Skocz do zawartości

Dlaczego Bejca spala więcej niż AUDI albo inne dwulitrowe TD


fb356

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jezdze na codzien kilkoma autami... wszystkie maja silnik 2.0 turbo diesel. Przy takiej samej (normalnej mieszanej jeździe 75%miasto, 25% obwodnica) spalanie w tych samochodach jest bardzo różne (wszystkie samochody w 100 % zdrowe - no moze oprocz audi ale silnik, ktory w niej zamontowany nigdy nie byl zdrowy :))

 

- audi a4 2.0 tdi pd - spalanie srednie około 8 L

- passat cc cr - spalanie srednie okolo 6,8 L

- fordy i citroen ok 8 L

- bmw e90 / bmw e60 silniki m47 - spalanie ok 10L (czasem pokaze nawet 11... ale ogólnie ciężko zejść w mieście poniżej 9, nawet przy emeryckiej jeździe)

 

czemu Bejca wybija się pod względem spalania ? napęd na tył zjada aż tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi M47 palił 10l w mieście, przy normalnej nie emeryckiej jeździe, więc spalanie normalne, w trasie ok 7l.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam E61 2.0D z silnikiem N47 w automacie i spalanie na zimowkach w miescie nie jest wieksze jak 8L jak zona jezdzi to nawet do 7 potrafi spasc wiem ze nowszy silnik ale tez wieksze auto i podgzewane siedzenia zawsze wlaczone a to tez na spalaniu sie lekko odbija.

W trasie to ju bajka bo przy spokojnej jezdzie nawet 5.5l potrafi sie zadowolic a na jednym tanku na autostradzie 1100 km przy 130.

 

Powodzenia w szukaniu pozeracza paliwa :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na termostatach to nie ma różnicy większej niż MAX 0.5l jak są sprawne albo nie.

 

 

pzdr.Łukasz

 

W moim m57d30 gdy termostat był zły i w zimę temp płynu nie wzrastała powyżej 60 stopni , paliła 15-18l / 100km . Przejechałem tak 300km po autostradzie i myślałem, że mam dziurę w baku .

Zakryłem całą chłodnice kartonem i dojechałem jakoś do polski. W domu wymieniłem termostat i spalanie powróciło średnie na 7l/100km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak ze swoją E90, skoro spala Ci w mieście 10L/100km. Ja jeżdżę po mieście i w trasie sprawdzałem spalanie na kilka różnych sposobów(ostatnio nawet jeżdżę z podpiętym obd2 bluetooth) i maks jaki mi wyszedł w mieście przy jeździe od świateł do świateł do 4tys obr/min to 8,2L. W zimę przy spokojnej jeździe miejskiej max 7L, a przeważnie latem do 6L.

 

Trasa zimą 5,5, latem 4,7- 4.9.

 

A ostatnio pobiłem rekord cały czas w trasie średnia prędkość 76,6km/h (na liczniku 90 - 110km/h) i komputer pokazał 3.9L/100

 

http://imageshack.com/a/img842/8828/i2zp.jpg

 

http://imageshack.com/a/img577/7751/4t9x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś masz nie tak ze swoją E90, skoro spala Ci w mieście 10L/100km. Ja jeżdżę po mieście i w trasie sprawdzałem spalanie na kilka różnych sposobów(ostatnio nawet jeżdżę z podpiętym obd2 bluetooth) i maks jaki mi wyszedł w mieście przy jeździe od świateł do świateł do 4tys obr/min to 8,2L. W zimę przy spokojnej jeździe miejskiej max 7L, a przeważnie latem do 6L.

 

Trasa zimą 5,5, latem 4,7- 4.9.

 

A ostatnio pobiłem rekord cały czas w trasie średnia prędkość 76,6km/h (na liczniku 90 - 110km/h) i komputer pokazał 3.9L/100

 

http://imageshack.com/a/img842/8828/i2zp.jpg

 

http://imageshack.com/a/img577/7751/4t9x.jpg

 

Miasto miastu nie równe, poza tym styl jazdy ma największe znaczenie. 10 l w mieście typu Kraków i z normalnymi przyspieszeniami to jak najbardziej normalne spalanie. A przy -15 to i spokojnie 12 będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chyba 101 wątek o spalaniu :duh:

 

Spalanie w mieście, w zime w M47 przy normalnej jeździe na poziomie 9-10l jest rzeczą normalną, niektórzy mylą pojęcia i nie wiedzą co to miasto.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chyba 101 wątek o spalaniu :duh:

 

Spalanie w mieście, w zime w M47 przy normalnej jeździe na poziomie 9-10l jest rzeczą normalną, niektórzy mylą pojęcia i nie wiedzą co to miasto.

 

Pzdr

 

Kolego, ale autor wątku nie mówi o jeździe 100% w mieście, a poza tym nie mówmy o zimie w tym roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie zejde poniżej 7 do 6

 

pali dużo jak jadę do ok 60 km na godzinie... im szybciej jadę tym mniejsze spalanie :)

ty moze masz przestawione w BC w zamian l/100 masz km/l i dlatego przy wiekszych predkosciach mniej wskazuje, albo twoje auto ma juz wiecej na zegarze niz zegar wsazuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... :3 Ja mimo zapchanego DPF spalanie po mieście max 6.4 litra, nawet przy walniętych termostatach, (już wymienione) chyba, że decha praktycznie cały czas to skoczy na 7.

A przy spokojnej to rzędu 5.6-6.0 :)

 

A w długiej trasie na tempomacie, 140km/h i wyprzedzanie sporadyczne wolniejszych wybiło, 5.1l/100km :cool2:

 

Co do spalania to najmniej narzekam, paliła faktycznie kiedyś 2 litry więcej ale miałem filtr powietrze zawalony, że hej :duh: po wymianie wróciło do normy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... :3 Ja mimo zapchanego DPF spalanie po mieście max 6.4 litra, nawet przy walniętych termostatach, (już wymienione) chyba, że decha praktycznie cały czas to skoczy na 7

 

:duh:

 

Decha i spalanie po mieście 7... :mad2: potem ludzie czytają takie bzdury i wierzą, że będzie palić tyle co lupo 1.4 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.