Skocz do zawartości

Usterki fabryczne F15


ViFan1

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardzo krótkim użytkowaniu F15 parę spostrzeżeń.

- uszczelki w drzwiach przednich to porażka taki montaż był w latach 80 ubiegłego wieku.

- nie można zaprogramować otwierania bram garażowych w lusterku.

- wyświetlają się błędy mocowania kanapy tylnej przy jej przesuwaniu.

- wyświetlają się błędy zamknięcia maski samochodu.

 

Jak na razie to na tyle po 2 tygodniach eksploatacji. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego jesli odebrałeś samochód jako nowy i parowanie nie ustąpiło w okresie od 3 tyg do miesiąca to reklamuj lampy do bólu aż ci wymienią na nowe zdecydowanie mają jakąś wadę fabryczną.napewno sa rozszczelnione i w którymś miejscu dostaje sie śladową ilośc wody która pozniej wyparowuje po rozgrzaniu żarnikiem xenonowym ( informacja podparta rozmową z fachowcem od xenonôw) .natomiast jesli parowanie ustąpiło to mogło to być naturalne po dłuższym przestoju auta po produkcji do twojego odbioru (zmiany temperatur -skraplanie itd - po pierwszym odpaleniu - parowanie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolego jesli odebrałeś samochód jako nowy i parowanie nie ustąpiło w okresie od 3 tyg do miesiąca to reklamuj lampy do bólu aż ci wymienią na nowe zdecydowanie mają jakąś wadę fabryczną.napewno sa rozszczelnione i w którymś miejscu dostaje sie śladową ilośc wody która pozniej wyparowuje po rozgrzaniu żarnikiem xenonowym ( informacja podparta rozmową z fachowcem od xenonôw) .natomiast jesli parowanie ustąpiło to mogło to być naturalne po dłuższym przestoju auta po produkcji do twojego odbioru (zmiany temperatur -skraplanie itd - po pierwszym odpaleniu - parowanie )

 

jaka jest polityka BMW w przypadku zaparowanych reflektorów w X5 (F15)? Wymieniają na nowe w takich przypadkach?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam F15 w kolorze kość słoniowa i kolor przednich błotników minimalnie różni się od koloru drzwi przy silnym słońcu lub po deszczu, dealer zapewnia mnie, że auto nie było nigdy uszkodzone, warsztaty, do których byłem na oględzinach również potwierdzają tę tezę. Okazuje się, że przednie błotniki są plastikowe i przy takim kolorze może minimalnie różnić się?! Trochę dziwne przy takim aucie. Proszę sprawdźcie w waszych autach i dajcie znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze podobny watek pojawil sie na anglojezycznym forum bimmerpost, czyli Twoj przypadek nie jest odosobniony. Konkluzja tam piszacych rowniez byla podobna, elementy wykonane z roznych materialow, moga pochodzic nawet od roznych dostawcow, zatem roznice w odcieniu moga sie trafiac. Nie twierdze, ze tak powinno byc, zwlaszcza w tej klasie samochodu, ale tak sie zdarza.

 

Niemniej, gratuluje koloru, mnie zabraklo odwagi, aby zamowic bialy i troche dzis zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

mam F15 w kolorze kość słoniowa i kolor przednich błotników minimalnie różni się od koloru drzwi przy silnym słońcu lub po deszczu, dealer zapewnia mnie, że auto nie było nigdy uszkodzone, warsztaty, do których byłem na oględzinach również potwierdzają tę tezę. Okazuje się, że przednie błotniki są plastikowe i przy takim kolorze może minimalnie różnić się?! Trochę dziwne przy takim aucie. Proszę sprawdźcie w waszych autach i dajcie znać.

Pozdrawiam

Rozmawiałem ostatnio z lakiernikiem i wspomniał mi że na elemencie plastikowym może być lekka różnica w kolorze w porównaniu z elementem metalowym.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Pisze odnosnie Navi i skalowania.

Nigdy BMW nie mialo takiej opcji dlatego nie jest to blad fabryczny.zawsze mozna recznie skalowac.Jezeli jade w miescie skale i tak mam ustawiona z widokiem ulic (np.100 lub mniej metrow)U siebie mam Head Up na szybie wiec dokladnie jest opisane co do metra gdzie skrecic.( w opcji bez HUD,strzalki sa na liczniku ,lub mozna je ustawic na monit.centr.)Nie rozumiem gdzie jest problem.

Dla mnie NBT jest genialne.Jako pierwsi w PL udostepnili RTTI orz TMC ,a wiec wiem jakie jest natezenie ruchu na drogach.dodali POI oraz zdjecia z google i street view,Jest mega szybka i stabilna.

ps. od kilku tygodni dziala juz w PL BMW Remote a pracownicy BMW Concierge zostali chyba lepiej przeszkoleni ,oby tak dalej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Furka bardzo fajna. Nie rozumiem dlaczego tylko w f15 wyświetlacz od NAVI itp wygląda jakby o nim zapomnieli i dokleili na konsole. Takie rozwiązania ala dokładna navi TomTom w budżetowych autach.

1. Dokładnie wyświetlacz NAVI to nieporozumienie w aucie tej klasy. Przy pierwszym lifcie wprowadzą pewnie możliwość chowania go.

2. szerokość szczelin przy paskach LED pewnie to poprawią - ja dostałem do testów model ze szczeliną że klucz mogłem włożyć ??? ogólnie jakość spasowania elementów - ja na to zwracam uwagę.

3. zastanawiam się nad szczeliną w nadkolach po bokach która prowadzi powietrze - jak utrzymywać jej czystość w zimie.

4. jakość tapicerki - która nie jest pokryta skórą - jak w skodzie widać oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka bardzo fajna. Nie rozumiem dlaczego tylko w f15 wyświetlacz od NAVI itp wygląda jakby o nim zapomnieli i dokleili na konsole. Takie rozwiązania ala dokładna navi TomTom w budżetowych autach.

1. Dokładnie wyświetlacz NAVI to nieporozumienie w aucie tej klasy. Przy pierwszym lifcie wprowadzą pewnie możliwość chowania go.

2. szerokość szczelin przy paskach LED pewnie to poprawią - ja dostałem do testów model ze szczeliną że klucz mogłem włożyć ??? ogólnie jakość spasowania elementów - ja na to zwracam uwagę.

3. zastanawiam się nad szczeliną w nadkolach po bokach która prowadzi powietrze - jak utrzymywać jej czystość w zimie.

4. jakość tapicerki - która nie jest pokryta skórą - jak w skodzie widać oszczędności.

 

 

szczerze mówiąc to kompletnie nie rozumiem narzekania na ekran od nawigacji :duh:

chyba nie widzieliście ekranów w ostatnich Mercedesach - tam to jest dopiero doklejony tablet,

a co Ci przeszkadza nie schowany ekran jak wysiadasz z auta ?

 

w którym miejscu zauważyłeś szczeliny przy paskach LED ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem szczeliny przy paskach LED w wersji, ktora nie miala paskow LED. Wtedy zgoda, ze mozna zmiescic klucz (ale tylko płaski ;-). Na chowany ekran navi przy liftingu bym nie liczyl. Trend jest odwrotny i prawie na pewno w nowym X3 tez wywala ekran na wierzch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny na odcinku między drzwiami a kierownicą. Pasek led nie jest idealnie spasowany z tapicerką. Pewnie to choroba wieku dziecięcego auta, ale mi te szczeliny przeszkadzają.

Ekran led powinien być chowany - X5 to klasa premium !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny na odcinku między drzwiami a kierownicą. Pasek led nie jest idealnie spasowany z tapicerką. Pewnie to choroba wieku dziecięcego auta, ale mi te szczeliny przeszkadzają.

Ekran led powinien być chowany - X5 to klasa premium !!!

 

 

ja u siebie szukałem tych szczelin nie znalazłem, więc chyba jakiś przypadek

 

czy wyznacznikiem klasy premium jest chowany ekran ? :mad2:

klasa S Mercedesa tez nie jest premium ? i jeszcze wiele innych .............

 

szczególnie jak wychodzisz z samochodu ..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wyznacznikiem klasy premium jest chowany ekran ? :mad2:

 

szczególnie jak wychodzisz z samochodu ..................

 

Co to za jakis nowy fetysz, ten chowany ekran? Z czego ta ekranofilia sie wziela? Podaj jakies przyklady aut premium, gdzie chowaja sie ekrany. W A8/A6 jest chowany, sam nie wiem po co, jak i tak w czasie jazdy caly czas jest wysuniety. Jedyna korzysc to jak kurz z deski ktos zapragnie zetrzec, to chowany ekran ulatwia to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was był na akcji serwisowej z zawieszeniem ?

 

co Ci się dzieje z zawieszeniem?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was był na akcji serwisowej z zawieszeniem ?

 

co Ci się dzieje z zawieszeniem?

 

 

mnie nic się nie działo, ale jest akcja serwisowa - aktualizacja softu i ew. jakiś czujnik

 

ja tylko narzekam na bujanie przy bocznym wietrze i mam nadzieję, że może to cos poprawi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was był na akcji serwisowej z zawieszeniem ?

 

co Ci się dzieje z zawieszeniem?

 

ja tylko narzekam na bujanie przy bocznym wietrze i mam nadzieję, że może to cos poprawi :mrgreen:

 

to przez te łódzkie drogi :wink:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co Ci się dzieje z zawieszeniem?

 

ja tylko narzekam na bujanie przy bocznym wietrze i mam nadzieję, że może to cos poprawi :mrgreen:

 

to przez te łódzkie drogi :wink:

 

łódzkie nie maja nic do rzeczy, bo to jest odczuwalne tylko na szybkich trasach A/S i wietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem to z przymrużonym okiem..

 

też jestem z łódzkiego :cool2:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny na odcinku między drzwiami a kierownicą. Pasek led nie jest idealnie spasowany z tapicerką. Pewnie to choroba wieku dziecięcego auta, ale mi te szczeliny przeszkadzają.

Ekran led powinien być chowany - X5 to klasa premium !!!

 

 

ja u siebie szukałem tych szczelin nie znalazłem, więc chyba jakiś przypadek

 

czy wyznacznikiem klasy premium jest chowany ekran ? :mad2:

klasa S Mercedesa tez nie jest premium ? i jeszcze wiele innych .............

 

szczególnie jak wychodzisz z samochodu ..................

 

Uważam że w samochodach tej klasy rozwiązanie dotyczące - ekranu nawigacji powinno być bardziej finezyjne....!!!!

Jakakolwiek regulacja w płaszczyznach... nie jest czymś nadzwyczajnym włącznie z możliwością chowania ekranu.

Deska rozdzielcza bez tego ekranu wyglądałby o wiele ładniej.

Możliwość schowania ekranu i pozostawienia wskazań całej nawigacji na head up oraz między licznikami.. --. rozwiązanie stare jak świat a bardzo praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeliny na odcinku między drzwiami a kierownicą. Pasek led nie jest idealnie spasowany z tapicerką. Pewnie to choroba wieku dziecięcego auta, ale mi te szczeliny przeszkadzają.

Ekran led powinien być chowany - X5 to klasa premium !!!

 

 

ja u siebie szukałem tych szczelin nie znalazłem, więc chyba jakiś przypadek

 

czy wyznacznikiem klasy premium jest chowany ekran ? :mad2:

klasa S Mercedesa tez nie jest premium ? i jeszcze wiele innych .............

 

szczególnie jak wychodzisz z samochodu ..................

 

Uważam że w samochodach tej klasy rozwiązanie dotyczące - ekranu nawigacji powinno być bardziej finezyjne....!!!!

Jakakolwiek regulacja w płaszczyznach... nie jest czymś nadzwyczajnym włącznie z możliwością chowania ekranu.

Deska rozdzielcza bez tego ekranu wyglądałby o wiele ładniej.

Możliwość schowania ekranu i pozostawienia wskazań całej nawigacji na head up oraz między licznikami.. --. rozwiązanie stare jak świat a bardzo praktyczne.

 

Nie wiem czemu regulacja w płaszczyznach miała by służyć, jakość wyświetlacza jest tak dobra że nie trzeba go pod kątem ustawiać.

Co do chowania ( miałem w A6 chowany - zawsze na wierzchu był ) - za dużo informacji ( jak dla mnie ) jest na mim abym miał mieć go schowanym.

Nie wszyscy inwestują w head up, do tego wieczorem często prawie do ciemności wygaszam zegary i wszystkie odczyty mam z ekranu navi lub head up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proponuje skupić się na usterkach a nie własnych odczuciach co do estetyki.

 

Co do Usterek:

Ja nie znalazłem w swoim żadnych szczelin pomiędzy ledami a tapicerką.

 

Niepokoi mnie jednak od prawie początku okresowy problem braku komunikacji pomiędzy kluczykiem a komputerem przy uruchamianiu auta. Kluczem ( pilotem ) otwieram auto, wsiadam i chcę odpalić auto - i co jakiś czas pojawia się komunikat że auto nie nie widzi kluczyka. średnio co tydzień. Kilkanaście prób odpalenia i działa. Czy ktoś mił taki przypadek?

 

Usterkę zgłaszałem w serwisie. Wprowadzano nowe oprogramowanie i nie pomogło. Wymiana bateri w kluczyku ( po 6 miesiącach od zakupu :duh: )i nic.

 

Ostatnio się temat samoczynnie uspokoił się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.