Skocz do zawartości

E46 330d Czy zaślepić kolektor dolotowy?


Marcin330D

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak jak w temacie, posiadam m57 w automacie miałem problem z klapkami w kolektorze dolotowym więc je usunąłem. Jeżdżę bez klapek dwa lata ale natknąłem sie na kilka tematów o zaślepianiu dolotu. Poniżej link do aukcji:

http://allegro.pl/zaslepki-zaslepka-kolektora-ssacego-bmw-22mm-viton-i3957489457.html

 

Czy wstawiać to czy jeździć bez?

Edytowane przez Marcin330D
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Otwory po klapkach zaślepiłeś śrubkami z klejem? Jak tak to nie ruszałbym tego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwory po klapkach zaślepiłeś śrubkami z klejem? Jak tak to nie ruszałbym tego.

 

 

jak można otwór po klapce zaślepić śrubką? Na pewno o to Ci chodziło? :nienie: Nie o jakiś otwór mocowania klapki itp? Te zaślepki o których założyłem temat całkowicie odłączają kolektor dolotowy, temat dotyczy tego czy jest to konieczne czy zbędne.

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zaślepki wkłada się właśnie w miejsce klapek... Nie można całkowicie zaślepić kanału.

 

Chłopie nie nabijaj sobie postów i głupot nie pisz bo to nie prawda tak wygląda klapka

 

http://i43.tinypic.com/15oxnv9.jpg

 

a tak zaślepka

 

http://galeria.123.opole.pl/images/2013/08/07/ZKOL22.jpg

 

zaślepki montuje się w innym miejscu :!:

 

Temat dotyczy tego czy to potrzebne

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło pytanie

Czy zaślepić kolektor dolotowy?

dalej czytamy

miałem problem z klapkami w kolektorze dolotowym więc je usunąłem. Jeżdżę bez klapek dwa lata

Z tego by wynikało że jak nie masz zaślepek o których piszesz to z pewnością masz to co kolega napisał

Otwory po klapkach zaślepiłeś śrubkami z klejem? Jak tak to nie ruszałbym tego.

Tylko kwestia tego czy te śrubki są na kleju bo inaczej jest ryzyko że sie coś odkręci i poleci do środka.

Matti Ci dał fotki na których wszystko widać ale jak nie wiesz jak klapki funkcjonują to może nie być do końca jasne jasne.

http://www.aditech.net.pl/index.php/newsy/5/czym-sa-klapki-zawirowan-w-silnikach-diesla-bmw-usuwac-czy-nie

Sporo mechaników demontuje klapkę a następnie ją wyłamuje a w miejsce otworu gdzie była oś klapki wstawiają śrube aby to zaślepić.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To pojechałeś z tym zaślepieniem kolektora :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie rozumiesz o co chodzi jak usunonłes klapki to mechanik ci zakleił to co trzyma klapke a nie kolektor , a ta zaklepka z allegro to nic innego jak klapka tyle ze bez tej blaszki prosokątnej ktora wpada i psuje silnik, jak juz usunołes klapki to masz zaklejone to co tzyma klapke na kolektorze więc nie potrxebujesz juz zaślepkek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że w tym wątku wszyscy wiedzą o co chodzi tylko się wyrażają na skróty i dla postronnej osoby może się wydawać nie logiczne.

nie nabijaj sobie postów

Istnienie tego forum zależy od ilości nabitych postów bo od tego jest zależne ile dostaną reklam, nie ma co liczyć na to że coś jest za darmo, a my jego użytkownicy to starajmy używać właściwego formatu tytułowania wątku oraz doprowadzić wątek do końca przez co łatwiej będzie szukać usterkę i jej rozwiązanie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są dwa rodzaje wielkości zaślepek:

 

- mniejsze zaślepki (22 mm), przeznaczone są do samochodów produkowanych do 2004 r.

- większe (33 mm), przeznaczone do samochodów produkowanych od 2004 r.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.