Skocz do zawartości

przednia szyba odpryski...


bmtriko

Rekomendowane odpowiedzi

Całą zimę przejeżdziłem... 0 odprysków...dzisiaj sobie wyjechałem w trasę i tak z 2 razy poczułem jak z samochodu przedemną poleciało mi po szybach jak by piasek....zajechałem do domu a tu na szybie sporo małych odbić kamyczków :mad2:

 

no to jak tu jeżdzić w takim razie w tydzień to nic nie będzie widać prócz odbić kamyczków :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, omijaj tiry z daleka od nich najwiecej wylatuje kamienic, i ogolnie nie trzymaj sie tak blisko auta mneisjce prawdopodobienstwo trafienia,a jak nie w szybe to w maske moze ci trafic. Mialem juz kilka takich odpryskow i wymienilem cala szybe nie oplacalo sie czarowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no nastepnego dnia nie, po prostu dalej sie trzymaj innch samochodow wiecej za bardzo eni zrobisz, jak ma cie trafic to cie trafi, moja aktualnie 2 szyba:) nie ma reguly gdzie cie moze trafic kamien i kiedy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe kamyczki, tak samo jak duże kamienie biorą się z nawierzchni, wgryzają się w bieżnik i przy większej prędkości lecą w auto z tyłu... Ja mam auto które było dużo używane na niemieckich autostradach które są posypywane tym żwirkiem. Na masce to miałem milion odprysków - cała sobota z kubeczkiem lakieru i wykałaczką i trochę te odpryski "schowałem". A na ciemnym aucie białe kropki widać :(

Na szybie też mam sieczkę, a o zderzaku już nie wspomnę... Szybę zamierzam przepolerować ale nie wiem jak będzie potem z widocznością, czy nie będzie zniekształceń "obrazu" jak porobie "doły"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł wątku bo Ci admin go zamknie.

A z szybą to do specjalisty bo domowym sposobem to nic nie zrobisz.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''do specjalisty''' pytanie jedno... pojadę np jutro zrobi mi a po jutrze jadę w trasie i dalej to samo??? to jaki sens do specjalisty jechać? by ucieszyć się 1 dzien

 

 

dostałeś odpowiedzi, że można albo wyprzedzić z daleka albo zachować odstęp. jak jeszcze to nie jest dla Ciebie wystarczająca odpowiedź to proponuje okleić auto folią wtedy nie powinny powstawać odpryski....

 

pozdrawiam i miłej niedzieli

lepiej żeby pchało niż ciągnęło.


http://www.motostat.pl/user_images/63351/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak najbardziej na miejscu , zrób jak większość z nas to robi, czyli osiatkować siateczką , to taka specjalna siateczka co wychwytuje wszystkie kamyki nie dopuszczając do porysowanie szyby . Siateczka dla gołego oka jest niewidzialna dlatego jej na naszych autach nie widzisz ale ma dwie wady; jedno to że jest tylko dla wtajemniczonych członków klubu a druga wada to że nie uchroni przed kamieniami większymi jak 1kg.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''do specjalisty''' pytanie jedno... pojadę np jutro zrobi mi a po jutrze jadę w trasie i dalej to samo??? to jaki sens do specjalisty jechać? by ucieszyć się 1 dzien

 

Z takim podejściem to najlepiej od razu kulkę w łeb sobie strzelić. Pozostaje dylemat, a co będzie jak w głowę nie trafię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja proponuje jezdzic bez szyby i problem z glowy, nic sie nie porysuje i nie odprysnie :cool2:

a 1 Kg kamien tez nic nie zdziala bo jej nie bedzie :mrgreen:

Wsadz do garazu i przykryj ja folia zeby czasem kurz nie osiadl.

 

Ps. trzeba tylko wzmocnic otwor po szybie poniewaz ona tez stabilizuje karoserie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
jak to od czego ? od kamyków z drogi

 

nic nie poradzisz, unikaj jazdy za tirem, wyprzedzaj "z daleka"

 

 

Kolega dobrze radzi. Sam się teraz trzymam tych zasad po tym jak mi się zrobiły takie odpryski, że musiałem wymienić całą szybę, bo było kilka odprysków blisko siebie i groziło to pęknięciem. To serio mega problem dla kogoś kto sporo podróżuje i potrzebuje auta. Na drugi dzień musiałem jechać do Katowic, a nie mogłem sobie pozwolić na to, żeby w tak długą trasę (W-wa Katowice) wybrać się z taką szybą. Jeszcze by się co stało w drodze, lub koledzy niebiescy by mnie zatrzymali. Szczęście w nieszczęściu, że znalazłem miejsce gdzie naprawiają i wymieniaja szyby całodobowo. Także od razu podjechałem i zrobili jeszcze tego samego dnia, jeśli szukacie szybkiej naprawy to polecam Car Glass. W każdym razie z tymi szybami to czasem niby nic, a sporo kłopotu można sobie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.