Skocz do zawartości

Skrzypiące zawieszenie tylne


slawektrener

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. W tamtym roku przez okres od kwietna do października skrzypiało mi zawieszenie z tyłu (e46). Gdy się zrobiło zimniej to przestało skrzypieć. Teraz na razie nic się nie dzieje, ale mam trochę gotówki i planowałem wymienić tuleje pływające . Czy warto to robić? Czy może poczekać i zobaczyć czy w tym roku w ciepłe dni również będzie skrzypieć? A może to coś innego skrzypi w zawieszeniu. Proszę doradźcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wymieniaj.

Nie skrzypiało bo było pewnie wilgotno i dla tego ucichło . Jak przyjdą gorące i suche dni to zapewne znowu się odezwą .

Mam u siebie to samo tylko nie mam czasu podjechać na zmianę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę wymieniłem tuleje. To chyba złośliwość rzeczy martwych, gdyż dzisiaj po przejechaniu 20 km zaczęło coś skrzypieć. Macie jakieś pomysły czego jeszcze mam szukać? W tej sytuacji sam się zastanawiam czy wymiana była konieczna.

Nie skrzypią Ci amortyzatory? Jak wysiadasz z samochodu albo jak naciskasz na klapę bagażnika nie słychać skrzypienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się pod temat.

E46 touring 320i 2001r.

Coś mi stuka z tylu. Jakby się obijaly metalowe elementy. Myślałem, że to sprężyna. Jednak na trzepakach to wykluczyli. Twierdzą, że górne tuleje mają luz. Możliwe, żeby się tukly?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę wymieniłem tuleje. To chyba złośliwość rzeczy martwych, gdyż dzisiaj po przejechaniu 20 km zaczęło coś skrzypieć. Macie jakieś pomysły czego jeszcze mam szukać? W tej sytuacji sam się zastanawiam czy wymiana była konieczna.

Wiele rzeczy może skrzypieć. Trzeba zobaczyć. Możliwe nawet że skrzypią gumowe podkładki sprężyn. BMW zaleca wtedy posypanie talkiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie się pod temat.

E46 touring 320i 2001r.

Coś mi stuka z tylu. Jakby się obijaly metalowe elementy. Myślałem, że to sprężyna. Jednak na trzepakach to wykluczyli. Twierdzą, że górne tuleje mają luz. Możliwe, żeby się tukly?

 

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

 

Bardzo możliwe. U mnie w kombiaku, dokładnie dzisiaj to samo zdiagnozowano (poduszki wachaczy tylnych). Najlepiej wjechać na podnośnik i wtedy ładnie będzie widać jak się porusza wachaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.