Skocz do zawartości

Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.


Kirył

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co dokładnie wchodzi w skład m pakietu w F10 ? Poproszę o szczegółową listę dodatków i tego czym różni się od wersji bez m-p. (jak np. końcówki wydechu czarne a nie chrom jw.)

 

i jeszcze jedno pytanie:

jaka opcja wyposażenia odpowiada za przyciski przy drążku zmiany biegów sport/comfort ? Jest to opcja warta polecenia ? Warto za nią dopłacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,w styczniu już bym chciał nabyć auto na początku myślałem nad E60 ale jazda po komisach,buszowanie po portalach i czasem tego auta w realu można się wystraszyć,generalnie mam 100tys + 10% na koszty napraw itd :roll: jednak z taką kwotą chyba już lepiej wybrać F10.Zainteresowałem się tym autem

http://bmw-uzywane.com.pl/baw/komis/auto7093,BMW-520-2010.html?grupa=18 środek taki jakiego szukam czyli czarny i brak bezowej skóry co bardzo pasi,skrzynia automatyczna i nic innego mi nie jest potrzebne,waszym zdaniem auto godne zainteresowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jak auto kazdy szuka tego na co go stac i co mu sie podoba.....

Zastanawia mnie kult diesla i jego ujawnione problemy http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/problemy-rozrzadu-w-dieslu-n47/zddy8 zastanowilbym sie i zrobil rachunek sumienia i jakie przebiegi robisz, i czy glownie miasto czy trasa. Czy chce faktur czy wystarczy ci umowa kupna sprzedazy. Przeanalizujac wszystkie za i przeciw wybralbym ten uprawgniony samochod. Z mojego podworka moge tylko powiedziec, ze chcialem diesla, ale w rozrachunku kupilem benzyne z xDrivem, i powiem tyle ze zwiekszone zuzycie nie powala, az tak bardzo ze byl to zly i nieprzemyslany zakup. Biorac pod uwage cene (twoj budzet) to mozesz kupic swiezsze auto np. 2012 z benzynowym i na dodatek z skora i xdrivem. Generalnie jestem bardzo zadowolony, sugeruje rozwazyc rowniez oferte samochodow z silnikiem benzynowym. Pozdrawiam

Edytowane przez chemik2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi w Bawarii w Katowicach - kojarzę go, jak szukałem dla siebie z Premium Selection jakieś 2 tygodnie temu. Nie oglądałem go dokładnie, ale raczej pewne auto - niby z programu PS, ale u nich w Bawarii chyba wszystkie używki nazywają Premium Selection, a z tego co wiem, to chyba tak nie powinno być. Premium Selection sprzedaje BMW Polska - auta są Niemiec z centrali i jak już zaliczkowałem swoje F10, to faktycznie papiery dopiero centrala wysyła z Warszawy. Ale mogę się mylić. Po prostu sprawdź to sobie, na pewno pokażą Ci historię, a jak jesteś z daleka, to mogę podjechać (przejeżdżam tam co parę dni) i coś więcej powiedzieć - ale tylko zewnętrznie, jak tam lakier, ogólne zadbanie itp. A największą wadą tego auta jak dla mnie to mała navi, ale dla Ciebie może będzie OK. Ja np. szukałem tylko z beżową skórą - ostryga Dakota - jak widać - każdy ma inne proferencje :roll:

Generalnie polecam tam kontakt z Panią Edytą, trochę z nią korespondowałem, zanim zdecydowałem się na model z innego salonu - dość kompetentna osoba, da się negocjować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to szczerze jeszcze nie zdecydowałem się,nigdy BMW nie posiadałem od 98' tylko mercedesy.Na temat awaryjności jednostek benzynowych(f10) jest mało informacji,myslałem nad 3 litrowym 258ps ale znajdz takie auto...na allegro coś tam jest ale tak mnie zraziły auta z ogłoszeń :duh: nie bije duzo kilometrów na rok do pracy 35km z czego 29 autostradą A1 w jedną stronę+wyjazdy do rodziny no ale dość dużo pykania na krótkich odcinkach praktycznie na zimnym silniku ale od tego jest raczej drugie auto,nie wiem jak to jest w BMW ale w Audi wychodzi na to że TDI jest dużo trwalsze od TFSI pierwsza od szwagra trzaska 60tys rocznie i przy 200tys zero problmemów,druga sprzedana przy nabiciu 90tys bo już rączki opadały,czy u konkurencji jest tak samo?? dobre pytanie.Auto z linku wiem,że słaby wypas ale na moje potrzeby by stykło,nie licząc że druga połówka by chciała panoramiczny dach bo raz się przejechała CLA z szklanym dachem i nie ma zmiłuj się,chyba bez tego jednak auto nowe w garażu nie zagości.

Jeszcze poszukam w sumie u nas nic się nie znajdzie to pojadę do DE znowu po auto,od 95'wszystkie auta mam od sąsiadów i jestem zadowolony.

 

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zabawne. Jak miałem na sprzedaż F10 520d z czarnym wnętrzem, to miałem problem z chętnymi mimo dobrej ceny, bo wszyscy chcieli jasne wnętrze. Wiadomo, że jasna skóra jest ładna tylko przez pierwsze lata i na co dzień jest niepraktyczna. No ale liczy się jak to wygląda, a jasne wnętrze ma luksusowy look. :) To tak jak z M pakietem zewnętrznym.

 

Jeżeli nie potrzebujesz lepszych osiągów, a 520d daje radę, to kup F10, byle w automacie, z ksenonami, dużą nawigacją i skórą, bo bez tych elementów ciężko Ci będzie się auta pozbyć w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Historia: pierwszy właściciel.

 

 

DALEJ!

 

PROMOCYJNA CENA INTERNETOWA : 108000ZŁ BRUTTO/87805zŁNETTO

 

Auto przygotowane do rejestracji : całkowity koszt rejestracji ok 700zł.

 

Możliwość zakupu na kredyt /leasing.

 

 

 

Kolejny yntelygentnie sprawny inaczej.

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

Przebieg zgadza się.We wrzesniu skończyła się gwarancja na 150tys. więc można wznowić.

Po kupnie doposażona w:

0508 Park Distance Control (PDC)

0609 Navigation system

0614 Internet preparation

0644 Preparation f mobile phone w Bluetooth

06FL USB/audio interface

06NR Apps

06VC Control, Combox

0853 Language version, English

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie zawiera oplat

Faktura Vat - marza

 

Jes pewnego rodzaju patologia w ogloszeniach Faktura VAT z VATEM jest w ogloszeniach traktowana tak samo jak Faktura VAT marza, a jak wiemy ona Vatu nie zawiera. Powoduje to ze pewne samochody sa atrakcyjne ale nie do konca dla kogos kto chce leasing operacyjny. Powinno byc to wyraznie rozgraniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ci "wałkowcy" nie podają vin-ów :)

Za to są na forum koledzy którzy twardo twierdzili że mają potwierdzony przebieg a po przesłaniu vin okazało się ponad 200tys w F10 która na liczniku ma 100tys :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dłuższej przerwie w odczuwaniu "przyjemności z jazdy" chcę kupić kolejne BMW :twisted:

Interesuje mnie F10 w dieslu, cena do 100tys.

Z racji pracy mam na co dzień do czynienia z mechanikami samochodowymi. Krążą opinie że efki to odpowiednik Alfy Romeo 156... ciągle coś się pierd...

Tyle się tego nasłuchałem (zaznaczam że opinii zaczerpuję tylko w dobrych warsztatach ze specjalizacją BMW), że zastanawiam się czy faktycznie te auta mają tyle wad? Jeździłem przez jakiś czas E60 530d i nic złego o tym aucie nie można powiedzieć (no może klapki w kolektorze ssącym i pękające koła pasowe :lol: ), ale chcę kupić samochód na jakieś 3-4 lata, więc E60 LCi po tym czasie będzie już lekko starawe :roll: po za tym przebiegi w tych autach nie są już zbyt zachęcające.

Myślę nad 525d lub 530d, wiadomo że R6 na pewno będzie trwalsze, ale są też dużo droższe :?

Co do 525d to mocno wysilone R4 z dwiema turbinami, które pewnie przez te kilka lat trzeba będzie wymienić...

Widzę że sporo osób na tym forum ma duże doświadczenie z tymi samochodami.

Proszę o szczere opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

.. jak kupowac to tylko 530d . ale to min. 140 tys. PLN. Lub 520d z dodatkowa gwarancja

 

F-ki szczegolnie z poczatku produkcji maja kilka drobnych wpadek jak skrzypiace drzwi, znikajace zegary itp. sa tez problemy z zawieszeniem ale juz z tym ASO nauczylo sie i nie powinno byc z tym problemu. Warto dokupic gwarancje ( jesli sie da ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
520d daje radę. Ma odpowiednie osiągi, a przy tym niskie spalanie. Kup z małym, autentycznym przebiegiem i długo nie będziesz miał większych problemów. 100 tys. zł to już w miarę dobra kwota na takie auto z początku produkcji, z przebiegiem poniżej 100 tys. km i w miarę ładnym wyposażeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.