Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie BMW F10. Dokładnie chodzi mi o to, czy w cenie do 100 tyś zł (BRUTTO!) znajdę jakiś fajny egzemplarz tego modelu ze skrzynią automatyczną?

 

Posiadam teraz A4 i chce jakos na przełomie kilku miechów zmienić właśnie na piękne BMW F10 :)

Co do typu nadwozia to tylko sedan :)

 

Ogólnie np. na otomoto sprawa prezentuje sie tak ze sedanów z automatem w tej cenie jest (na dzień dzisiejszy tj. 08.01.2017) 218 egzemplarzy.

 

Z góry dzięki za odpowiedź ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o to, czy w cenie do 100 tyś zł (BRUTTO!) znajdę jakiś fajny egzemplarz tego modelu ze skrzynią automatyczną?

Ogólnie np. na otomoto sprawa prezentuje sie tak ze sedanów z automatem w tej cenie jest (na dzień dzisiejszy tj. 08.01.2017) 218 egzemplarzy.

:shock:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz w tej cenie zadbanego egzemplarza - chyba że cudem coś by się wydarzyło. Musisz 15-20 tys dołożyć. Pisze z własnego punktu widzenia. Szukałem 2 miesiące swojej.

 

ps. pytanie też czy zależy Ci na bardzo dobrym wyposażeniu. Ja takiej szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz na 100% bezwypadkowy, jakiś silnik którym minimum da się pojechać czyli 20d/20i (chociaż to i tak moim zdaniem zbyt wolne) to raczej nie ma szansy by mieć coś z fajnym wypasem i w miarę niskim przebiegiem. Zważaj, że jeżeli chodzi o silniki diesla sprowadzane z zachodu to znaczna cześć ma przebieg wyssany z palca. Zobacz na dział "Co sądzicie o tym BMW?". W ostatnich dniach trafiły tam dwie czy trzy F10 i wszystko kręcone :(

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna cena. Rozumiem, że silnik 2.0 ...

 

2.0d automat.

Oglądałem i wyglądał na niewytyrane auto, salonowy z jasną skórą. Stówka netto ale coś tam do urwania.

Byłem z kumplem bo to miało być auto dla niego ale zdecydował się na f10 2.5d.

Ja bym brał tego kombiaka i lekko podkręcił ;)

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferty z forum trochę powyżej 100k zł:

530d: viewtopic.php?f=5&t=313437

520d (f11) jeszcze z pakietem serwisowym: viewtopic.php?f=5&t=313078

 

w tych silnikach n57 nie ma problemów z rozrządem?

 

A rozrząd nie jest taki sam jak w N47? :) Kurczę nie chce gafy walić, ale tak mi się wydaję.

520d słabo jedzie ale jedzie. Jak na woz do spokojnej i wygodnej jazdy wystarcza. Ja polecam 35 :) Odkąd sam przesiadłem się na 535iX to mi się już silniki 2.0 nudzą :D

Niby między N20 a N55 jest 0.5s różnicy, ale odczuwa się tu zupełnie inaczej.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te ceny w PL, @czujnik jeśli auto spoko to można po negocjować.. przy 2litrach ceny są mega rozstrzelone.. przy 3litrach już jest mniejszy rozrzut.. (ok 100k to min.. 130k ) jeśli bedzie xd albo mpack albo najfajnie 535xd 313km w mapcku z 2012 roku to najtańsza oczywiście sensowna była za 120k biała.. ale sprzedający jakiś niepewny (spoźniał się, nie dosyłał dokumentów na czas, nie chciał podać VIN, itd..) generalnie 140k netto i więcej + za 535xd w PL. W DE 535d juz za ok 23k euro, 535xd 28-30k Euro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poszukuje jakieś info na temat silnika 520i twinturbo 184 ps benzyna, chciałbym zapytać czy jest to dobra konstrukcja, jutro mam jazdę próbną auto jest z rocznika 2013 i ma 65 tys.km.na co zwrócić uwagę itd,dodam że jest to model F11,pomoże ktoś od strzała.

Pozdrawiam serdecznie. Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te ceny w PL...

 

Cena tego f10 525d nie była specjalnie atrakcyjna ale auto z polskiego salonu od pierwszego usera bez wypadku.

Automat, czarna skóra, navi pro, my2013, 80 tys przebieg, bez M paku. 130 brutto na fakture po trudnych negocjacjach :wink:

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem jeszcze F10 520d ani 530d ani 535d.

Jeździłem natomiast ostatnio przez jakiś czas 518d :norty: i powiem Wam, że jeśli ktoś nie wali w większości szybkich tras, jeśli jeździ raczej w mieście i nie ma ostrego temperamentu na drodze to i 518d i 520d (tym bardziej) spokojnie da radę. Na prawdę byłem w szoku jak w mieście to 518d sobie bryka. Wiadomo że nie jest to jakiś pocisk. Aczkolwiek w zupełności w zapchnane innymi autami miasto zupełnie wystarczy. Do 80-100 jak na tryb miejski zbiera się wystarczająco. Powyżej 100-120 juz natomiast znacząco przymula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie ktoś ma wymagania. Jak przesiada się z Fabi z jakiegoś silnika 1.2 to dla niego będzie super, ale jak wsiądziesz w M4 a potem w 535i to będzie dalej słabo. Ja na swoje pierwsze BMW 143KM wsiadłem z auta 75KM to był to demon. Po kilku latach 306KM wydaje się mało już :mrgreen:

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zależy od indywidualnych wymagań. Na codzien jeżdżę autami 200+ i fakt że przy wyprzedzania tym 518d czułem jakbym ciągnął jakąś przyczepe z tyłu. Coś za cos- tańsze opłaty, części, zakup, mniejsze spalanie.

 

Podchodząc już do tego na prawdę racjonalnie. To gdzie w mieście wykorzystasz te 200-300PS ? Gdzie się nie ruszysz to korek, to światła, to suszarki. Jeśli nie robisz dłuższych tras czy weekendowych dłuższych wypadów to takie 3.0d wydaje się bez sensu.

 

Sam aktualnie rozglądam się za F10. I po 270konnym E60 początkowo Must have to było 30d .

Ale serio zaczynam się poważnie zastanawiać... czy nie kupić 20d zrobić ewentualnie program i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.