Skocz do zawartości

[e9x] manetki przy kierownicy - wymiana dźwigni


map

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym doposażyć swoje e90 w tempomat, kupiłem na Allegro centrum sterowania (pająk), ale mimo zapewnień sprzedawcy, że jest w dobrym stanie, widać na dźwigniach, że są porysowane na bokach. Czy można przełożyć same dźwignie od kierunkowskazów i wycieraczek z mojego pająka? Albo czy można przełożyć same obudowy dźwigni? Wyglądają na rozbieralne, ale jak się do tego zabrać, aby nic nie zniszczyć?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przełożyć Twoje stare dźwigienki do nowego pająka. Musisz wypiąć plastikowe zatrzaski, trzy na każdą dźwignię, oraz odpiąć taśmę połączeniową. Jeśli obejrzysz dokładnie to łatwo dojdziesz co i jak. U siebie dokładałem tempomat w ten sposób.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z której strony wypinałeś tasmę? od strony manetki, czy od strony głównej części. Jedno i drugie trzeba rozebrać. Słyszałem, że po rozebraniu głównej części może być problem z jej złożeniem - dlatego wolę się upenić.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Czy komuś udało się wymienić manetkę w centrumbsterowania? Wyjęcie manetki to nie problem, natomiast nie wiem w jaki sposób wypiąć taśmę manetki z centrum sterowania. Po zdjęciu małej zaślepki z centrum widać taśmy od manetek natomiast nie ma pełnego dostępu do gniazd w które wchodzą. Są niby szczeliny przez które można się dostać do tych gniazd i chyba wypiąć taśmy, natomiast nie jestem pewien czy w taki sposób da się je ponownie wpiąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najpierw wypiąć z wtyczki blokadę, tzn. taki brązowy kawałek plastiku na wtyczce. Przez otwór którym wchodzi taśma włoźyć jakiś haczyk i pociągać raz z jednej a raz z drugiej strony. Blokadę należy pociągnąć wzdluż taśmy, stanie się luźna i taśma wyjdzie bez oporu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta blokada będzie się trzymała gniazda czy wypadnie mi gdzieś do środka? Czy nową taśmę można bez problemu zapiąć tą blokadą? Czy wpasowanie taśmy w gniazdo jest łatwe? Pasuje idealnie czy jest jakiś luz i ryzyko że piny się nie spotkają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.