Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja map, nie jest objęta gwarancją. Jest to dodatkowo płatna usługa.

Realnie rzecz biorąc, warto aktualizować mapy nie częściej niż co 2 lata.

Ja mam jeszcze mapy 2012, a teraz czekam na 2015-1 i będę aktualizował.

w ASO na pewno najdrożej. Zapytaj u kolegi Dziqsek, na pewno będzie konkurencyjna oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja map, nie jest objęta gwarancją. Jest to dodatkowo płatna usługa.

Realnie rzecz biorąc, warto aktualizować mapy nie częściej niż co 2 lata.

Ja mam jeszcze mapy 2012, a teraz czekam na 2015-1 i będę aktualizował.

w ASO na pewno najdrożej. Zapytaj u kolegi Dziqsek, na pewno będzie konkurencyjna oferta.

 

czyli jak rozumiem map na 2015 jeszcze nie ma. a kiedy można się spodziewać?

czy przy wgrywaniu map gdzie indziej niż w ASO - tracę gwarancje na elektronikę?

jaka jest najbardziej aktualna wersja map do f10 z navi pro (jakies oznaczenie?)??

czy przy zakupie auta z PS zwrócić jeszcze na coś uwagę - prosić, żeby coś uaktualniali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NBT już są, na CIC jeszcze nie. Zależy który masz rok prod. auta. NBT robią jakoś od wiosny 2013. Na nią jest już wersja 2015-1.

Gwarancji nie tracisz przez wgranie map. Ale zapytaj w ASO, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo.

Najlepiej, gdyby uaktualnili Ci całe nowe oprogramowanie w aucie przed kupnem - wszystkie sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NBT już są, na CIC jeszcze nie. Zależy który masz rok prod. auta. NBT robią jakoś od wiosny 2013. Na nią jest już wersja 2015-1.

Gwarancji nie tracisz przez wgranie map. Ale zapytaj w ASO, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo.

Najlepiej, gdyby uaktualnili Ci całe nowe oprogramowanie w aucie przed kupnem - wszystkie sterowniki.

 

NBT i CIC - nic mi nie mowi :)

jezeli chodzi o nowe oprogramowanie i sterowniki - to co mam powiedzieć, żeby zabrzmieć profesjonalnie :)??? jaka jest najnowsza wersja? i co dokladnie powiedzieć, żeby update'owali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko.

 

Stoje przed wyborem zakupu f10 535i 2010 przebieg 42000 km.

http://www.bigmotoringworld.co.uk/used-cars/bmw-5-series-535i-se-4dr-step-auto-sat-nav-great-low-miles-47975

 

Lub f10 528i 3.0 2010 przebieg 100000 kilometrów

http://www.optimumvehicles.co.uk/bmw-528i-se-in-wetherby-3559495

 

535 ma wszystko co chce i kolor pasuje żonie. Ale boje sie turbinek.

 

Czy bardziej bezpieczne bedzie wziąć 528? Różnica w cenie jest naprawdę mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za 535i z przebiegiem symbolicznym możesz zapłacić tylko 25 % ceny nowego i się jeszcze zastanawiasz?? przecież to wielokrotny silnik roku! Bezpieczniej, czyli wg Ciebie taniej to będzie nie kupować BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem gotowy na zakup tego auta tylko ja ogólnie jestem przyzwyczajony że turbina to do traktora. Tylko tego.się boję. Auto ma bardzo mały przebieg więc po.trzech latach przy sprzedaży.miałoby max 100000 kilometrów.

 

Jechałem w salonie BMW Ascot and Sunningdale 528i 3.0 I byłem bardzo.zadowolony nie jechałem jeszcze 535i ale to.dopiero po powrocie z Zakopanego bo jadę na urlop.

 

Na fueley.com 528 i 535 wychodzą podobnie ze spalaniem.

 

A więc 535i. Ubezpieczenie będzie za pierwszy rok £905 a za 528 £848 więc nie wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ten przebieg mnie martwi. Bo pierwszy przegląd w tym aucie został zrobiony przy 40000 czyli 5 lat od daty zakupu auta. Zresztą przecież przeglądy techniczne itd robi się jeśli nie przez przebieg to okresowo np co roku.

 

Ta strona na której jest 535i można sobie ściągnąć kopie dokumentów i tam jest pokazany jeden wpis historii serwisowej. Rozumiem że poprzez kluczyk w f10 można sprawdzić czy kiedykolwiek to auto zaglądało do aso?

 

Pojadę i wizualnie obadam auto. Przecież jeśli ma przebieg 40000 kilometrów to skóra i inne rzeczy powinny być jak nie naruszone.

 

 

Edit

 

Ta 535

Gdy auto jest z wersją językową na Koreę to język mozna zmienić pokrętłem na iDrive czy trzeba zmieniać jezyk u znachora?

Auto bylo uzywane przez Koreańczyka. I podlug rozkodowanego vin wersja językowa to Korea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdążę dzisiaj pozałatwiać sprawy to przyjadę się i zrobię test rist i obejrzeć auto dokładnie tego 535 wogóle to ten 535 jeszcze tydzień temu był wystawiony za 20 tysięcy funtów wczoraj zmienili cen na 18 więc zastanawia mnie czy to jest brak historii serwisowej czy duży silnik z podwójną turbiną powoduje że nikt go nie chce kupić

 

 

Edit

 

Długo stoi. Od sierpnia 2014. Może dlatego tak tanio. Jeszcze na dodatek język Koreański ma wgrany i dlatego tak.mało chcą za niego.

 

Serwis miał robiony u nich na miejscu. Dlatego jest wpis tylko o ich przebiegu. Książka serwisowa nie została dostarczona z autem.

 

 

Właśnie skończyłem rozmowę z miłą panią z ASO, czekam na potwierdzenie czy będzie możliwa zmiana języka.z.Koreański na Angielski lub Polski.

 

Dowiedziałem się również że 535i regularnie zaglądał do serwisu ASO bo ma wykupiony Servicing pack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aso.

 

Dowiedziałem się że auto ma pełną historie.

Nie ma popytu na duże benzynowe silniki i jeszcze z turbo dlatego cena niska.

Jeśli chodzi o.język Koreański to auto była zamawiane tu w Uk więc jest Uk spec.

 

Problem może być z radiem bo jest ustawione na 434 MHz oraz dvd player jest ustawiony na type 3 oraz jest pakiet Tv więc mam nadzieję że będzie wszystko ok.

 

Czy na forumie jest ktoś kto odpłatnie by zajął się zmianą częstotliwości radia i zmiany dvd Playera? Wiem że w Europie dvd typ 1 występuje. Wezmę ze sobą płytę DVD z filmem i zobaczę czy będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.