Skocz do zawartości

Temperatura 535 2006r.


Fabian84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie pisze do was z zapytaniem bo już przestałem wieżyc w dobrych mechaników w tym kraju :/

Byłem u swojego mechanika i mówię że nie dogrzewa mi samochodu, no to sprawdził i mówi termostat do wymiany, wymienił termostat efektów brak mowie ze nadal nie dogrzewa i pytam się czy silnik łapie temperaturę "tak łapie wszystko jest ok" , wszedłem w ukryte menu i włączyłem opcje temp. silnika, no i efekt jest taki ze silnik łapie temperaturę na postoju a jak się jedzie to spada do 38stopni :/ i już nie wiem o co chodzi on tez nie :/ może ktoś z forum miał ten problem i pomoże mi się z nim uporać żebym mógł pojechać do niego i pokazać mu palcem co jest do wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wymienilem drugi termostat jest lepiej bo osiaga od 70-80 stopni w trasie, natomiast na postoju okolo 86 stopni, ale to jeszcze nie stale 90 stopni, co jeszcze mozna wymienic aby to sie zmienilo?

 

Ma być przedział 87-89 i tak jest prawidłowo w obecnych temp. w lecie może być więcej. Wymieniłeś oba termostaty na orginalne BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No właśnie dokładnie mam to samo, tylko że u mnie temperatura dochodzi do 60 stopni przy temperaturze powietrza -9,5 stopni Celsjusza. Po 30-to minutowej jeździe po mieście nic się nie zmienia. Jutro wymieniam dwa termostaty jeden z nich to EGR, zobaczymy. Napisz jak u Ciebie się zakończyło i co pomogło. to i nam pomoże :D może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie odebrałem samochód od mechanika po wymianie termostatu głównego i EGR. Temperatura 93 stopnie i dość szybko się nagrzewa bo po 5 minutach miałem 75 stopni przypomnę że dziś jest -14 stopni.

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem samochód od mechanika po wymianie termostatu głównego i EGR. Temperatura 93 stopnie i dość szybko się nagrzewa bo po 5 minutach miałem 75 stopni przypomnę że dziś jest -14 stopni.

 

Zazdroszczę ja dopiero w poniedziałek... :/ ale super że się udało :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mechanik upieral sie ze termostat EGR nic nie daje a okazalo sie ze po jego wymianie temperatura wzrosla o 20 stopni i kolejne 20 stopni po wymianie chlodniczki ASB takze nie sluchajcie mechanikow. Wymieniajcie termostaty musi miec 90 stopni

 

 

W Twoim przypadku trzeba zmienić mechanika :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.