Skocz do zawartości

Ja podłączyć telefon do zestawu głosnomówiącego


Mirch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki, nie zostaje mi nic innego jak zakupić jakiś moduł. Chyba najprostszy ULF i najczęściej dostępny na allegro. Mocowanie i kable w bagażniku wydają się pasować, jak nie spróbuję nie będę wiedział.

 

Najgorsze ze przedział cenowy jest spory 100-500zl. A w sumie wyglądają tak samo.

 

1a7a65d7797df60efc8815335c3262b7.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bo trzeba się przywitać pierwszy raz na forum,

 

Jestem jak na razie szczęśliwym posiadaczem BMW X3 2005 3.0 D przesiadłem się z Audia A4 B6 1.9 TDI zobaczymy czy dobrze czy też źle zrobiłem zmieniając o 180 stoppni swoje upodobania :) Ale wracając do tematu.

Więc jak większość ludzi pisze na forum i w tym temacie o braku połączenia z tel no to i ja nie moge połczayć się z moją Nokia 930. W moim przypadku dochodzi do momentu wpisania PIN wpisuję go i wyskakuje zły PIN.

 

Posiadam z tyłu ULF Module, Napęd GPS nawigation system

a w środku radio BMW navigation System.

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S2BE BMW alloy wheel, double spoke 148

S8SP Control unit COP

S8SW Transport protection foil

S169 EU3 exhaust emissions standard

S205 Automatic transmission

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S302 Alarm system

S321 Exterior parts in vehicle colour

S346 Chrome Line exterieur

S386 Roof railing

S413 Luggage compartment net

S441 Smoker package

S459 El. front seat adjustment w. memory

S473 Armrest front

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S508 Park Distance Control (PDC)

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S524 Adaptive Headlights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S609 Navigation system, Professional

S644 Preparation f mobile phone w Bluetooth

S672 CD changer for 6 CDs

S785 White direction indicator lights

S863 Dealer List Europe

S868 Language version, Dutch

S877 Omission of non-combined operation

S886 Operating instructions, Dutch

 

 

Czy dam radę coś z tym zrobić żeby zaskoczyło (próbowałem też z 2 innymi tel i nic się nie zmienia :(

 

Pozdrawiam i Dziękuję za odpwoedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzylem się w moduł jaki umieściłem na zdjęciu. Po podpięciu w menu mam dodatkową opcje Telfon. Wchodze w nią i jest tylko Activ Phone. W podłokietniku miałem martwy telefon, też jest zdjęcie parę postów wyżej. Tam gdzie większość miała przycisk BT ja miałem przycisk podnoszenia tacki z telfonem.

 

Mozna jakoś próbować parowac za pomocą przycisków na kierownicy Buzi i R/T nie mam nigdzie przycisku BT? Bo na razie bez rezultatu.

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie parowanie działa z tym przyciskiem który nazwałeś "przycisk podnoszenia tacki z telfonem"

Hmm więc poszedłem za twoją rada i zamontowałem z powrotem telefon w podłokietniku. Niestety, mimo że wciskam guzik podnoszenia klapki i tak nie działa parowanie.

 

46e616cfa7f39b36607fcd0d08f2a819.jpg

 

Zastanawiam się też nad kabelkologią. W bagażniku oprócz dużej kostki w moduł, mam też trzy jak by antenowe.

 

1825f5cde737788b925d0978119c5f01.jpg

 

O ile biały wchodzi w moduł, to dwa pozostałe są wolne, choć idealnie pasują do siebie, więc zastanawiam się czy nie powinny być połączone?

 

b580ccb4edfe9ab0f092bd57c560700e.jpg

 

W podłokietniku pod telefonem jest też wolny kablem antenowy czy nie powinien być w coś wpięty. Może ktoś coś pamięta jak u siebie ma? Może tam powinna być antena bluetooth? Tak jak z allegro?

 

c2a85a2699e9141234f219b288d3d11c.jpg

e5afc7b51786c03acad4248d37164647.jpg

 

 

Tak czy inaczej nawet jeśli telefon nie wykrywał by bluetooth auta, np przez brak anteny lub złe podpięcie to moduł powinien wchodzić w gotowość parowania a u mnie na ekranie nic choć bym nie wiem ile razy i jak długo trzyma przycisk, czy to buźki czy to klapki nic tylko taki napis

 

f037bd7af2a6ff25edd7967079d69f7a.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie parowanie działa z tym przyciskiem który nazwałeś "przycisk podnoszenia tacki z telfonem"

Hmm więc poszedłem za twoją rada i zamontowałem z powrotem telefon w podłokietniku. Niestety, mimo że wciskam guzik podnoszenia klapki i tak nie działa parowanie.

 

Przycisk z Twojego pierwszego zdjęcia nie jest przyciskiem do parowania (w podłokietniku przycisk parowania znajduje się przed slotem na telefon, ma narysowaną taką samą buźkę jak przycisk na kierownicy).

 

Procedurę parowania BT opisywałem w tym wątku dość dokładnie. Czy Twoje BMW ma w bagażniku moduł? Rozkodowałeś VIN w celu sprawdzenia wyposażenia?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miało napewno fabrycznej wersji (z aktywną słuchawką w podłokietniku i dodatkową kartą sim w gnieździe) Poprzedni właściciel próbował i walczył z parowaniem ale mu się nie udało, tylko telefon który był fabrycznie ( zdjęcia wrzucałem parę postów wyżej) . Modułu nie był tzn został u niego dlatego dokupiełm moduł na allegro. Telfon i tacka, nie ma innych przycisków tylko ten do podnoszenie tacki, nie ma z buźką ani z BT. Zastanawiałem się czy nie dokupić takiej tacki na allegro do wersji bez telefonu z podłokietnika.

 

0817c7766734b3d59ba8127325c342ce.jpg

 

Może ktoś, komu dział telefon zewnętrzny, będzie uprzejmy zaglądać do bagażnika jaki ma moduł, taki jak zamieszczalem na zdjęciach czy inny. Ile jest kabli antenowych oprocz głównej dużej wtyczki. Jak by ktoś miał gest zerknąć do łokietnika pod tacke czy ma tam jakiś wzmacniacz czy coś innego to już by było super.

 

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów modułow a sprzedawcy twierdzą że pasują do E83. Ja mam moduł ULF są też MULF który ma dodatkowe płaskie gniazdko, a ja w bagażniku posiadam taka wtyczkę oprócz głównej więc może powinienem mieć moduł MULF. Więc chyba najlepiej jak by ktoś sprawdził u siebie bo tak nigdy nie dojdę czego brakuje i co kupić.

 

86f328e705801dc23bfef8a1561050ab.jpg

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Z tego co się wczytałem, z Twojego schematu potrzebuję/nie potrzebuję:

 

 

 

C - ULF, potrzebuję

E - do dostania z modułem ULF

F, G, H - prawdopodobnie nie potrzebuję, ponieważ wg realoem mam również mikrofon "I"

P - jeżeli mam mikrofon, to również nie potrzebuję.

 

:cool2: :cool2:

 

Cytuję ostatni post z mojego problemu, bo nastały jakieś czary mary...

 

Niby nie miałem modułu ULF, nie kupiłem go i nie montowałem. BT w telefonie widział auto, auto widziało telefon, ale głośnomówiące nie działało.

 

Nagle, pół roku po tym jak pisałem post, wychodzę z biura i idę do auta gadając przez telefon (BT w telefonie mam włączony na stałe), wsiadam do auta, odpalam je i nagle uruchamia sie głośnomówiące!!!! Gadam w takim razie przez to głośnomówiące. Po zakończeniu tej rozmowy niestety głośnomówiący zadziałał przypadkowo jeszcze raz i znowu cisza.

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Potrzebuje pomocy, mam Bmw e87 z 2005r. w wyposażeniu posiadam s644 i moduł bluetooth w bagażniku który napewno działa bo montowałem go w e90 i dzwoniłem przez niego. Radio business bez idrive, nie posiadam ani na kierownicy ani w podłokietniku tzw. buźki do sparowania telefonu, wymieniłem radio na professional i w menu gdzie jest tel. są trzy kreski. Proszę pomóżcie co mam zrobić żebym mógł połączyć telefon z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Te cale bt dzialaja w caly swiat.

Ja mam modul ULF ogolnie paruje mi sie z kazdym telefonem ale po chwili rozlacza sie sam bt w telefonie. Zas jak sparowalem tel. Sony ericssson c902 z 2008 roku to dziala wszystko poprawnie. Auto jest z 2004r. Kazdy jeden telefon z androidem paruje sie ale nie utrzymuje polaczenia a na starym telu co nie ma androida dziala wysmienicie.

Jak tu zrobic ewentualnego update modulu jesli to tylko mozliwe? Nie posiadam tez navi wiec jedyne komunikaty z bt sa wyswietlane na radiu.

Rozkodowalem vin i mam

644 Prep. For. Mob. Ph. Bluet. Interf.

Z tego co wyczytalem ze niby dzialaja z kazdym telem a jednak nie. Moze faktycznie jest stary modul bt i bedzie dzialac w 100% tylko ze starymi telami gdzie jeszcze nie bylo androida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.