Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Panowie udało mi sie zmienić menu w Rheingoldzie 3.41 na polski, nawet nie myślałem że to tak banalnie proste, ale do rzeczy:

wchodzimy do folderu rheingold \ SQLiteDBs \ i zmieniamy końcówki dwóch plików w tym folderze to tak:

dla menu pl i diagnozy po angielsku

streamdataprimitive_ENGB.sqlite zmieniamy na streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_ENGB.sqlite zmieniamy na xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite


i tak samo jak chcemy mieć menu PL a diagnozę po niemiecku

streamdataprimitive_DEDE.sqlite zmieniamy na streamdataprimitive_PLPL.sqlite

xmlvalueprimitive_DEDE.sqlite zmieniamy na xmlvalueprimitive_PLPL.sqlite


później uruchamiamy rheingolda wchodzimy do ustawień (klucz na górze isty) zaznaczamy język polski który pojawi się na liście języków klikamy zmień na dole i tylko tyle)

ja wcześniej przed zmianą plików zmieniłem na język niemiecki aby po włączeniu rheingolda nie było żadnych problemów ponieważ język angielski zniknął z menu

Tutaj jest opisane.

i to wszystko.... możecie najpierw wypróbować na języku rosyjskim zamiast końcówki RU to PLPL

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Już od wersji Rheingold 3.45 nie można w ten sposób postępować aby zmienić na język polski

jeszcze do wersjo 4.01 mogłem przerabiać polską baze danych na różne wersje ale od wersji 4.02 baz musi pasować i być oryginalna

to ze względu na dane SDP i BLP czyli dodane programowanie do ISTA + jest możliwość różnicy w zakresie od np 4.10.12 do 4.10.30 tylko w tym zakresie dane mogą być różne np ISTAGUI nowsza a SquliteDBs nowsze lub odwrotnie

więc jak ktoś ma wersje bazy pl to należy trzymać się tej wersji

A tak ogólnie to szykują się podobno zmiany już niedługo ISTA jako wolny i dostępny program BMW będzie dostępna tylko online z serwera BMW AG i już tylko

old wersje pozostaną dostępne w wersji Ofine czyli na dysku u siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, nie łączy mi się Rheingold ISTA/P 3.61.4 (native, ori rheingold, Windows 10 Pro x64) z ICOM Next (ori). Klikam "Create new session -> Select ISTA/P server automatically -> Connection manager i pusta lista".

ICOM połączony przez LAN.

Rheingold ISTA/D (ISTA+) 4.08.13 ustawiona na "Dealer organisation ICOM/ENET local area network" normalnie wykrywa ICOMa i diagnozuje.

Na komputerze jeszcze zainstalowane BMW Standard Tools 2.12, bez instalacji EDIABASa, ISTA/P przeinstalowana dzisiaj (po instalacji Standard Tools) na świeżo i dalej nic.


Próbowałem zmieniać ustawienia Interface w ediabas.ini na remote, enet w C:/EDIABAS/BIN albo w C:/apps/ISTA-P/BMW/Environment/EDIABAS/BIN + RemoteHost na adres ICOMa (169.254.169.156) i nie ruszyło.

Może ktoś z Was byłby mi w stanie pomóc, szukam cały dzień i nie umiem znaleźć rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do Was pytanie w sprawie działania ICOMa z Istą D. Icom łączy się z autem i wszystko działa zastanawia mnie tylko kolor ICOMa w menadżerze urządzeń ISTY. W większości tutoriali w sieci kolor jest zielony u mnie jest szary. Zastanawiam się od czego to zależy?


http://i.nfhost.me/images/2018/07/18/icom.png

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolory sa po to jak ktoś ma kilka icom to kolory odróżniają jeden od drugiego w ori icom sa różne IP mimo to może się pomylić,

w dużym warsztacie jest kilka icom podłączone w tym samym czasie do komputera i kolory pomagają szybko odróżnić jeden od drugiego ,

do ori icom dodawane są oznaczenia kolorowe , jak mam teraz ori icom next to jest tam kilka kolorów do wsunięcia pod przezroczysta cześć obudowy

jak chcesz sobie zmienić kolor i masz icom clone to wpisz w przeglądarkę

http://169.254.92.38:58000/

menadżer icom i zmieniaj i zapisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Din76, kolor zmieniony!! :lol:

Miałem chwilowy problem z moim ICOMem bo dioda status mrugała na zielono i ISTA nie widziała interfejsu ale jakoś wszystko zaczęło działać.


Podrzuci ktoś z Was jakie ma ustawienia w zakładce LAN w menadżerze ICOMa bo ja mam DISCOVER MODE wybrane APIPA i może stąd te problemy z interfejsem.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ma być APIPA jest ok , zmienia się tylko do static IP w parze z ruterem dla programowania NBT , NBT_EVO , kombi , MGU (najnowsza wersja navi )

RSE F-seria , G-seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się interfejsem nie nacieszyłem, teraz po podłączeniu do auta zachowuje się jak na tym filmie


https://www.youtube.com/watch?v=0TH7TSAUk9o


Chyba pozostała tylko naprawa...

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Długo się interfejsem nie nacieszyłem, teraz po podłączeniu do auta zachowuje się jak na tym filmie

.

próbowałeś ICOM_Restore

(instalujesz oprogramowanie icom i wkładasz do USB icom jesli błąd w oprogramowaniu to odbuduje firmware icom

jak nie masz to napisz do mnie na PW podeśle Ci,

pamiętaj aby sformatować pendrive tak samo jak dla wgrywania windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji Restore w ogóle nie szło przeprowadzić ponieważ interfejs zachowywał się jakby miał odcięte zasilanie.

Rozkręciłem interfejs, podgrzałem suszarką :lol: i wszystko zaczęło działać.

Zobaczymy jak długo :norty:

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie, mam problem z identyfikacja auta wyskakuje błąd:

Pojazd nie mógł zostać prawidłowo zidentyfikowany, Sprawdź dostęp do pojazdu i czy aktywna jest diagnostyka do analizy i kontroli.

Program wraz z innymi niezbędnymi dodatkami znalazłem tutaj http://ibmw.info/programy/ista-d-rheingold/ jest to wersja 4.01. zdiagnozować zamierzam F11 poprze kabel enet, zrobiłem konfigurację IP, ediabas.ini mimo wszystko brak komunikacji z samochodem.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam , dla właścicieli ICOM NEXT oryginał jest akcja serwisowa (SN210xxxx i niektóre SN211xxxx)

opis dokładniejszy tutaj https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=96&t=346375&p=2514345#p2514345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Używasz launcher - a do rozdzielczości dopasowanej do ekranu

http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/Dodatki/Launcher,4938724977.exe(executable)

wklej do folderu Rheingold > wyślij skrót na pulpit > na pulpicie kliknij na launcher > właściwości i w Element docelowy po spacji wpisz 1

> zastosuj > OK i zmień nazwę launcher na ISTA lub Rheingold , możesz też zmienić ikonę na tą od ista

będzie to tak wyglądało

"C:\Program Files (x86)\Rheingold\Launcher.exe" 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz launcher - a do rozdzielczości dopasowanej do ekranu

http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/Dodatki/Launcher,4938724977.exe(executable)

wklej do folderu Rheingold > wyślij skrót na pulpit > na pulpicie kliknij na launcher > właściwości i w Element docelowy po spacji wpisz 1

> zastosuj > OK i zmień nazwę launcher na ISTA lub Rheingold , możesz też zmienić ikonę na tą od ista

będzie to tak wyglądało

"C:\Program Files (x86)\Rheingold\Launcher.exe" 1

Tak zrobiłem góra jest dół ucieka nie mogę zmienić języka.

uc?export=view&id=1ZDw6IMT9Rydkhy5OIrCrNDzaXCCqwRtg

Din ratuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

podeślij mi ISTAGUI.exe to przerobię ci na rozdzielczość na jaką chcesz

oryginał jest na 1024x 768 więc po przesunięciu paska start ekran powinien być na całej długości ekranu na tylko szerokości będzie wolna przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.