paliwa mann

- przewody wysokiego napięcia BOSCH.

 

Obecny przebieg 139 000km.

 

Dodatkowo zregenerowałem czarne plastiki wnetrza tj. schowek na okulary + popielniczka - spray BOLL do zderzaków.

Teraz jest tak ja miało być.

Zdjęcia niebawem.

Edytowane przez wostok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały update tematu.

Przy przebiegu 140600 wymieniony olej na Valvoline 5w40 Max life + Archoil9100+ filtr oleju MANN.

Sprawdziłem tez z ciekawości :D rezystor dmuchawy i jest na nim data 2004 Behr BMW i nie jest zatopiony tylko z zaślepką,zimnych lutów brak i działa tez ok.

Teraz jeszcze dodatkowo testuję archoila 6200 jako dodatek do benzyny - zobaczymy czy działa.

 

Poniżej nowe zdjecia:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj wymieniłem ngk bkr6equp cztero-elektrodowe

na Bosch Platinum Plus jedno-elektrodowe od Pawelos666 ustawione pod mój silnik.

960.jpg

 

Na NGK - silnik pracował bdb chociaż wyczuwalne było bardzo delikatne drżenie na dźwigni zmiany biegów (po dociśnięciu gałki zmiany biegów) lub dotknięciu silnika - w aucie generalnie nic niewyczuwalne - podobno M43TU tak mają :) . NGK miały 15tysiecy przejechane i przy wymianie nie zauważyłem zużycia świec - zostawiłem na przyszłość na wszelki wypadek - może kiedyś do nich wrócę...

 

Po zmianie na Bosch silni odpalił normalnie czyli od strzała i ok, w tracie jazdy zauważyłem ze troszeczkę szybciej się wkręca na obroty - ale bardzo delikatna różnica. Po przejechaniu ok 15km (od razu po wymianie świec do zagrzania ich) - pozytywne zdziwienie - silnik pracuje ciągle bdb ale bardziej aksamitnie, drżenie teraz już naprawdę trzeba pamiętać stare żeby coś wyczuć na silniku.

Wg mnie - pedanta samochodowego - zmiana jest odczuwalna i na plus.

Zobaczymy jak będzie się zachowywał jak świece się jeszcze "dopalą".

Edytowane przez wostok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za miłe słowa, odnośnie felg to ciągle się zastanawiam - obecny komfort bardzo mi odpowiada i mam komplet opon letnich i zimowych na 16tki.

Na 17ta na pewno będzie wyglądać lepiej, tylko czy na KRK drogi to nie za wiele?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie mody meczą mnie, ale chciałbym utrzymać auto w oryginale.

 

Taka prostota ma tez swój urok, kiedyś były auta bez wspomagania i ludzie się cieszyli teraz te bajery :)

Miałem kiedyś audi 80 tdi w oryginale i prawie od nowości w rodzinie ale autko nie miało klimy i to było uciążliwe.

 

Coupeta ma wg mnie wszystkie niezbędne udogodnienia i nie wybrzydzam, jak chciałbym mieć wszystko kupiłbym accorda w automacie (super auto) i byłby wypas ale nie tego szukałem.

Ja lubię czuć auto a nie tylko się super komfortowo przemieszczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nawet jak byś wrzucił kierownice multi to i tak autko było by w oryginale ( przecież Bmw można konfigurować ;) ) Chyba ze chcesz mieć zgodność z Vin. Accord auto klasa. Miałem trzy(dwie generacje) i byłem bardzo zadowolony. Silnik 2.4 robi robote. Jak podali informacje ze już nie beda robić tego modelu na europe to sie obrazilem :lol: i kupiłem BMW :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja chce mieć zgodność z VIN jakim auto wyjechało i zostało skonfigurowane w fabryce a nie w garażu:) a multi nie potrzebuje :)

No jakieś takie mam podejście i wg mnie do tej tapicerki nowa kiera inie pasuje...

 

Accorda ma dobry kolega i bardzo eleganckie autko, tylko dźwięk silnika nie halo w porównaniu nawet do R4 z BMW (zona jeździ Civiciem).

 

Coupeta dzisiaj była na terapii u kolegi X_E_O_N - (Kraków Bibice) - baaaaaaardzo polecam.

Regeneracja alternatora - szczotki już na wykończeniu były, dodatkowo wymieniony przewód odmy + króciec, wymiana jednej rolki przy alternatorze i naprawa zamka drzwi - zamek z zewnątrz nie otwierał, wymiana filtra powietrza.

 

Wszystko zrobione naprawdę poprawnie i można dalej robić kilometry.

 

Jutro wymiana emblematu na masce i mam nadzieje ze spokój przynajmniej do końca roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja chce mieć zgodność z VIN jakim auto wyjechało i zostało skonfigurowane w fabryce a nie w garażu:) a multi nie potrzebuje :)

No jakieś takie mam podejście i wg mnie do tej tapicerki nowa kiera inie pasuje...

 

Accorda ma dobry kolega i bardzo eleganckie autko, tylko dźwięk silnika nie halo w porównaniu nawet do R4 z BMW (zona jeździ Civiciem).

 

Coupeta dzisiaj była na terapii u kolegi X_E_O_N - (Kraków Bibice) - baaaaaaardzo polecam.

Regeneracja alternatora - szczotki już na wykończeniu były, dodatkowo wymieniony przewód odmy + króciec, wymiana jednej rolki przy alternatorze i naprawa zamka drzwi - zamek z zewnątrz nie otwierał, wymiana filtra powietrza.

 

Wszystko zrobione naprawdę poprawnie i można dalej robić kilometry.

 

Jutro wymiana emblematu na masce i mam nadzieje ze spokój przynajmniej do końca roku :)

 

 

ten zamek naprawiałeś zestawem naprawczym czy miałeś jakiś zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek naprawił X_E_O_N - podobno coś sie przekreciło/zeskoczyło w mechanizmie - nie pytałem o szczegóły bo działa obecnie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

lekkie odświeżenie tematu.

Dzisiaj autko odebrałem z malowania zderzaków - miały dużo obcierek itp.

Wyszło super - śmiało mogę polecić lakierników z Sieprawia koło Krakowa:

http://www.auto-sikora.pl/

Zdjęcia jutro.

 

No i niestety padła sonda lambda (Bosch) po 7 miesiącach od wymiany i niestety z różnych przyczyn nie mogę jej zareklamować wiec koszt ekstra.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
lekkie odświeżenie tematu.

Dzisiaj autko odebrałem z malowania zderzaków - miały dużo obcierek itp.

Wyszło super - śmiało mogę polecić lakierników z Sieprawia koło Krakowa:

http://www.auto-sikora.pl/

Zdjęcia jutro.

 

No i niestety padła sonda lambda (Bosch) po 7 miesiącach od wymiany i niestety z różnych przyczyn nie mogę jej zareklamować wiec koszt ekstra.

Pzdr

 

jak to padła? nówka Bosch'a po tak krótkim czasie? fabrikfeler albo producent z Chin :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety padła - bo wymianie na nowa lux - ponadto zauważyłem ze czujnik pedału hamulca nie przylega dobrze wiec poprawione i przyspieszanie jest jakby płynniejsze.

 

Obecny przebieg 144 tyś KM :)

 

Ostatnio wymieniłem regulator napięcia u XEONa - oryginał regulował już niestety nawet na 12,5V wiec słabo i niestety w trakcie prac skończyła się chłodnica (minimalnie sie rozszczelniła) wiec również została wymieniona na nową - nissensa.

 

Ostatnio troszkę doinwestowałem w Coupetkę mam nadzieje ze będzie teraz spokój przed dłuższą chwile... stare autka wymagają dobrego utrzymania :)

 

Pzdr

 

Zdjęcia już niebawem jak się troszkę ogarnę z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

maly update tematu - przebieg 150 700 km

Wymieniłem wszystkie oleje w bmw:

silnik - Valvoline Max Life 5w40 i teraz czekam na archoila AR9100

http://www.kolegaberlin.pl/pol_pl_Valvoline-MaxLife-Synthetic-5W40-4L-1861_1.jpg

http://www.czarnepaliwo.pl/sklep/55-thickbox_default/archoil-ar9100-250ml.jpg

skrzynia biegów Ravenol 75x80 zgodny z normą BMW

http://www.ravenol.pl/166-344-thickbox/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.jpg

Dyfer - Valvoline 75w90

val_ls.jpg

dodatkowo zakupiłem dywaniki gumowe ori w kolorze szarym na przód:

http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/49/15/10/11/4915101190

Patexy z przodu wytrzymały rok i popękały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.