Skocz do zawartości

strzaly gazu w bmw E36 320i pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z gazem w bmw 320i mam gaz II generaacji strzela mi jak gwaltownie wcisne pedal gazu to znaczy z niskich obrotów tak do 1/4. Jak wcisne delikatnie i rozbujam go do 2000 obrotów to potem moge przycisnąć do konca bez problemu. Wymienilem świece, 3 cewki, przeplywomierz nie wymienialem przewodów wysokiego napięcia bo mi powiedzieli że ich się nie wymienia. Na kolektorze ssącym mam zamontowane 4 grzybki i zawsze strzela mi na jednym pierwszym a reszta się nie otwiera. Jaka może być przyczyna tych strzalów? Jestem z Przemyśla a tu nie ma dobrych gazowników. Aha gaz byl już rególowany chyba z 5 razy kosztowalo mnie to 250 zl i pomagalo na 2 dni co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam problem, od czasu do czasu... aż do dziś. Dziś nie mogłem nawet ruszyć na skrzyżowaniu, bo strzelał. Dopiero jak spaliłem gume kręcąc ponad 2000rpm, to udało mi się ruszyć. Teraz mam zamiar posprawdzać cewki. Ale przyczyną może być także zbyt uboga mieszanka gazu.

A najleprzych gaziaży jakich znam znajdziesz w Krośnie, firma ARMAKO.

Mam zamiar przerobić instalacje na sekwencje i na pewno będę robił to u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłon jest na pewno ok. toi sprawa składu mieszanki gaz/powietrze.

Kable należy podmienić w pierwszym podejściu, bo one często są powodem problemów.

Piszesz, że na 1 garze strzela zawsze. Może sprawdź kompresję, może zawory się poparły tam czy cóś....

A jeżeli to już wyeliminujesz, to proponuję eliminując bląd działania elektroniki/atutatora założyć na próbę śrubę do gazu i ustawić w miarę bogatą mieszankę. Jeżeli strzały ustąpią, to zostaje tylko sprawdzenie:

sondy, kompa lpg z programem i samemgo atutatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w gazach poza sekwencją nie weliminujecie strzałów.

to jest niestety reguła.

jedyna możliwość jeździć jak teściowa......powolutku dodawac gazu i nie chamować silnikiem.

wydacie dużo kasy a będzie jak było.....niestety.

albo zmienić rodzaj gazu na sekwencję albo delikatnie jeździć.

spróbujcie jeszce przepływomierz ale to nie zawsze pomaga.

czasami się mylę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi!

Mam jeszcze jedno pytanie czy strzaly mogą występować przez to że mam nie zmieniony filtr gazu już od 30000 km?

Jest to dość prawdopodobne (o ile nie szczelał także na początku). Dzięki, że mi o nim przypomniałeś, też do niego zajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w gazach poza sekwencją nie weliminujecie strzałów.

to jest niestety reguła.

jedyna możliwość jeździć jak teściowa......powolutku dodawac gazu i nie chamować silnikiem.

wydacie dużo kasy a będzie jak było.....niestety.

albo zmienić rodzaj gazu na sekwencję albo delikatnie jeździć.

spróbujcie jeszce przepływomierz ale to nie zawsze pomaga.

 

Nie prawda wystrały nie sa reguła! :nienie: :nienie: :nienie:

załozyłem IIgen do mojego 320 i tragedia jak tylko wcisnałem za mocno gaz to odrazu strzał az mi te obicie spałiło jak konkretnie pizdło!

 

jedziłem tak az dopiero dwa tyg temu zdecydowałem sie na wizyte w Auto Breczko serwisie BMW w Białymstoku za diagnoze ze dwie cewki zjebane 270 zł i wcale nie załuje! A zjezdziłem kupe warsztatów i w kazdym to samo pod kompa i to ze przepływomierz padniety i 50zł do tyłu. niektórzy to nawet nie podłaczali pod kompa tylko odrazu prosto z mostu ze przepływomierz bo to w 90% odpowiada za prace silnika a to gowno prawda(na benzynie tak ale do gaz...) ja mam go padnietego naprawde i nic mi nie strzela po wymianie cewek! a przepływomierza nawet nie mam zamiaru wymieniac!Auto odrazu inne jade jak chce zadnego wystrzału cisne gaz na maksa i mi nic nie strzela! gazownik musi tez byc dobry ja byłem duzo razy na regulacjach u niego ale takie zjeby dostał ze nie brał odemnie za nic kasy nawet ostatnio w sobote jak byłem to o kasie nawet nie wspomnniał!

 

Jezeli bede miał jakies problemy z silnikiem to pojade do serwisu zapłace konkretne pieniadze ale bede wiedział co zjebane!!!

 

pali mi teraz na trasie 9,6 na 100 (sprawdzałem na trasie białystok suwałki duzo wyprzedzania tirów) w miescie ok13

 

Sekwencja to duzy wydatek ale jak spadnie cena to pomysle za pare lat jesli ceny gazu sie utrzymaja na rozsadnym poziomie.

 

Czy jezeli wymieniałes cewki to razem z nimi wymieniłes swiece??czy na benzynie tez ci wali jak pedał na maxa wcisniesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chlopaki już powoli dochodzę do sedna sprawy tych wystrzalów. Jak mówilem mialem jechać zmienić filtr gazu i tak wczoraj zrobilem pojechalem do innego gazownika starszy gość gazem zajmuje sie od zawsze i co tylko spojrzal na silnik przystawil ucho do slnika i powiedzial mi tak:" weź ściągnij oslone silnika w nocy i zobacz która cewka lub który przewód ma przebicie" i tak zrobilem w nocy i co się okazalo na pierwszym baniaku jak chodzil na gazie to odrazu bylo widać jak z fajki spieprza iskra i od razu spda z obrotów. Czyli moim blędem byla wymiana cewek bo przyczyną jest fajka trochę mi już ulrzylo. Teraz poszukuje samej fajki do cewki może ktoś z was ma na sprzedaż dobrą fajkę. A co do filtra gazu to mi się w rękach rozsypal doslownie. Spróbuje znaleźć fajkę i wtedy sprawdzę czy to napewno to i dam odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jezeli wymieniałes cewki to razem z nimi wymieniłes swiece??czy na benzynie tez ci wali jak pedał na maxa wcisniesz??

 

 

Wiesz co cewki wymieniali mi gazownicy i też razem z nimi mieli wymienić świece chyba tak zrobili nie wiem ale jak wymieniali cewki to pewni debile nie pomyśleli o wymianie fajek na tych cewkach i dalatego jest przebicie. A jeśli chodzi o benzyne to nie strzela benzyna ma miejszą temp. spalania i jeśli ucieknie iskra to w BMW V6 nie jest to aż tak zaóważalne tylko czasem obroty dziwnie uciekają. Może ty masz do sprzedania fajkę do cewki ze swoich starych cewek jeśli masz to kupię ale żeby tylko dobra byla bo nie chce się pchać w kolejne gówno!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

No widzisz dla mnie tez tak mówili ale pozdjeciu osłony nie było nic widac!

Wymieniłem najpierw wszystkie fajki apotem serwis BMW i jeszcze dwie cewki i wszystko gra.

 

Mam dwie nowe fajki jak co moge odsprzedac bo mi niepotrzebne i jeszcze na tym garku co było przebicie wymienic swiece trzeba przy zmianie fajki na nową.

 

Wrazie co kontakt gg4218080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jestem happy zmienilem wczoraj fajkę od cewki i już auteczkośmiga jak nigdy od trzech miesięcy nie strzelalo mi wczoraj choć próbowalem jak tylko moglem dlawilem go, dusilem, wciskalem pedal do końca z niskich obrotów i nic nawet nie prychną. Dzisiaj tylko pozostaje mi jechać do gazownika i ustawić gaz tak jak ba byćbo wczoraj go ustawilem trochę ale to jeszcze nie to muszę zwiększyć mieszankę. Tak więc dziękuje wszystkim za podpowiedzi i dobre rady napewno będę zaglądal tu częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.