Skocz do zawartości

[E90] DRL w ustawieniach "BC" koło licznika . Działa wam to?


k1alek1

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

BMW 320d E90 z 2008r. wersja z LED pakietem.

 

Mam DRL (światła dzienne) on/off w ustawieniach koło licznika. Wszystkie inne ustawienia dzialają a to jedno nic nie zmienia. Aktywowałem kiedyś DRL w poprzednim aucie E46 po lifcie przez kabel i fajnie to wygladalo i działało. Teraz juz nie moge bo kabel nie ma opcji D-CAN. Czy ktoś wie może o co chodzi w tym ustawieniu bo moze ono działa ale zmiany są nie zauważalne bo napewno nie wyglada to tak jak w mojej starej E46. Ktoś z was ma tą opcje obcykaną to prosze o jakies info, z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem przez kilka dni to co napisales i ma to sens ale niestety u mnie jest tak ze czy ustawie DRL na on czy na off, a swiatla ustawie na pozycje Automat, to swiatła swiecą sie cały czas, nie wazne czy dzien czy noc. Wiec pewnie cos jest nie tak z moim czujnikiem zmieszchu choc to dziwne bo takie rzeczy sie nie psują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy bez xenonu nie maja aktywnej funkcji swiatel dziennych, u mnie w e90 gdy dam na "on" swiatla swieca sie cały czas, "off" swiatła swieca sie tylko gdy robi sie ciemno, tak jak kolega wyżej pisał mozesz sobie aktywowac funkcje swiatel do jazdy dziennej na zasadzie ograniczonej mocy swiateł długich.
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Czy może mi ktoś napisać jak działa DRL w e90 na standardowych lampach. Widzę, że można sobie takie coś przez interfejs aktywować, tylko zastanawiam się na jakiej zasadzie to działa? "Długie" światła dają mniej mocy? Czy to oznacza, że muszę na długich jeździć? :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za podpowiedź. To może jeszcze małe pytanko :)

Nie mam iDrive i nie mam również w ustawieniach włączanie i wyłączanie DRL. Czy mogę sobie takie coś aktywować i czy działa to poprawnie w standardowych lampach bez xenon?

Może ktoś już ustawiał i wie jakie wartości trzeba zmienić. Podejrzewam moduł kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie jest ustawienie automatyczne i czujnik bez problemu wyłapuje noc/dzień albo tunele czy gorszą pogodę - dodam, że nie mam lamp xenowowych tylko standardowe, bez ringów. Jako dzienne z tego co pamiętam chyba mam ustawione długie na niższy pobór mocy, reszta świateł jest wtedy wyłączona.

 

W tym ustawieniu działa DRL (wyłączona dioda - dzienne, włączona dioda - włączone światła mijania)

http://i.imgur.com/YiZhrb2.jpg

 

Dzienne ustawione na żarówkach od długich:

http://i.imgur.com/h7ysF5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Nie, nie musisz jeździć na "długich".

Działają w ten sposób że mając ustawiony włącznik świateł na pozycji "0" z automatu masz włączone światła "długie" z obniżoną intensywnością świecenia (np. świecą na 30% mocy).

 

Możesz opisać jak to ustawić, czytałem gdzieś że można to zrobić bez podłączania kompa, prawda to???

W aucie mam zwykłe lampy bez czujnika zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja miałem chwilowo i wyglądało to tak:

IMG_9168_Copy.jpg

Tak było na zwykłych:

IMG_9164_Copy.jpg

 

Wróciłem jednak do zwykłej h7, tzn. +50%, bo mimo, że mam wydajny ksenon to dziwnie jak w nocy uruchamia się długie i prawie nic się nie dzieje :mrgreen: to była żarówka za 1,3$ więc spodziewałem się tego, szukam czegoś lepszego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.