Skocz do zawartości

525 m20 b25 zalewa nie odpala


alawans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e34 525i m20 b25 i mam problem że nie chce odpalić wydaje mi się że ją zalewa bo czuć paliwo i jak odkręcam świece to są mokre, wcześniej jak paliła to na 3 cylindry chodziła tylko nie wiem dlaczego na 2,5,6 nie chodziła, iskra jest świece były wymienione na nowe na przewodach przebicia nie ma, wtryski paliwo podają, ciśnienie sprężania jest w normie, zawory regulowane były.

Jeśli wiecie co to może być to prosił bym o pomoc :)

Wydaję mi się że to może być wina jakiegoś czujnika lub czegoś w tym stylu i dlatego za dużo paliwa podaje jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego za dużo paliwa podaje jej.

No właśnie. Od dawna pora na nowy regulator ciśnienia paliwa (tylko fabrycznie nowy ma sens). Typowa sprawa w M20 po przekroczeniu pełnoletności.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś czujnik położenia wału? Być może na kole zęby 'odpadły' i nie wykrywa prędkości obrotowej.

Sprawdź wtryski czy w miarę równo podają paliwo. Wypnij listwę wtryskowa, podłącz zasilanie paliwem i prądem i zakrec. Zobacz czy są w miarę równe strumienie. Miałem kiedyś podobny problem i winowajca były wtryski i po części kable. Warto też wymienić świece, jeśli często je wkrecales i wykrecales. Puszcza czasem uszczelnienie I dzieją się cuda.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że on może działać tylko może działać źle, nie robi takiego ciśnienia jak powinien

Dokładnie.

Jeżeli nie był zmieniony od nowości, to krzywo działa już od kilku lat.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś czujnik położenia wału? Być może na kole zęby 'odpadły' i nie wykrywa prędkości obrotowej.

Powodzenia!

Zęby na kole? Zdajesz sobie sprawę, że to jest praktycznie nie możliwe?

 

Co do wtrysków mają dawać ładną mgiełkę, jak coś kapie sączy itd to jest źle. Ale dostaleś najbardziej prawdopodobną odpowiedź więc zacznij od wymiany tego regulatora bo opcji może być tysiąc a samym edukowaniem się raczej się nie naprawi :cool2:

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem regulator i nie ma żadnej różnicy ...

Wymieniłeś go na fabrycznie nowego Bosch'a, dokładnie takiego, jaki ma być? Tak jak zaznaczyłem wcześniej - tylko NOWY oryginał ma sens (a z powodu ceny tej małej i niepozornej części, ludzie często liczą na cuda, wkładając używany).

 

Sprawdź też drożność, szczelność i zamocowanie (z obu stron) wężyka podciśnienia między regulatorem, a kolektorem.

 

PS.

Jeżeli nawet miałoby się okazać, że teraz to nie była wina starego regulatora, to i tak z pewnością to był dobry zakup (w przypadku nówki Bosch) i wyeliminowanie jednej z najważniejszych w tych objawach zagadki (czasem trudnej w diagnozowaniu). Drugi wariant po regulatorze, to wg mnie wtryski (ja przed laty najpierw je obstawiałem, ale jednak sprawę całkowicie rozwiązał nowy regulator). Poza wszystkim, ważne żeby zawory były ustawione dobrze (a nie tylko niedawno) - nie za ciasno.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.