Skocz do zawartości

E36 compact m43b16 wolno się nagrzewa


BMW Motorsport

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu (i nie jest to spowodowane mrozami po -15 bo w tamtym roku było lepiej) mój compact długo się nagrzewa. Do niebieskiego pola dochodzi w miarę szybko, potem przez 5 km prawie nic a następnie wskaźnik powoli wspina się do góry żeby stanąć w pionie. Jeżeli auto zostawię na wlączonym siniku i wlączonej dmuchawie wtedy wskazówka leci w dol.

Obstawiam termostat, co wy na to? Swoja droga termostat wahlera w intercars kosztuje 170zł gdzie do E30 jak kupowałem to mam z 4 w zapasie bo były po 22zł.

Jest jeszcze jedna rzecz, a mianowicie wiscoza jest ciągle załączona. Jak odpalam to normalne ze jest załączona, ale potem przez cały czas dmucha. Zaczęło się to od momentu kiedy wolniej się nagrzewa. Jeżeli np. ruszam i mam włączone ogrzewanie np. na 3 biegu nie ma szans żeby wskazówka osiągnęła pion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

100% termostat.

Idź do zwykłego sklepu i zamów termos.Ja do swojej za Wahlera płaciłem 30zł.

Ale visco kręci się bezwładnie czy spięte jest? Spróbuj jakimś patykiem zatrzymać, bo palcem nie proponuję :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do m40 termo kosztuje 30zł. A do m43 150zł ponieważ jest z rurką. Bezwładna wiskoza nie szumi, a ta wyraźnie wyje po dodaniu gazu. Po przekroczeniu 6 tyś mam orkan pod maska. Zastanawiające jest też to że gdy go pomęczę 6200rpm zmiana biegu itd itp to potem jak by cichła i się rozpina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ale termostat możesz spokojnie z tej obudowy wyciągnąć, odkręć całość, tylko najpierw spuść płyn, i na pewno sobie poradzisz z wyciągnięciem termostatu, na allegro powinieneś znalesc sam termostat, a jak nie, to może jakaś hurtownia z częściami. U mnie nowy termostat, silnik wszystko ok, i po 5 kilometrach mam 90° ogrzewanie prawie parzy jak na maxa ustawisz. i temperatura nie spada, ciągle pion.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.