Skocz do zawartości

Temperatura 535 2006r.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Panowie pisze do was z zapytaniem bo już przestałem wieżyc w dobrych mechaników w tym kraju :/

Byłem u swojego mechanika i mówię że nie dogrzewa mi samochodu, no to sprawdził i mówi termostat do wymiany, wymienił termostat efektów brak mowie ze nadal nie dogrzewa i pytam się czy silnik łapie temperaturę "tak łapie wszystko jest ok" , wszedłem w ukryte menu i włączyłem opcje temp. silnika, no i efekt jest taki ze silnik łapie temperaturę na postoju a jak się jedzie to spada do 38stopni :/ i już nie wiem o co chodzi on tez nie :/ może ktoś z forum miał ten problem i pomoże mi się z nim uporać żebym mógł pojechać do niego i pokazać mu palcem co jest do wymiany...

Opublikowano

Witam.

Wymienił jeden termostat, czy dwa?

Opublikowano
Mam ten sam problem 535d 2005 rok wymieniony termostat glowny i lipa
Opublikowano
Mam ten sam problem 535d 2005 rok wymieniony termostat glowny i lipa

 

Bo wymienia się oba

Opublikowano
wlasnie wymienilem drugi termostat jest lepiej bo osiaga od 70-80 stopni w trasie, natomiast na postoju okolo 86 stopni, ale to jeszcze nie stale 90 stopni, co jeszcze mozna wymienic aby to sie zmienilo?
Opublikowano
wlasnie wymienilem drugi termostat jest lepiej bo osiaga od 70-80 stopni w trasie, natomiast na postoju okolo 86 stopni, ale to jeszcze nie stale 90 stopni, co jeszcze mozna wymienic aby to sie zmienilo?

 

Ma być przedział 87-89 i tak jest prawidłowo w obecnych temp. w lecie może być więcej. Wymieniłeś oba termostaty na orginalne BMW?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
jeszcze termostat chlodzenia oleju
Opublikowano
jeszcze termostat chlodzenia oleju

 

??

 

To jest termostat EGR po prostu, więc wymienił oba potrzebne.

Opublikowano

Wymienchlodnice asb. Tam tez jest termostat. Meczylem sie z tym jakis czas

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
myslisz ze ta chlodniczka oleju pomoze?
Opublikowano
  • Autor
Ok jutro powiem mechanikowi żeby wymienił i termostat egr i ten "trzeci"
Opublikowano

Witam,

No właśnie dokładnie mam to samo, tylko że u mnie temperatura dochodzi do 60 stopni przy temperaturze powietrza -9,5 stopni Celsjusza. Po 30-to minutowej jeździe po mieście nic się nie zmienia. Jutro wymieniam dwa termostaty jeden z nich to EGR, zobaczymy. Napisz jak u Ciebie się zakończyło i co pomogło. to i nam pomoże :D może.

Opublikowano
Ja też to będę robił do 2 tygodni wraz z dużym serwisem, olej w skrzyni,w silniku,świece żarowe,wszystkie filtry. Zobaczymy, na trasie trzyma 70 stopni,a w korkach podchodzilo momentami do 98. Na zewnątrz było ok. 0-2 stopnia
Opublikowano
Koledzy a w atrapie we wlotach powietrza mam takie klapki, teraz są zamknięte bo zimno. Mam pytanie na jakiej zasadzie to działa czy jak będzie cieplej to same się otworzą?
Opublikowano
Właśnie odebrałem samochód od mechanika po wymianie termostatu głównego i EGR. Temperatura 93 stopnie i dość szybko się nagrzewa bo po 5 minutach miałem 75 stopni przypomnę że dziś jest -14 stopni.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie odebrałem samochód od mechanika po wymianie termostatu głównego i EGR. Temperatura 93 stopnie i dość szybko się nagrzewa bo po 5 minutach miałem 75 stopni przypomnę że dziś jest -14 stopni.

:cool2:

Opublikowano
  • Autor
Właśnie odebrałem samochód od mechanika po wymianie termostatu głównego i EGR. Temperatura 93 stopnie i dość szybko się nagrzewa bo po 5 minutach miałem 75 stopni przypomnę że dziś jest -14 stopni.

 

Zazdroszczę ja dopiero w poniedziałek... :/ ale super że się udało :cool2:

Opublikowano
Panowie wymienilem 2 termostaty oraz chlodniczke oleju skrzyni i temperatura wrocila do 90 stopni
Opublikowano
  • Autor
No więc ja nie doszedłem do porozumienia z mechanikiem wiec wymieniłem sobie sam termostat egr ( 10 minut roboty ) temperatura 90stopni. Wszystko wróciło do nomy :lol:
Opublikowano
u mnie mechanik upieral sie ze termostat EGR nic nie daje a okazalo sie ze po jego wymianie temperatura wzrosla o 20 stopni i kolejne 20 stopni po wymianie chlodniczki ASB takze nie sluchajcie mechanikow. Wymieniajcie termostaty musi miec 90 stopni
Opublikowano
u mnie mechanik upieral sie ze termostat EGR nic nie daje a okazalo sie ze po jego wymianie temperatura wzrosla o 20 stopni i kolejne 20 stopni po wymianie chlodniczki ASB takze nie sluchajcie mechanikow. Wymieniajcie termostaty musi miec 90 stopni

 

 

W Twoim przypadku trzeba zmienić mechanika :norty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.