Skocz do zawartości

Pytanie o felgi aluminiowe e60


Fabian84

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie natomiast interesuje zmiana felg z 17 na 18 cali.

Irytuje mnie również to jak moje 17-stki są schowane w nadkolach.

Jaki sensowny rozmiar, ET wejdzie i ładnie wypełni nadkole w E61?

Niestety M są drogie.

 

Z góry dzięki za info dot. wymiarów felgi i opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie pytanie, może ktoś juz próbował wsadzic felgi 19stki do E60 z ET 30-35 ??? Mam swoje oryginalne 16stki, ET20 i 18stki ET14, jest OK, chce kupić coś wiekszego z tym że 19stki które znalazlem maja ET30-35 (nie wiem dokladnie jakie ale coś w tych granicach) Boje sie ze mogą obcierać o amortyzator, bo wkońcu w 3-er wychodziło ET34...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich miłośników BMW jestem nowy więc wypada sie przedstawić :handshake: Ateraz przejde do meritum: Posiadam e60-tke 530i na felgach 18" przod 245 40 18; tył 275 35 18 fabrycznie ,chciałbym zmienić na 19-ki z M5 model 166 i załozyc opony przod 245 40 19 tył 275 35 19 gdzie orginalnie w M5 były 255 40 19 ; 285 35 19 . Moje pytanie to : czy profil 40 z przodu i 35 z tyłu nie bedzie za wysoki,nie będzie ocierał,czy bedzie to miało wpływ na czujniki ABS DTC . wiem ze do e60tek dedykowane są rozmiary 245 35 19 i 275 30 19. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to : czy profil 40 z przodu i 35 z tyłu nie bedzie za wysoki,nie będzie ocierał,czy bedzie to miało wpływ na czujniki ABS DTC . wiem ze do e60tek dedykowane są rozmiary 245 35 19 i 275 30 19. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

 

Musisz zmienic opony na 245/35R19 i 275/30R19, poza tym, felgi beda pasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI za podpowiedz. A nawiasem mowiąc gdzie tkwi problem z tamtym rozmiarem ,elektronika cczy mogą obcierać o nadkola?. Pytam poniewaz kupilem te fele z dobrymi oponami i troche szkoda sie ich pozbywac i inwestowac w nowe ,rozmiar ich to 255.40.19 i tył 285.35.19 pochodza z M5ki z 2007 roku. Sorki ze mieszam ale bardzo inreresuje mnie powód. Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI za podpowiedz. A nawiasem mowiąc gdzie tkwi problem z tamtym rozmiarem ,elektronika cczy mogą obcierać o nadkola?. Pytam poniewaz kupilem te fele z dobrymi oponami i troche szkoda sie ich pozbywac i inwestowac w nowe ,rozmiar ich to 255.40.19 i tył 285.35.19 pochodza z M5ki z 2007 roku. Sorki ze mieszam ale bardzo inreresuje mnie powód. Dzieki i pozdrawiam

 

Elektronika - zwykle E60 ma inna srednice kol, wiec ABS, DSC i predkosciomierz beda mialy problemy.

 

Poza tym przednie blotniki w M5 maja troche inny ksztalt i sporo wiecej miejsca w srodku, takze mozesz spodziewac sie jakis przycierek.

 

Sprzedaj poprostu te opony, zamiast kombinowac i narazac sie na problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.