Skocz do zawartości

3.0D Automat 5L40E, nie jedzie, nie ma błędów. WTF!?


mrbeem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukalem chyba wszystkie fora jakie sa w Polsce i lipa, nigdzie nie znalazlem problemu, ktory mi sie przydarzyl tydzien temu i od tego czasu auto STOI.

 

Otoz tydzien temu w poniedzialek odpalilem rano moja 530D z automatem GM 5L40E, poczekalem chwile az skrzynia bedzie w stanie wrzucic bieg (gdy tylko zrobilo sie chlodno musialem czekac na bieg po nocnym postoju) i pojechalem. Po 300m zatrzymalem sie na skrzyzowaniu i zaczal sie problem. Nagle znikad pojawilo sie okropne jakby slizganie sprzegla. Wcisnalem gaz zeby ruszyc a auto zaczelo jechac baaardzo powoli i nic nie moglem na to poradzic. To bylo takie uczucie jak ruszanie z 3 biegu na pol sprzegle w manualnej skrzyni biegów. Przejechalem tak okolo 1 kilometra, zatrzymalem sie po fajki zostawiajac silnik wlaczony i skrzynie na pozycji P. Gdy wrocilem i chcialem odjechac (tak, wrzucilem na D :) ), nagle NIC, NOTHING, NADA!!! Auto od tej pory nie chce ruszyc z miejsca. Ani do przodu ani do tylu, ani w trybie auto ani sekwencyjnym, ani normal ani sport.

 

Zacholowalem auto na diagnostyke i.... 0 bledow. Nic, absolutnie nic. W momencie awarii nie zaswiecila mi sie tez zadna kontrolka. Diagnosta sprawdzal czy sterownik skrzyni rejesrtuje przelaczanie biegow i wszystko ok. widzi PRND jak ruszam wajcha! Sprawdzal tez czy widzi skrzynia widzi obroty turbiny i... WIDZI. Nie wlaczyl sie tez zaden tryb awaryjny ani nic. OLEJ W SKRZYNI JEST NA FULL (sprawdzany po awarii).

 

Reasumujac, zostalo sprawdzone wszystko co moze powodowac moj problem (olej, komunikacja ze sterownikiem, reakcja EGS na zmiane pozycji lewarka, wszystkie parametry EGS, czujniki ABS, ewentualne bledy EGS (nie bylo zadnych) a auto dalej nie jedzie.

 

POMOCYYYYYY!!!!!!!

 

aha, jako kompletny laik w automatach, postawilem na konwerter i juz zamowilem a kierowala mna jedynie nadzieja ze moze to tylko to. Jutro zakladaja mi drugi konwerter ale to jest 50/50 ze pomoze. Czy ktos sie kiedys spotkal z takim problemem? Smianie smianiem, ale naprawde nie wiem co sie moglo zepsuc, tym bardziej ze awaria jest tak upierdliwa ze nawet nie dala o sobie znac w EGS.

 

Raz jeszcze... POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież tam wszystko widać na kompie nie patrzy się tylko na błędy, chyba wybrałeś złego mechanika

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Podpinam się pod ten temat choć troszke inne objawy. Niestety nie ja prowadzilem samochów ale z relacji mi zdanej bylo tak. Jazda na R, wrzucenie na D (tu chwile mysli bo borykam sie od 2 lat z "opóźnionym automatem") lekko gaz cos stukneło i autko jedzie. Na postoju ręczny + P i po chwili na R a tu cisza... auto jakby mialo bieg ale cos trzyma... zacząłem coś kombinować i mój wniosek... jedzie tylko do przodu na D i N (tylko na jednym biegu chyba 2) na R stoi jakby miał blokade z P a na P czuć ze blokada się zapina ale autko ciągnie do przodu. Na kompie w silniku błąd komunikacji listwy canbus z sterownikiem asc. Skrzynia czysto. Błąd skasowany i juz nie ma ale automat rwie się do przodu nadal. Na desce biegi wyswietla prawidlowo itp. Inpa pokazuje ze R D ipd wszystko ok oprócz jednego... Wciąż pokazywało bieg 1 :?: Jakieś pomysły ? Olej wymieniony ok 10Kkm temu ale musze to sprawdzić... ale do przodu gna bez problemu. Pomocy :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.