Skocz do zawartości

ASC, ABS, ręczny kontrolki


Raiden89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym się przywitać, stałem się posiadaczem bmw e46 320d Tournig.

Jak to z używanym autem nigdy nie jest idealnie. Mam pewien kłopot podczas uruchamiana auta nie gasną lapki ACS,ABS i Ręcznego.

Po przejechaniu kilku km gasną same. Zauważyłem że przy dużych mrozach i temperaturach dodatnich + 10 stopni problem nie występuje. Gorzej jak temperatura wynosi około 0 C to zawsze się palą przy uruchomieniu. Podpiąłem pod lapka i wyskoczyły mi takie błędy

http://www.fotoszok.pl/upload/ca66fb9f.jpg

 

Niby czujnik ABS tylni lewy i prawy, lecz nigdy nie miałem problemów z prędkościomierzem.

Rozmawiałem z byłym właścicielem i poradził mi spróbować od

1) Regulator napięcia ( z alternatora zczytać symbol )

2) Sterownik ABS, dokładniej skrzynka sterownika

 

czy diagnoza byłego właściela jest ok, czy mam szukać gdzieś indziej ?

i mam pytanie czy wymieniać sam sterownik czy całość pompa abs + sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ,ujawnił sie on w sobotę po podłączeniu wyszło że czujnik abs w prawym tylnym kole. Najprawdopodobniej czeka mnie wymiana bo nic z tego nie będzie. Polecam na początek przyjrzeć sie czujnikom ,jeśli okażą sie dobre szukaj ''głębiej''. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się przyjrzyj czujnikom czy tam jest czysto koło nich nie są zabrudzone zawilgocone i czy są sprawne oraz kable czy nie przetarte jak masz inpę to sprawdź prędkości jakie wskazują czy się nie różnią jeśli okaże się że to nie pomaga to skłaniałbym się ku sterownikowi przy pompie abs działa ona na zasadzie takich cewek mogła tam podejść wilgoć i przypalić którąś nie zdarza się to często ale spotkałem się już z takim przypadkiem ale zacznij od tych tańszych spraw :) Edytowane przez Jakub03071993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od kupna czyli okolo 6miesiecy ten problem... Od samego początku obizolowalem puszki ale jedynie dwie co mi komp wskazal koła... i niewiem czy to cos pomagalo ale znikały potem raz w tyg sie znow zapalily na dwa dni, caly grudzien i styczeń nic sie nie działo a jak ostatnio konkretniej zacząłem nadkola zlewać wodą od tej soli to potym zapaliły sie..

Także też najpierw w izolacje tych wsystkich puszek bede sie kierował.

Piszcie jak sie uporacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ostatnio konkretniej zacząłem nadkola zlewać wodą od tej soli to potym zapaliły sie..

 

coraz częśćiej rozumiem "Bolid Młodzieżowych Wiejskiej". Boże Miłosierny Wybacz, ale może kiedyś ukończą podstawowe kursy j.polskiego

niemożliwe staje się możliwe http://www.biuroprojektow.info/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.