Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem ze a6 to słabe auto. Ale o a6 fwd. W 520d będziesz miał problemy z trakcją tylko na śniegu, ja miałem w a6 fwd problemy na mokrym asfalcie.

 

Gdzie zamierzasz jeździć tym autem, ze boisz sie o jazdę zimą? W mieście? Bez obaw - poza parkowaniem w pryzmach śniegu. W trasie? Tym bardziej. W Alpy musisz brać łańcuchy niezależnie od napędu. Tyle ze w AWD ich nie użyjesz, a w ośce jest duża szansa. I to niezależnie od tego która oś Cię napędza.

 

Czy 520d z xdrive jest słabe? Szybsze niz 90% innych aut na drodze, ale nie będzie rakietą. Silnik 2.0d w F10/11 nie da Ci sportowych doznań. To nie jest focus - auto jest komfortowe, ciche, izoluje od drogi dosc mocno. Jesli tego szukasz - dostaniesz to. Jesli szukasz gokartowosci, więcej będzie w passacie. Jeszcze więcej w focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. kupię to co będzie. tylko mam już upatrzoną 52xd z panoramą 2015 w dobrej cenie. :P

tylko jak ma być mul.

a ponawiam: ps. czy ktoś może kupował w firmie Harman GP? ściągają auta z niemieckich salonów taniej i mówwią że mają specjalny ceny od nich bo są firmą i wychodzi taniej niż własny import..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponawiam: ps. czy ktoś może kupował w firmie Harman GP? ściągają auta z niemieckich salonów taniej i mówwią że mają specjalny ceny od nich bo są firmą i wychodzi taniej niż własny import..

 

Kolego Harman GP czy Hermann GP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w hamowaniu? nie kapuje:P

coś tak bmw się oddala kosztem jednak audi i przedniego zwykłego napędu. wole bezpieczeństwo niż lepszą trakcję...:-)

 

dziękuje wszystkim za porady. chyba naprościej się przejadę xdrivem. ale .....kupować bmw żeby tylko jeździć - to chyba nie o to chodzi. a na 525xd funduszy zabraknie:P

 

ps. czy ktoś może kupował w firmie Harman GP? ściągają auta z niemieckich salonów taniej ciut i mówwią że mają specjalny eny od nich bo są firmą...prawda?

 

w hamowaniu 4x4 nie ma znaczenia, jak w każdym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponawiam: ps. czy ktoś może kupował w firmie Harman GP? ściągają auta z niemieckich salonów taniej i mówwią że mają specjalny ceny od nich bo są firmą i wychodzi taniej niż własny import..

 

Kolego Harman GP czy Hermann GP ?

 

oczywiście Hermann GP albo TRADE - X...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponawiam: ps. czy ktoś może kupował w firmie Harman GP? ściągają auta z niemieckich salonów taniej i mówwią że mają specjalny ceny od nich bo są firmą i wychodzi taniej niż własny import..

 

Kolego Harman GP czy Hermann GP ?

 

oczywiście Hermann GP albo TRADE - X...

 

No cóż , kolejna firma która wystawia na otomoto zdjęcia nie posiadając tych aut a tylko obiecując możliwość ich sprowadzenia po wpłaceniu zaliczki , jeśli ci to pasuje Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne sa wersje, co do daty poprawy rozrzadu - widzialem gdzies oficjalne pismo serwisowe BMW, w ktorym wyraznie pisano o naprawach dla modeli 2012 i pozniejszych.
Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć mam ostatnie pytanie przed kupnem:-)

czy napęd RWD sprawdzi sie w jeździe miejsko - autostradowej.

czy bać sie go do miasta albo dróg krajowych.

rzadko jeżdzę gdzieś w góry - raz do roku, może dwa. czy przekreślalibyście taki napęd czy poprostu wolniej jadę ale też dojadę:-)

 

czy przedłużalibyście gwarancję do końca roku? bo wtedy przeglądy + wszystkie części typu klocki itd to serwis?

dzięki!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć mam ostatnie pytanie przed kupnem:-)

czy napęd RWD sprawdzi sie w jeździe miejsko - autostradowej.

czy bać sie go do miasta albo dróg krajowych.

rzadko jeżdzę gdzieś w góry - raz do roku, może dwa. czy przekreślalibyście taki napęd czy poprostu wolniej jadę ale też dojadę:-)

 

czy przedłużalibyście gwarancję do końca roku? bo wtedy przeglądy + wszystkie części typu klocki itd to serwis?

dzięki!:-)

 

Bierz jak najbardziej do miasta jazda po rondach coś pięknego :). W góry dobre opony i też da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W góry dobre opony i też da rade.

 

No więc co do tego musze się ustosunkować.

 

A mianowicie w tym roku miałem okazję przekonać się o wyższości xDrive w stosunku do RWD. Kupiłem nówki Pirelki Sotezero z homologacją BMW ROF 18". Genialnie trzymają na boki (przy włączonym ESP praktycznie nie da się auta wprowadzić w poślizg bokiem na śniegu), są ciche i dla ludzi jeżdżacych głównie po normalnych drogach w warunkach zimowych to polecam.

Niemniej jednak miałem okazję być tydzień temu w górach... i tutaj zalety tej opony sie kończą (raczej połączenia tych opon z RWD). Podjazd pod górki w głębszym śniegu bardzo utrodniony, ludzie musieli mnie raz popchnąć (wstyd jak cholera :mad2: ), przejeżdżający obok F11 525xDrive bez problemu podjeżdżało pod te same górki.

 

Reasumując: jak nie wybierasz się w góry - RWD daje radę bez problemu w zimie (warto zadbać o opony); a jeżeli jeździsz w góry, mieszkasz na zadu..piu - to kupuj xDrive :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - mam auro wybrane cena dobra, wyposażenie dobre.

raz, max dwa razy do roku jeżdzę w góry.

raz alpy, raz karpacz, szkarska, jańskie łaźnie. droga do zieleńca z regułī jest zaśnieżona i pod górkę serpentyny. wtedy nie wjadę rwd?! czy wjadę "wolniej" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - mam auro wybrane cena dobra, wyposażenie dobre.

raz, max dwa razy do roku jeżdzę w góry.

raz alpy, raz karpacz, szkarska, jańskie łaźnie. droga do zieleńca z regułī jest zaśnieżona i pod górkę serpentyny. wtedy nie wjadę rwd?! czy wjadę "wolniej" :-)

 

pokaż to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.