Skocz do zawartości

Ja podłączyć telefon do zestawu głosnomówiącego


Mirch

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przywołam jeszcze raz problem z moim Bluetooth w E83: nie jestem w stanie zgodnie z instrukcją usunąć listy sparowanych telefonów, mimo postępowania zgodnie z nią nie pojawia się komunikat "Paired list deleted" i sygnał dźwiękowy. Mam duży wyświetlacz nawigacji, wgrane polskie menu.

Sparowany kiedyś Galaxy S3 łączy się z modułem, ale nowe telefony nie widzą już Bluetootha BMW, stąd przypuszczam że lista sparowanych telefonów jest już pełna i samochód nie przyjmuje nowych prób parowania.

 

Czy jest możliwość skasowania listy sparowanych telefonów w module Bluetooth przy pomocy oprogramowania diagnostycznego DIS, ISTA, Rheingold, INPA itp.?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich.

Jestem od niedawna posiadaczem X3 2008 r. i mam problemy z połączeniem telefonu z samochodowym zestawem BT.

 

Dane:

1. jak wspomniałem X3 z 2008 r.

2. wyposażony m.in w:

S609 Navigation system Professional

S612 BMW Assist

S633 Preparation, mobile phone, Business

S7SP Nav Professional/cellph. prep. Bluetooth

 

3. Mam w bagażniku BT (producent Continental) i mam od niego PIN

4. W podłokietniku mam przycisk z buźką BT oraz adapter do Nokia 6233/6234/6151

5. mój telefon do Samsung Galaxy S5

 

Próbowałem procedury opisanej wcześniej (Kluczyk "0", przycisk 3 sek, kluczyk "1", przycisk 3 sek i zwalniam) zarówno z wsadzonym jak i wyjętym adapterem do Nokii. Nic nie pojawia się na ekranie. Mogę na ekranie wybrać telefon, ale wtedy pojawia się komunikat "SEARCHING..." i przycisk Pomoc oraz słuchawka. Przycisk słuchawka nieaktywny. Jak wybiorę na kierownicy "R/T" to ma ekranie pojawia się "Szybkie wybieranie" i poniżej "SEARCHING".

A i dodam, że telefon nie widzi żadnego zestawu BT, a sam telefon ma włączoną opcję, że jest widoczny dla innych urządzeń.

 

Przyznam, że czytałem ten i inne posty, oglądałem filmiki na necie i stoję przed ścianą... Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

 

Próbowałem procedury opisanej wcześniej (Kluczyk "0", przycisk 3 sek, kluczyk "1", przycisk 3 sek i zwalniam) zarówno z wsadzonym jak i wyjętym adapterem do Nokii. Nic nie pojawia się na ekranie.

 

Przytrzymaj dłużej niż 3 sekundy przy pozycji "0" (nawet kilkanaście sekund), potem kluczyk "1" bez puszczania przycisku, a potem puść przycisk i naciśnij znów i przytrzymaj aż wyświetlacz pokaże "bluetooth pairing".

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak aby namieszać jeśli nie chcesz bawić się w to wszystko kup

http://www.audiostrada.pl/index.php/zestawy-bluetooth/bmw/bmw-par008-parrot-modu%C5%82-bluetooth-bmw-1-detail

 

Podłącza się to w godzinę plug&play bez żadnego kodowania i kombinacji

Kilka tych zestawów miałem i nigdy w X3 nie bawiłem się w ori

 

 

U mnie poprzedni właściciel też ne bawił się w ori i założył coś takiego

plusem jest to ,że mogę wybierać numery też głosowo ,

a minusem ,że w głosowym wybieraniu nie ma polskiego języka , i trzeba np: po angielsku lub szwabsku

ale najważniejsze ,że spełnia swoją role

 

485ec71c7f1a8a2fmed.jpg

fe1aff5cbfc6b6c3med.jpg

4512435f2fb24490med.jpg

8360e459e1cd687dmed.jpg

0ce4e9892a88d430med.jpg

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Deebee - dzieki!, ale pomoglo polowicznie:-) wszystko sie zgadza - pojawia sie na ekranie w aucie "Bluetooth pairing", tylko ze moj telefon nie widzi bluetooth'a auta:(

 

No to jak wyświetli się "bluetooth pairing" puść, a potem naciśnij ponownie przycisk i trzymaj aż zapika trzy razy i wyświetli się "paired list deleted". Potem spróbuj sparować ponownie.

 

Jeśli nie zapika, to masz taki sam problem jak ja... :(

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

ponieważ nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi pozwoliłem sobie napisać.

Posiadam w opcjach kod 644Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf po sparowaniu telefonu (samsung A6 2106) po kulku sekundach następuje zerwanie połączenia. Czasami trwa to dłużej i nawet udało mi się nawiązać za pomoc zestawu głośnomówiącego połączenie i rozmawiać jednak za zwyczaj po kilku sek się rozłącza. Jakieś sugestie ? Bardzo proszę o pomoc.

 

.............................

Pozdr

Mariusz K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam

 

 

ULF - to podstawa :cool2:

 

Andrzej, pozwolę sobie Ciebie wywołać, ponieważ pomagając mi wspólnie doszliśmy do wniosku, że muszę założyć moduł ULF.

Otóż już prawie miałem to zrobić, ale zajrzałem do bagażnika i znalazłem takie coś:

 

Wygląda że to, że jednak mam ten moduł. Tylko dlaczego nie mogę sparować Szajsunga A5?

http://fs5.directupload.net/images/170607/w28kxyzz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przejrzałem cały temat i niestety nie znalazłem rozwiązania problemu chociaż już takie pytanie padło na tym forum: Co zrobić gdy po uzyskaniu połączenia rozmówca mnie świetnie słyszy a ja nie słyszę żadnego dźwięku. radio się wycisza jak należy ale rozmówcy nie słyszę. Czy do instalacji bluetooth jest osobny głośnik? Zresztą nawigacja też przestała "gadać" ale to mi nie przeszkadzało. Mam podłączoną zmieniarkę cyfrową pod radio - może to jest przyczyną? Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wersja z zaplon i przycisk w podłokietniku nie działa:mad2:

 

Przytrzymaj dłużej niż 3 sekundy przy pozycji "0" (nawet kilkanaście sekund), potem kluczyk "1" bez puszczania przycisku, a potem puść przycisk i naciśnij znów i przytrzymaj aż wyświetlacz pokaże "bluetooth pairing".

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponieważ nikt nie miał pomysłu jak rozwiązać mój problem to sam zabrałem się za robotę. Moje podejrzenia co do tego, że problem tkwi w podłączeniu cyfrowej zmieniarki okazały się słuszne. Przyczyną bezpośrednią tego, że nawigacja przestała gadać i nic nie było słychać po nawiązaniu połączenia tel. jest niewłaściwa przejściówka do podłączenia zmieniarki. Chodzi o przejściówkę wpinaną do wiązki podłączanej do radia i drugi koniec do radia. Przejściówka nie przenosi wszystkich kabli i dlatego sygnał z navi i bt nie był słyszalny w głośnikach. Wystarczyło troszkę pokombinować z kostkami i do radia wpiąć bezpośrednio czarną małą kostkę obok białej od zmieniarki. Niby proste ale w żadnych "poradnikach", ani w chińskiej instrukcji nie było o tym mowy. Trochę jest później problem z zamontowaniem radia bo kable są bardzo krótkie, ale przy odrobinie cierpliwości można tego dokonać. Gdyby ktoś miał podobny problem niech zwróci uwagę na wskazane przeze mnie rzeczy i cieszy się działającą instalacja bt. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi co trzeba mieć w aucie żeby BT działał poprawnie z nowymi telefonami typu Samsung s7 czy S8. Czytałem że obecne urządzenia maja problem z BT z tamtych lat.?

 

Ja na kierownicy mam przycisk BT i buśke. W podłokietniku miałem telefon bez przycisku BT w miejscu tego przycisku był guzik podnoszenia telefonu w górę. Obecnie usunąłem telefon by mieć więcej miejsca w podłokietniku, czytałem też że właśnie usunięcie telefonu pomaga w parowaniu zewnętrznych telefonów przez BT. W bagażniku miałem modół BT. Poprzedni właściciel mimo usilnych prób nie połączył telefonu z BT nie dochodziło do parowania, temat zarzucił. Czy wystarczy dokupić moduł BT w bagażnik i będzie działać (teraz go nie ma został w garażu poprzednika) czy nie ma pewności. Może kupić dobry transmiter FM i dać sobie spokój.

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam dlugo i nic nie zmienia się.

Czy napewno kluczyk w pozycji 0?

 

1. Kluczyk w pozycji "0".

2. Naciskasz i trzymasz przycisk w podłokietniku (nawet kilkanaście sekund).

3. Nie puszczając przycisku w podłokietniku przekręcasz kluczyk do pozycji "1". Powinien otworzyć się ekran navi z początkowym menu (Komputer, GPS, Telefon, Ustawienia).

4. Puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go i trzyma ponownie, aż na ekranie wyświetli się "Bluetooth pairing".

5. Zaczynasz wyszukiwanie urządzeń bluetooth w telefonie.

6. Znajdujesz urządzenie BMWXXXXX (pięć ostatnich cyfr VIN).

7. Aktywujesz parowanie - PIN jest na module Bluetooth w bagażniku.

8. Po pomyślnym sparowaniu urządzeń przekręcasz kluczyk do pozycji "0". Telefon zostanie zapamiętany.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze raz spróbować. Kod mam, byl na bt.

 

Gdybyś nie mógł sparować, może moduł ma zapamiętane już wszystkie dostępne telefony i jego pamięć jest pełna. Wtedy trzeba skasować listę sparowanych telefonów:

 

1. Kluczyk w pozycji "0".

2. Naciskasz i trzymasz przycisk w podłokietniku (nawet kilkanaście sekund).

3. Nie puszczając przycisku w podłokietniku przekręcasz kluczyk do pozycji "1". Powinien otworzyć się ekran navi z początkowym menu (Komputer, GPS, Telefon, Ustawienia).

4. Puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go i trzyma ponownie, aż na ekranie wyświetli się "Bluetooth pairing".

5. Jeszcze raz puszczasz przycisk w podłokietniku, po czym wciskasz go ponownie i trzymasz, aż usłyszysz piknięcia i zobaczysz na wyświetlaczu komunikat "Paired List Deleted".

6. Przekręcasz kluczyk w pozycję "0", po czym rozpoczynasz nowe parowanie tak, jak opisałem w moim wcześniejszym poście powyżej.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udaje sie . Jest na dole ekranu znak 3 pionowych kresek jakby zasięg ale nic nie łączy.

Moze inny guzik zamiast tego w podłokietnik?

 

A jakie masz wgrane menu? Jaka wersja softu? I jaki wyświetlacz?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy szukam w sieci nie tylko na forum informacji o parowaniu telefonu z autem. Jak pisałem wcześniej poprzedni właściciel miał także z tym problem, mimo że telefon był widoczny nie chciał się połączyć. Ogólnie na rynku wtórnym znalazłem dwa rodzaje modułów jak na zdjęciach. Który daje mi pewność podłączenia telefonu? Miałem też w podłokietniku telefon jak na zdjęciu ale go usunąłem. Pozostały klawisze na kierownicy do obsługi. Oczywiście chce podłączyć telefon zewnętrzny przez bluetooth.

 

01daaf8f2c394169f992506087f56d33.jpga76ba394a8b2f9288e736f0e074f40af.jpg848df78b42732540a32deabf322eaecb.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.