Skocz do zawartości

Stukanie w dolnej części silnika.....


miketrayo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Autko e46 318i z 2000roku coupe.

Problem dotyczy stukania w silniku ( dźwięk dochodzi jakby z dolnej jego części - dodam nie jest to jego frontowa strona a bardziej środkowy spód a nawet tył ).

Jakiś czas temu wymieniany był olej po którym pojawiły sie stuki w górnej części silnika( okazało się że to szklanki ) - wymieniłem wszystkie...stuki zanikły...więc to na pewno nie one..(pyzatym nie zgadza się miejsce z którego dochodzi hałas). Mechanik zaproponował wymianę łańcuchu rozrządu

( wiem że ogólnie się tego nie robi ale wada wydawała się byś autentyczna) - wymieniłem całość ( łańcuch, rolki, napinacze...) Problem nie zniknął.....

Następna propozycja - pompa oleju- znowu ta sama syt. żadnych zmian...( razem z pompą wym. oleju oczywiście...)

Dziś dzwonie - samochód rozkręcony i brak pomysłów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od mechanika, może Ci pół auta wymienić i dalej będzie stukać. W moim przypadku za metaliczne cykanie był odpowiedzialny pęknięty katalizator i uwierz że wcale łatwo nie było znależć bo jest obudowany osłoną termiczną ale ja mam zupełnie inny silnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynają stukać szklanki w M43 ....to żegnamy się z tym autem.

 

Silnik M43 jest na długiej liście niewypałów BMW, śmiem twierdzić że lista niewypałów silnikowych jest dłuższa niż tych zacnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było źle. Cena wyszła naprawde jak darmo bo mechanik przyznał się do błędu i 'zapłacił' :D za część naprawy . Ogólnie auto chodzi dobrze, silnik chodzi równo i cicho . Hmm a jeśli mowa o szklankach czy panewkach to nie tylko w m43tu czy w innym silniku bmw sie je wymienia i nie swiadczy to o końcu silnika.... :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.