Skocz do zawartości

PTU-Polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Czy to firma godna


tresor

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi sie polisa oc i ac więc sprawdziłem wszystkie oferty firm ubezpieczeniowych i najtańsze okazało się PTU. Wyliczyli o 30% taniej niż np w Hestii, Compensie, PZU itd. Moje pytanie: Czy to jest firma godna zaufania?? Pozdrawiam!
kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dawne daewoo, właśnie się przymierzam do zapłacenia im 5700 pln składki - dowiadywałem się i podobno płacą bez problemów

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz tak. Moj brat mial szkode. Facet ubezpieczony w PTU zaparkowal u bracholka w kufrze. Problemy z odzyskaniem pieniazkow byly niesamowite. Autko bylo na gwarancji wiec naprawa musiala odbyc sie w ASO a PTU nie chcialo wyplacic tyle pieniazkow ile zyczylo sobie ASO. Sprawa zakonczyla sie tak ze bracholek chcac miec juz autko zaplacilk ze swoich pieniazkow i do dzis nie odzyskal tego co zaplacil (okolo roku juz walczy). Problem w tym ze to autko to piekne e60. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bardzo naganna postawa kretyna, ktory robil wycene. Stwierdzil on ze autko nie jest serwisowane bo nie ma wbitego przegladu w ksiazce serwisowej. Pytanie tylko jak on mial byc wbity skoro autko nie kwalifikowalo sie jeszcze do pierwszego przegladu w ASO.

Druga sprawa to kumpel ktory swoja e32 zostal potracony przez duzego fiata. Tu PTU odmowilo w ogole wyplacenia odszkodowania.

To sa jedyne przypadki jakie znam z PTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslisz ze pzu to lepsze???

 

mi tez nie zapalcili calosci z oc, naprawilem w aso

 

kazde towarzystwo to zdziercy niesamowici

 

w oc trzeba brac najtansze bo i tak pieniedzy nie dostajesz ty, tylko ten w kogo walniesz

 

a jesli chodzi o ac to tez brac najtansze, ale dodatkowo wykupic das'a

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.das.pl

 

jak ubezpieczyciel sie miga, to straszymy go polisa das

 

das to kompleksowa ochrona kierowcy

 

Zapewniamy ubezpieczonym ochronę prawną w różnorodnych sytuacjach związanych z posiadaniem i użytkowaniem pojazdu gdy:

 

4. Ze strony ubezpieczycieli dojdzie do naruszenia umowy ubezpieczenia, np. przeciągania procesu likwidacji szkody i wypłaty odszkodowania, nieuzasadnionego obniżenia kwoty odszkodowania lub odmowy prawa do odszkodowania.

 

ja teraz obowiazkowo wykupie bo ubezpieczyciel zawsze bedzie sie migal z wyplata calej sumy odszkodowania

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi sie polisa oc i ac więc sprawdziłem wszystkie oferty firm ubezpieczeniowych i najtańsze okazało się PTU. Wyliczyli o 30% taniej niż np w Hestii, Compensie, PZU itd. Moje pytanie: Czy to jest firma godna zaufania?? Pozdrawiam!

 

sorry ale pytanie czy firma jest godna zauwania odnosnie do swojego oc jest nie na miejscu

 

przeciez ty nigdy nie bedziesz mial kontaktu z ta firma, jedynie jak podpiszesz umowe

poszkodowany przez ciebie bedzie sie musial z nimi uzerac ale nie ty

 

jak firma ma najtansze oc to sie nie zastanawiaj, chyba ze chcesz dobrze wybrac ubepieczyciela poszkodowanemu w kolizji ktora spowodujesz i doplacisz za to zeby facet mial mniej problemow :)

 

 

tak sobie mysle ze wiele osob nawet nie wie jak dziala oc i za co sie tam placi :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem agentem ubezpieczeniowym wiec musze sie wypowiedziec :).

Po pierwsze moj tata zawsze mawia,ze zaklady ubezpieczen nie sa powolane po to aby wyplacac odszkodowania.

 

no ale do rzeczy :

 

Jesli chodzi o OC to nalezy sie kierowac tylko cena.

 

Jesli chodzi o AC to cena jest ostatnia rzecza na ktora patrzymy:

1)Czy firma ubezpieczeniowa na zaplecze finansowe

2)czy firma jest juz jakis czas na rynku i jakie opinie zbiera

3)czytamy ogolne warunki

4)jaki jest udzial wlasny w szkodzie

5)jakiej wysokosci jest franszyza

6)jak likfidowana jest szkoda

7)czy agent ubezpieczeniowy nam pomoze po wypadku

8)Assistance do ilu km od miasta nie dojada

9)zdjecia musza byc zrobione tego samego dnia

10)cena

 

 

Ps:Co roku rozdawana jest nagroda tzw ZŁOTY ZDERZAK w tym roku zdobyl go ALLIANZ

 

W Tym roku tez jest szykowana specjalna oferta dla klubowiczow bmw klub

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i apropo DAS to ochrona prawna kierowcy i posiadacza pojazdu w przypadkach :

1)problemu z wyplata odszkodowania

2)problemow z policja

3)inne problemy:)

 

 

Koszt takiego ubezpieczenia to 140 zl rocznie dla sam osobowych wiec naprawde warto uchronilo mnie to przed kilkoma mandatami

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

KAMAZ ubezpieczony w PTU "posypał" mnie kamieniami. Zatrzymałem, spisaliśmy oświadczenie, samochód wstawiłem do Fusa ( malowanie maski, zderzaka, wymiana szyby ). Nie było najmniejszych problemów z kwotą ( marudzili tylko z wypłatą, czekali do końca ustawowego terminu).

Marcin978 mylisz się w sprawie OC http://www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?l0=13,87903&path=gs\1091&file=mb_2828.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochrona prawna pojazdu DAS kosztuje 242,00 PLN/rok dla auta osobowego, właśnie dostałem ofertę

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Stary temat ale pytanie dotyczyło czy to godna firma...

 

Wczoraj byłem w PTU zaczerpnąć informacji i szok co oni wyprawiają. Gość miał OC w PTU bez żadnych zniżek i składka wynosiła ok. 1,2 tys. zł. Zaliczył 2 stłuczki i naliczyli mu zwyżkę, uwaga...80% od spowodowanej szkody :shock: W sumie nowa składka wyniosła go ponad 5 tys. zł!!! :jawdrop: Czy nie powinno być tak, że zwyżka za szkodę powinna być naliczona od składki podstawowej, a nie od spowodowanej szkody? Przecież jakby skasował jakiegoś mesia to by mu naliczyli kilkadziesiat tysi.

Edytowane przez ventola
Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie powinni naliczyć od składki podstawowej, choć taki system skłoni ludzi do zastanowienia się 2 razy zanim przegną na drodze.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary temat ale pytanie dotyczyło czy to godna firma...

 

Wczoraj byłem w PTU zaczerpnąć informacji i szok co oni wyprawiają. Gość miał OC w PTU bez żadnych zniżek i składka wynosiła ok. 1,2 tys. zł. Zaliczył 2 stłuczki i naliczyli mu zwyżkę, uwaga...80% od spowodowanej szkody :shock: W sumie nowa składka wyniosła go ponad 5 tys. zł!!! :jawdrop: Czy nie powinno być tak, że zwyżka za szkodę powinna być naliczona od składki podstawowej, a nie od spowodowanej szkody? Przecież jakby skasował jakiegoś mesia to by mu naliczyli kilkadziesiat tysi.

max zwyzka wg prawa to 260%. kwestia jest taka, ze wszelkiego rodzaju niskie wyliczenia, promocje i superoferty sa czesto rekompensowane przez inne warunki, np w jednej firmie mozesz miec skladke wyzsza pare stow ale np brak zwyzek, a w innej masz tanio ale np. spore zwyzki i slaba mozliwosc zjechania na 0%.

 

a ja z kolei w ogole trafilem na inny problem..

 

na moje nieszczescie spoznilem sie z oc, tak wiec wg prawa nie mialem mozliwosci zerwania umowy (mozna zerwac do 1 dnia przed koncem umowy, a ja przyszedlem 2 dni po, wiec z marszu zostala przedluzona, a mi przyszlo tylko zaplacic)... placilem jakies niecale 1500 (juz nie pamietam ile dokladnie), przyszedlem, a babka troche w szoku mi mowi 'ma pan stluczke, to nie przysluguje juz panu promocja'.. pytam jaka promocja.. 'a no wyliczana suma rok temu jak pan przystepowal to byla promocja mazowiecka (czy jakostam), a teraz musze panu wyliczyc wg kalkulatora standardowego, a to bedzie duzo' i tym sposobem bez zadnej mozliwosci negocjacji mam oc za 3600pln..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tym sposobem bez zadnej mozliwosci negocjacji mam oc za 3600pln..

 

 

normalnie malo nie spadlem z krzeselka jak to czytam 3600 za OC ,kurcze ja od audi A3 1,8 place 280 na rok(MTU) i od e36 tez cos kolo tego (TUW)

 

ale wracajac do PTU to nie polecam mam aktualnie AC na audi u nich i mialem zglaszane 2 szkody (urwane lusterko) i druga szkoda peknieta miska olejowa i zderzak po najechaniu na dziure w jezdni, wyceniono mnie jakbym jezdzil starym fiatem, wyplata odszkodowania przekroczona i zeby nie to ze nie mam czasu to pofatygowalbym sie do sadu

 

 

nie polecam wogole

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.