Skocz do zawartości

Wymiana turbiny w 320D 2005r. w ASO a warsztat prywatny


edgarthorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przesyłam wam zrzut ekranu kosztorysu wymiany turbiny do M47TU2 przesłany mi poprzez email z ASO

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/850/jjby.jpg

 

Koszt 6 800, grubo :mrgreen: A jak wyglądałaby cena w warsztacie, który nie jest serwisem BMW?? Wie ktos? :norty:

 

Przesyłam zrzut kosztorysu wymiany termostatów, dla ciekawskich :8)

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/36/wumu.jpg

 

Oczywiście ceny juz sa obnizone rabatami :norty: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracje - tylko tak naprawdę jedna firma w PL zrobi ją dobrze i z gwarancją 2 letnią - od 1000 do 2000 netto, robią na tyle dobrze, że przewyższają nieraz te nowe parametrami :norty: . Poza ASO wymiana turbiny na nową to ok. 5 tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracje - tylko tak naprawdę jedna firma w PL zrobi ją dobrze i z gwarancją 2 letnią - od 1000 do 2000 netto, robią na tyle dobrze, że przewyższają nieraz te nowe parametrami :norty: . Poza ASO wymiana turbiny na nową to ok. 5 tyś

hmm tak na przyszłość to jaka to firma zrobi to dobrze i skąd?

Obym nie zapeszył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracje - tylko tak naprawdę jedna firma w PL zrobi ją dobrze i z gwarancją 2 letnią - od 1000 do 2000 netto, robią na tyle dobrze, że przewyższają nieraz te nowe parametrami :norty: . Poza ASO wymiana turbiny na nową to ok. 5 tyś

hmm tak na przyszłość to jaka to firma zrobi to dobrze i skąd?

Obym nie zapeszył :D

 

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ASO i nowe turbo . Koszt wyliczony nie jest taki straszny a gwarancja na wszystko .

Mi wyszło ok. 5000 w ASO tylko ,że turbo kupiłem sam nowe z gwarancją od firmy , która zaopatruje serwisy BMW za ceną 3690 zł. ( 2.000 zł . do przodu ) a wymiana całości w ASO.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracje - tylko tak naprawdę jedna firma w PL zrobi ją dobrze i z gwarancją 2 letnią - od 1000 do 2000 netto, robią na tyle dobrze, że przewyższają nieraz te nowe parametrami :norty: . Poza ASO wymiana turbiny na nową to ok. 5 tyś

 

Też chciałbym wiedzieć co to za specjaliści ;)

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie serwisu o którym mówiłem - linka podrzucam na PW. Nie chcę tu robić reklamy :norty:

 

Zalecam ASO i nowe turbo . Koszt wyliczony nie jest taki straszny a gwarancja na wszystko .

Mi wyszło ok. 5000 w ASO tylko ,że turbo kupiłem sam nowe z gwarancją od firmy , która zaopatruje serwisy BMW za ceną 3690 zł. ( 2.000 zł . do przodu ) a wymiana całości w ASO.

 

Wiadomo co nowe to nowe, aczkolwiek parametrami tak jak wspomniałem ta zregenerowana w tej firmie nie różni się niczym od całkiem nowej w ASO, a czasem zdarza się, że ma nawet lepsze parametry. A tak czy siak w najgorszym wypadku zostaje ok 1,5 w kieszenie i też 2 lata GW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie:

czy przy zakupie "nowej" turbiny oddajecie starą/zepsutą???

w 99,99% TAK

więc jak myślicie gdzie one idą?????

DO REGENERACJI!!!!!!

a następnie do sprzedaży PROSTE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie:

czy przy zakupie "nowej" turbiny oddajecie starą/zepsutą???

w 99,99% TAK

więc jak myślicie gdzie one idą?????

DO REGENERACJI!!!!!!

a następnie do sprzedaży PROSTE!!!!

 

Komu Ty to tłumaczysz dzieciom w przedszolu :mad2: :mad2:

Ja swojej nie oddałem nikomu i nie oddam gdyż ma niewielką wadę i w razie czego sam oddam ją do regeneracji gdy obecna padnie bez możliwości naprawy .

 

Jest to normalny sposób pozyskiwania przez warsztaty regeneracyjne korpusów i sterowników , które żadko sie psują . Montują z różnym szczęściem gotowe zetawy naprawcze , wyważają też z różnym szcześciem a o ustawieniach cięgła od sterowania łopatkami to już nie wspomnę bo to kompletna beznadzieja w regenerowanych turbinach . Było tego typu wątków masa na tym forum .....

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację amsat

Ty nie oddałeś - to dobrze.

ale wielu wielu oddało w tym i ja gdy wymieniałem w E91 z 2006 roku 177KM.

Po regeneracji też bardzo dobrze się sprawuje zrobiła już około 130 kkm.

cena z wymianą 1900 netto - najważniejsze jest to co sami wybierzemy!!!! a czas zweryfikuje naszą decyzję :cool2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to był za silnik 177 KM z 2006 roku?

130KW dokładnie się nie zagłębiałem, gdyż to nie było moje auto, niestety nie mam też jego VIN-u.

Było kupione przez obywatela Białorusi w Belgii w styczniu 2011 roku.

Pamiętam że filtr powietrza był zamontowany w silniku i zawsze był czasochłonny przy wymianie.

Sam teraz mam 120KW i jest inaczej umieszczony - poza silnikiem.

jak ostatnio nim jeździłem w październiku 2013 to miał już 390kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.