Skocz do zawartości

Problem ze wspomaganiem układu kierowniczego


czopek1607

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, mam mały problem. wspomaganie w moim bmw działa prawidłowo po odpaleniu samochodu, przejadę parę set metrów i wspomaganie znika. Pompa według mnie działa prawidłowo, olej wymieniłem i układ został odpowietrzony. Macie jakieś pomysły co się może dziać, byłbym wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to klasyczka usterka servo, zacznij od przeczyszczenia kostki która idzie do zaworka na przekładni, taka mała czarna na 2 przewody.

Jak nie pomoże, to trzeba wyjąć zaworek i wyczyścić, powinno wrócić do normy.

Jest jeszcze trzecia opcja, czyli (o ile dobrze pamiętam) uszkodzenie jakiegoś tranzystora w module GM.

Działa to tak, że jak na ten zaworek podajesz 12V to masz full wspomaganie, tyle ile daje pompa, wraz ze wzrostem prędkości napięcie na tym zaworku spada, i zawór puszcza część płynu "bokiem", żeby utwardzić wspomaganie.

Przy jakiejś tam prędkości napięcie całkiem zanika i masz już utwardzone wspomaganie, jak wiadomo lepsze w trasie i wyższych prędkościach.

Przy awarii układ ustawia się tak jak do wysokich prędkości na stałe.

 

EDIT:

Polecam poprawić tytuł tematu, bo zaraz ci go zamkną, i poleci do kosza, a wtedy nic więcej się nie dowiesz. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam, po odpaleniu silnika przez kilkadziesiąt sekund nie działa wspomaganie układu kierowniczego , przy głębszych skrętach ster sprawia wrażenie jakby się delikatnie przycinał w skrajnych położeniach . Co możę być przyczyną? Proszę o sugestie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.