Skocz do zawartości

E60 wymiana listw okiennych chrom na shadow line


suarez7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.. Chciałbym zmienić chromowane listwy na shadow line, niestety serwis za taką operację chcę 1600z. Na na allegro ciężko jest kupić komplet a co dopiero w dobrym stanie. Malowanie odpada zastanawiam się nad oklejeniem chromowanych listw folią która jak najbardziej będzie zbliżona do efektu shadow line. Czy ktoś z was robił podobny zabieg?

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz ich zmieniać to proponuję Ci pomalowanie listew kilkoma warstwami PLASTI DIP

Koszty śmieszne, a trwałość i wygląd na duży + u mnie chromowe nerki już trzymają drugi rok po malowaniu. Fakt gdzieś tam się pojawiają co jakiś czas malutkie odpryski od kamieni ale łatwo można to potem punktowo naprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też miałeś kiedyś chrom, pomalowałeś listwy plasti dipem czy kupiłeś shadow line?

kupiłeś shadom line ;)

ale jak mówię, po tym jak widzę jak ładnie trzyma się PLASTI DIP na nerkach to nie wiem czy nie zrobiłbym wtedy tego samego z listwami.

plusem jest też to, że w każdym momencie możesz w 5minut wrócić do chromu bez czasochłonnego demontażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację,ewentualnie zastanawiam się nad oddaniem ich do pomalowania/oklejenia profesjonalnej firmie. A jak jest z zdejmowaniem tych listw potrzeba jakiś nadprzyrodzonych zdolności oraz ogromniej cierpliwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Opusc szybe na maksa na dol i podwazaj ja od jednej strony musi zejsc. Tylko nie wiem teraz jak z lusterkiem czy dasz rade ja zdjac czy nie bedzie trzeba zdjac lusterka. musisz zobaczyc sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak te listwy na drzwiach są mocowane? Po jednej stronie koniec listwy nad klamka nie przylega tak idealnie jak po drugiej stronie i myślę jak to poprawić ale nie wiem jak to jest mocowane i czy to przypadkiem nie taka jednorazówka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one są wciskane od góry, ja u siebie ściągnąłem od strony pasażera bo też odstawała nad klamką i dałem punktowo taśmę dwustronną na blachę drzwi. Montując delikatnie wciskałem i dobijałem młotkiem przez szmatkę żeby nie uszkodzić listwy. Jest też włożona pod lusterko ale mi się udało ją podnieść i wysunąć do tylu. Wiem już jak zdemontować większość listw i nie długo biorę się za malowanie na czarno :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jak by ktos pokazal dokladnie jak to posciagac zeby nie pogiac/zniszczyc, bo probowalem malowac plasti dipem ale chyba zle pooklejalem autko bo nie chcialo sie dobrze trzymac (na koncowkach listw bylo widac strzepy) wiec teraz chce to zrobic dobrze np okleic folia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.