Skocz do zawartości

e36 m40b18 falowanie obrotów - beznadziejny przypadek


m4jq3p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, mam nadzieje ze post jest dobrze napisany :)

Przeczytałem podobne tematy, słuchałem porad i nadal nic. Moje m40 od zakupu falowało, na benzynie oczywiście. początkowo obrotomierz latał, aktualnie pokazuje te 800obrotów ale silnik sie trzęsie. zdarza mu sie i falować na obrotomierzu. ostatnio pojawiły sie również problemy z szybkim ruszaniem (zamula go na moment). Auto było na kompie kilkakrotnie. Błędów nie wykazało.

Wymieniłem:

sonda lambda

przepływomierz

krokowy

cewka zapłonowa

kable

świece (dwuelektrodowe)

filtr powietrza

uszczelka pod głowicą

pozostałe uszczelki + oringi + węże

komputer (DME)

czujniki temp. (oba)

wtryskiwacz na 1 cylinder (1xLucas, 3xBosch)

 

Miał ktoś podobny, tak beznadziejny przypadek? Dodam że zarówno wałek rozrządu jak i dźwigienki i popychacze są ok. moze i dźwigienki nie są nówki ale nie są jeszcze do wymiany.

Nie ma to związku z układem paliwowym? bo zdarzyło mi sie że była benzyna ale sie ksztusił jakby nie zapodawał bryny na wtryski :/

 

Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega pisze wyżej. Sprawdź najpierw szczelność wężyków i gum na dolocie powietrza czy gdzieś nie łapie lewego:) Na twoim miejscu zainwestowałbym w zawór odpowietrzający skrzynię korbową jeżeli taki jest w twoim silniku. U mnie on właśnie robił takie problemy jak piszesz i również pół auta wymieniłem zanim do tego doszedłem:)

 

u mnie to był numer 1 na linku poniżej:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_1514-odpowietrznik-skrzyni-korbowej/i47437/kL/sM/r1998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik m40b18 nie posiada odmy , kolega pisał że wymieniał przewody , mam ten sam problem niektóre rzeczy sprawdzałem po kilka razy i nic to jest problem zagadka którego nikt jeszcze nie rozwiązał

 

hmmm....

 

być może kolega ma problem z instalacją gazową? bo pisze

Moje m40 od zakupu falowało, na benzynie oczywiście.

Jest tam instalacja gazowa zamontowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.