Skocz do zawartości

520i amortyzatory jakie do m zawieszenia


mangussta

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tematy już były ale pojawiła się mała nieścisłość mianowicie - po nr vin wychodzi mi s704a m podwozie sportowe a real oem podaje mi nr amora do zawiechy standardowej. Różnica rozumiem jest przede wszystkim w cenie i długości amora ? Jakie będą ew. konsekwencje założenia zwykłego amora ?

Mój vin gy57112 jakby ktoś doradził to byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszenia sportowego to były 2 oznaczenia:

0704 - M-Sport Suspension

0705 - M-Sport Suspension II

Nie wiem czy w tym pierwszym wypadku właśnie nie było tak, że amortyzatory były standardowe a tylko reszta była trochę twardsza/krótsza. Natomiast w M-Sport II były już inne amortyzatory (trochę twardsze) bo i II-ka była minimalnie twardsza.

Niech jeszcze ktoś się wypowie czy mam rację czy jednak źle kombinuję.

Generalnie - numer części jaki wychodzi z VINu / strony RealOEM będzie poprawny i takiej części bym szukał.

U mnie jest zawiecha 0705 M-Sport II i do niej zakupiłem amortyzatory Monroe ReFLEX, które są właśnie dedykowane do tego zawieszenia - mają też w miarę rozsądną cenę. U mnie na przodzie jeżdżą już 3 rok i - odpukać - wszystko jest ok. Jak chcesz większe siano pakować to pozostaje Ci Sachs lub Bilstein.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszenia sportowego to były 2 oznaczenia:

0704 - M-Sport Suspension

0705 - M-Sport Suspension II

Nie wiem czy w tym pierwszym wypadku właśnie nie było tak, że amortyzatory były standardowe a tylko reszta była trochę twardsza/krótsza. Natomiast w M-Sport II były już inne amortyzatory (trochę twardsze) bo i II-ka była minimalnie twardsza.

Niech jeszcze ktoś się wypowie czy mam rację czy jednak źle kombinuję.

Generalnie - numer części jaki wychodzi z VINu / strony RealOEM będzie poprawny i takiej części bym szukał.

U mnie jest zawiecha 0705 M-Sport II i do niej zakupiłem amortyzatory Monroe ReFLEX, które są właśnie dedykowane do tego zawieszenia - mają też w miarę rozsądną cenę. U mnie na przodzie jeżdżą już 3 rok i - odpukać - wszystko jest ok. Jak chcesz większe siano pakować to pozostaje Ci Sachs lub Bilstein.

Pzdr.

I o to się pytałem :cool2:

Ogólnie podobnie kombinuje ale nie mam pewności - stąd ten temat. Jeżeli jest ktoś kto już to wymieniał bądż może poprostu wie co i jak z tym zawieszeniem to proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nr vin wychodzi mi s704a m podwozie sportowe

 

Masz zawieszenie 0704a - M-Sport Suspension,obnizone o 20mm,amortyzator przód nr.31311096857,tył nr.33521091922.Masz tylko trzech producentów zamienników przód MONROE E4624,tył MONROE E2041.Z droższych SACHS ADVANTAGE 556 834 na przód i 170 857 na tył,lub BILSTEIN - B8 SPRINT.Ogólnie czy zawias 0704a M czy 0705a MII idą te same amory w zamienniku(choć w oryginale sie różnią)

Ja mam 0704a, SACHS ADVANTAGE i jest bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KYB 335811-12 - 3 lata i jest ok.

tylko, że "Numer KAYABA 335812 Lewy i 335811 Prawy.Osłony z Odbojami w odróżnieniu od innych sprzedawców nie są uniwersalne...tylko typowe do BMW!!!POLECAM TO NAJLEPSZA OFERTA DO TWOJEGO POJAZDU!!! Wszystkie wymienione poniżej oprócz zawieszenia sportowego

SEDAN :520d,520i,523i,528i,530i,525td,525d,525i,530d-wszystkie oprócz zawieszenia sportowego,oraz oprócz M-Technik "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Tak wiem, ale nie mogę znaleźć nic w dziale e60. Generalnie oznaczenia są takie same. Już chyba dotarłem do odpowiedzi, więc chyba już nie aktualne. Są trzy rodzaje zawieszenia, sport, dynamic i M Technik, każdy z nich ma inne amortyzatory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.