Skocz do zawartości

E61 regulacja elektrycznej tylnej klapy


Presco1

Rekomendowane odpowiedzi

MENU >>>> USTAWIENIA >>>> POJAZD/OPONY (KOLA) >>> RYGLOWANIE DRZWI >>>> KLAPA BAGAZNIKA

 

P.S. Sorry ale to jest tlumaczenie "MENU" na polskie, jak jest u Ciebie ..... ?

u mnie nie ma w ogóle podmenu "klapa bagażnika". Mam spolszczenie, ale przed jego instalacją tego również nie było, tak samo po kodowaniu czystym plikiem się nie pojawiło.

 

edit:

tak wygląda u mnie menu, jest tylko centralny zamek i potwierdzanie

 

rnYxgAX.jpg

 

EYXFaiT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ustawienie kąta w menu jest możliwe dopiero od 07/04 tak przynajmniej gdzieś wyczytałem ale myślę że jest to bardziej 08/2005 bo wtedy były jakieś zmiany.

 

Możecie spróbować podnieść soft w CCC i HKL

 

Tu inne wartości

KOMFORT_OEFFNEN_HKL

aktiv

 

KOMFORT_SCHLIESSEN_HKL

aktiv

 

Zamykanie z pilota

FUNKTION_FBD_SCHLIESSEN_2

aktiv

 

 

Zamykanie przyciskiem w nogach kierowcy

FUNKTION_TOEHKI

aktiv

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dalej walczę z brakiem regulacji klapy :| odciągnąłem olej do prawidłowego poziomu i jest teraz git, jednak moja metoda na podniesienie klapy ręcznie na maxa się nie sprawdza, klapa otworzy się na maxa kilka razy i wraca do swojego starego położenia (zdecydowanie zbyt nisko).

Który konkretnie moduł powinienem zakodować czystym plikiem ? HKL ?

Pytanie dodatkowe: zakodowałem sobie zamykanie klapy z przycisku przy nogach kierowcy, wszystko fajnie działa, ale jak wiadomo roleta sama się nie zasunie, czy da się jakoś zakodować to tak żeby przy otwarciu z przycisku przy nogach roleta nie odsuwała się automatycznie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz zakodować ccc lub mask pustym plikiem man bo jakoś nie znalazlem opcji jak to ręcznie ustawić

 

Z roleta niestety się nie da tak jak chcesz

 

Ją u siebie też napelnilem po wymianie uszczelki kolby

 

993bcabfdb6ca866.jpg

 

PS. Przeczytałem dodatkowa instrukcje o automatycznej klapie z 04/2004 i niestety nawet jednej wzmianki nie ma o ustawieniu wysokości

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie odgrzeje kotleta.

Dopadł mnie problem klapy. Olej kupiłem, dogrzebałem się do kompresora i nie mogłem dolać oleju przez żadną z widocznych śrub a mam ledwo na dnie i myślę że przez to sie nie zawsze podnosi, lub podnosi się za nisko.

Do tego zauważyłem, że mam gdzieś wyciek bo była kałuża z płynu. Czy możecie po krótce mi napisać jak dolać tego oleju oraz czy gdzieś da się kupić uszczelki/oringi żeby od razu wymienić to co puściło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak dolałeś tego oleju?

Po odsunięciu tapicerki nad zbiorniczkiem mam 2 śrubki na imbus. Przez żadną z nich olej "nie wchodził" - wylewało się.

Widzę w zasadzie 2 opcje. Albo muszę odkręcić całą pompę i z drugiej strony zbiornika będzie śrubka do napełniania, albo trzeba zerwać fabryczną opaskę metalową która trzyma plastikowy zbiorniczek, zdjąć go, napełnić i założyć z powrotem przy użyciu opaski ślimakowej lub podobnej.

W zasadzie i tak muszę tą pompę odkręcić bo gdzieś cieknie, chyba na wężyku i pewnie trzeba jakiś oring wymienić, ale nie chce nic uszkodzić więc dopytuję.

Na forum był o tym temat i był odnośnik do tis ale wszystko wygasło i nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też próbowałem ostatnio przez te śruby ale bez powodzenia.

Musisz odkręcić kompletna pompę i od spodu jest śruba na imbusa.


Co do wycieku to raczej uszczelka na kolbie.

Ciężko ją dostać i zazwyczaj jak są do kupienia w 6-cio paku


Co do demontażu pompy to musisz zdać cały boczek niestety bo nie dojdziesz do śruby która jest w górnej części pompy


Mogę ci dać linka do instrukcji ale wszystko jest łatwe oprócz demontażu plastikowej kratki przy szybie, jedna jest wczepiona w droga i aby to zdemontować bez uszkodzeń to nielada wyczyn, nawet na zdemontowanym jest z tym problem i nie znalazłem jeszcze na to łatwego sposobu


Aby zdjąć boczek musisz zdemontować po kolei słupek C , plastiki przy szybie, podłogę, boczek przy oparciu kanapy i chyba też słupek D z tego co pamiętam. Reszta już samo wyjaśnia lna

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.