Skocz do zawartości

launch control 328i


Czolo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Muszę odkopać temat - co prawda dotyczy 428xi ze sportowym automatem, ale na forum 4rek nic się nie dzieje...

Nie mogę włączyć launch control - robię zgodnie z instrukcją - sport+, skrzynia na manual, hamulec + gaz do dechy i... nic. flaga się nie pojawia.

Czy możecie podpowiedzieć co zrobić lub co robię źle?

 

Pzdr,

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie też na początku nie działało. Zbyt słabo wciskałem hamulec - trzeba go wgnieść naprawdę na maxa!

A może nie włączasz trybu SPORT+ ? Bo tylko na tym to działa.

 

A co do jazdy na luzie:

u Żony w F30 nie ma tej opcji, u mnie w F31 już jest i sprawdza się świetnie! Wymaga to oczywiście przyzwyczajenia, bo pierwszy raz jeżdżę automatem, który wrzuca na luz. I zaobserwowałem dość "inteligentne" działanie.

Otóż nigdy nie wrzuca na luz w sytuacjach:

-jazda pod górę

-zjazd z góry

-niska prędkość

-dynamiczna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytam to co tu piszecie i widzę że nikt nie ma pojęcia do czego służy funkcja Launch Control :o

Ci którzy trochę się ścigają wiedzą że służy ona tylko do dynamicznego ruszania na starcie wyścigu - tak aby zapobiec poślizgom kół i zyskać jak najlepsze przyspieszenie.

Zatem jak chcesz się ścigać spod świateł lub na 1/4 mili - używasz tej funkcji.

Podczas dalszej jazdy nie ma to sensu bo przy 100km/h zerwanie przyczepności kół podczas gwałtownego przyspieszania jest praktycznie niemożliwe.

Skrzynia w tym programie włącza luz po to aby nie redukować biegów z wyższych tylko szybko zapiąć 1 bieg aby zyskać najlepsze przyspieszenie.

Ot cała filozofia tej funkcji.

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytales caly watek ? Nikt tu nie mowi o funkcji luzu podczas launch control! Nie ma nawet takiej mozliwosci bo launch control jest aktywowany tylko ze startu zatrzymanego. Nie ma opcji wlaczenia tego tak jak mowisz np. przy 100 km/h wtedy skrzynia jest w trybie sport +. Opcja luzu w skrzyni zostala poruszona przy okazji ... A co do zerwania przyczepnosci kol przy 100 km/h to uwierz mi, ze jest to mozliwie tylko zalezy od auta :D
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "roztoczerider" lekko mijasz się z prawdą

wrzucanie na luz działa tylko w ECO PRO (czyli nie ma mowy o dynamicznym przyspieszaniu), poza tym luz wrzucany jest tylko na płaskim i na prostej. Jeśli zaczniemy hamować, od razu zostaje włączony bieg. W trybie SPORT i SPORT+ nie ma wrzucania na luz.

A tak btw, zasada działania automatu jest trochę inna niż skrzyni manualnej i czas redukcji chociażby z trójki na jedynkę jest taki sam jak z luzu na jedynkę (pewnie jakieś różnice w czasie występują, ale nie o tym tu mowa- funkcja ma inne zastosowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem trochę się wątek pomieszał i nie zrozumiałem że o luzie jest odrębna rozmowa :)

Co nie zmienia faktu, że Launch Control służy wyłącznie do szybkiego ruszenia z miejsca - w codziennym użytkowaniu funkcja zupełnie nieprzydatna.

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego, że nieprzydatna. Instrukcja oraz serwis sugeruje jej "nie nadużywać" - wcale się nie dziwię; sprzęgło i cała skrzynia dostaje wtedy nieźle w kość! Sam zostałem zresztą przestrzeżony, że zużycie podzespołów jest ogromne przy częstym używaniu tej funkcji. Ciekaw tylko jestem jak z gwarancją na sprzęgło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wcale bym się nie zdziwił gdyby włączanie tej funkcji było zapisywane w pamięci auta i potem przy awarii napędu - sorry ale katował Pan auto a tego gwarancja nie uwzględnia :)
BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wybieg to w automatycznej skrzyni biegów odpowiednik jazdy "na luzie" w samochodach z manualna skrzynia. Brak efektu hamowania silnikiem gdy zdejmiesz nogę z gazu. Tylko w trybie ecopro.
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja jak dla mnie jest bezcelowa... Włączyło mi się to kilka razy, jak testowałem tryb ecopro i bardziej mnie denerwowało niż chyba pomagało. Taki wkurzający ASS ;)

 

W ogóle ecopro traktuję bardziej jako ciekawostkę i raczej ma to sens tylko w mieście, w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście to nie działa. Zdaje sie tylko powyzej 50kmh. I w mieście "żeglowanie" kompletnie nie ma sensu bo w mieście sie hamuje silnikiem. Opcja ta w trasie jest bardzo fajna. Całkowicie przezroczysta dla użytkownika. W zasadzie widać tylko po obrotomierzu ze jedziemy na luzie. Szkoda ze sie silnik nie wyłącza...

Działa tylko w eco pro wiec kto nie chce nie musi używać.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w ustawieniach ecopro można wyłączyć jazde na luzie,pozaty nic z tego nie rozumiem ,od lat jeŻdze automatami zawsze mówiono mi żeby nie jeździć na neutralu ,nie holować automata bo skrzynia na N nie ma smarowania a w drodze do zakopanego ostatnio przejechałem chyba z 10km na luzie.Chyba że to jakiś nowy typ skrzyni :roll:

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał na myśli wybieg czyli tryb w którym auto odpowiednio rozpędzone w trybie D po zdjęciu nogi z gazu i bez hamowania samoczynnie wyrzuca "na luz". Auto toczy się jak na luzie ale nie jest to tryb N.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w ustawieniach ecopro można wyłączyć jazde na luzie,pozaty nic z tego nie rozumiem ,od lat jeŻdze automatami zawsze mówiono mi żeby nie jeździć na neutralu ,nie holować automata bo skrzynia na N nie ma smarowania a w drodze do zakopanego ostatnio przejechałem chyba z 10km na luzie.Chyba że to jakiś nowy typ skrzyni :roll:

Już od dawna skrzynie maja dobre smarowanie przy jeździe w trybie N. W instrukcji obsługi nowych bmw nie ma słowa, że jazda na luzie jest szkodliwa. Poza tym zwróć uwagę, że tryb jazdy na luzie trwa maksymalnie tylko kilka minut bez przerwy.

Przy starych automatach nie zalecano długiego holowania że względu na smarowanie skrzyni. Ale ztcp i tak można było zrobić kilkadziesiąt km.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
no to ja nie mam tej opcji w ustawieniach Eco-Pro.

 

 

 

Wlasnie tez mnie zastanawia co jest bardziej ekonomiczne - jazda na biegu i hamowanie silnikiem (wtedy spalanie 0.0) ale krotszy dystans pokonuje auto, czy jazda na biegu jalowym (wtedy jakies spalanie jest) ale dluzszy dystans zostaje pokonany.

 

u mnie jest tylko to (zrodlo google):

http://www.7-forum.com/news/2011/bmw_5er/eco_pro_p90084894-b.jpg

 

Prosze o wytłumaczenie:

Mam 520d b47 2015 i miała być funkcja żeglowania. Niestety jest jak u kolegi. w usawieniach eco pro tylko prędkość eko i niżej klimatyzacja, co mnie zastanawia to potencjał eko na wskazniku niżej nie jest 100% tylko ok 75%. Wiem auto rozgrzane droga prosta i wąłczony tryb eco pro ale u mnie ta funkcja nie jest widoczna .... dlaczego? może zacznie być widoczna po dotarciu? stan licznika 2030km wiec raczej już dotarty .... wie coś ktos może???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze nie na temat. Jak ci sie ten silnik sprawuje? O żeglowanie powinieneś zapytać dilera/serwis. Moze jest wyłączone programowo np ze względu na ograniczenia prawne danego kraju (zgaduje). Kupiłeś auto na rynek polski?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no to ja nie mam tej opcji w ustawieniach Eco-Pro.

 

 

 

Wlasnie tez mnie zastanawia co jest bardziej ekonomiczne - jazda na biegu i hamowanie silnikiem (wtedy spalanie 0.0) ale krotszy dystans pokonuje auto, czy jazda na biegu jalowym (wtedy jakies spalanie jest) ale dluzszy dystans zostaje pokonany.

 

u mnie jest tylko to (zrodlo google):

http://www.7-forum.com/news/2011/bmw_5er/eco_pro_p90084894-b.jpg

 

Prosze o wytłumaczenie:

Mam 520d b47 2015 i miała być funkcja żeglowania. Niestety jest jak u kolegi. w usawieniach eco pro tylko prędkość eko i niżej klimatyzacja, co mnie zastanawia to potencjał eko na wskazniku niżej nie jest 100% tylko ok 75%. Wiem auto rozgrzane droga prosta i wąłczony tryb eco pro ale u mnie ta funkcja nie jest widoczna .... dlaczego? może zacznie być widoczna po dotarciu? stan licznika 2030km wiec raczej już dotarty .... wie coś ktos może???

 

Krachns

W ustawieniach ecopro masz 75% dlatego bo masz ustawioną prędkość 130 km/h. Jeśli ją zmniejszysz to i % skoczy do góry. Funkcja żeglowania jest tylko w trybie ecopro i nic w ustawieniach nie ustawiasz żeby ją aktywować. Po prostu w trakcie jazdy (po przekroczeniu odpowiedniej prędkości) gdy puścisz pedał gazu to silnik wchodzi w tryb żeglowania i masz wtedy odpowiednie oznaczenie na wskaźniku paskowym na prędkościomierzu (pomiędzy charge a power pokaże ci się większa kreska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.