Skocz do zawartości

E46 325Ci Awaria?


Szymczi1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego problemu więc zwracam się do Was o pomoc.

Opisze problem i co było robione.

Generalnie chodzi o falowanie silnika i wyskakujący check.

Silnik faluje jak jest ciepły i zimny ale tylko gdy przepływomierz jest podpięty. Komputer pokazuje błąd mieszanki paliwa.

Błąd skasowany, silnik dalej faluje. 20km Problem wraca. Po odłączeniu przepływomierza silnik się uspokaja - diagnoza? Przepływka.

Przepływka wymieniona, odpalam spokój. 25km zrobione zapala się kontrolka od kontroli trakcji i EML czy jakoś tak, taka żółta koło checka, po zgaszeniu silnika problem znika ale za chwile się znowu pojawia, silnik znowu cały czas faluje. Problem pojawia się kilkanaście razy, odpinam przepływomierz i znowu spokój. Na razie jeżdżę na odpiętym ale to nie jest rozwiązanie.

Może spotkał się ktoś z takim problemem? Dodam że auto jest Lpg ale i benzyna jak i gaz zachowują się tak samo, nie ma żadnej różnicy.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ dolotowy jest szczelny. Co do kodowania przepływomierza to jak to zrobić?

Silnik m54. Komputer pokazuje błąd mieszanki.

Podłączenie przepływomierza powoduje problemy z układem hamulcowy, jakieś błędy chwilowe powstają.

Elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO ... wymien pompe paliwa bedzie po sprawie. WalcZylem z podobnym przypadkiem ponad rok wszyscy mowili ze nieszelonosc, ze odma swiece itd itp nawet w ASO fachury ... najprostrze rozwiazanie to wymiana filtra paliwa i pompy paliwa. Wymieniales to? sprawdzales? ... aczkolwiek masz gaz wiec ciezko powiedziec moze to wtryski badz swiece faktycznie. jak podlaczysz pod kompa to powiedz jakie masz bledy wtedy cos wiecej mozna okreslic.

Kodowanie mof=ga ci w aso zrobic .. ale nie wszedzie.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mam identyczny problem jak ty..z tym falowaniem w m54, wymienilem odme itp swiece ...podpinam pod kompa dostaje info o sondach ...odpinam przeplywke falowanie ustaje tzn jest ale nie tak agresywne jak z podpieta..lecz nie wywala mi check-a...ponoc zaraz o podlaczeniu powinien wyskoczyc...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potwierdzenia poczytajcie sobie viewtopic.php?f=69&t=206010&start=330 tam ten temat wałkowalem.

Mialem dokladnie to samo bledy wskazywaly na zbyt duza ilosc O2 w mieszance paliwowej. dlatego wszyscy skupili sie na przeplywce i nieszczelnosci w dolocie badz wylocie :D rozwiazanie bylo smiesznie proste. wymiana pompy paliwa ( mozna to spokojnie samemu zrobic to koszt pompy ok 250 zł). To jest tak ze pompa nie daje juz takiego cisnienia przez co leje wiecej bezyny tzn wtryskiwacze nie robia "mgiełki" a zalewaja kroplami swiece. ( po wymianie niesamowicie spadlo mi spalanie). dlatego takie bledy mialem na sondach jak sie okazalo... bardzo dlugo to walkowalem z jednym kolega tutaj i jemu tak udalo sie rozwiazac ten problem potem mi przez wymiane wlasnie pompy paliwa... sprawdzcie swoje pompki Panowie jesli nie chcecie duzej kasy utopic...ja wymienilem i przeplywke i odme i swiece 3 razy dolot sprawdzalem pewnie co jeszcze bylo ale juz nie pamietam... moja pompa byla z 1 MONTAZU przetrwala 13 LAT miala prawo.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie Panowie ale tutaj problem jest głębszy.

Spalanie jest w normie, o2 także, auto w ogole nie faluje po odpięciu przepływomierza, pompa ok ale w bęzynie a w gazie?

Wtryski od gazu są nowe instalacja ma 4 miesiące, świece nowe, uszczelnienie silnika nowe, przepływka nowa.

Falowanie jest ale też wyskakuje błąd absu jak podłącze przepływomierz. Szczerze to było by dobrze gdybym działał mi tempomat bez przepływomierza ale jak go odłącze przepływomierz nie działa, tylko dlatego nie chce żeby to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz że był uszczelniany , a test na szczelność był robiony ? chociażby plakiem ? Ciśnienia wszędzie były sprawdzone ?Czy sprawdzałeś działanie przepustnicy?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie Panowie ale tutaj problem jest głębszy.

Spalanie jest w normie, o2 także, auto w ogole nie faluje po odpięciu przepływomierza, pompa ok ale w bęzynie a w gazie?

Wtryski od gazu są nowe instalacja ma 4 miesiące, świece nowe, uszczelnienie silnika nowe, przepływka nowa.

Falowanie jest ale też wyskakuje błąd absu jak podłącze przepływomierz. Szczerze to było by dobrze gdybym działał mi tempomat bez przepływomierza ale jak go odłącze przepływomierz nie działa, tylko dlatego nie chce żeby to chodziło.

 

sprawdzales pompe paliwa ? jak?? po odpieciu przeplywki nie beda falowaly ci obroty tez tak mialem. Ona glupieje w sytuacji gdy masz za duza dawke O2 na odczytach z sond. W momencie gdy ja odepniesz komp bodajrze odczytuje dane z sond i na ich podstawie tworzy dawke paliwa.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor wolnych obrotow (krokowiec) czysty/sprawny? Gdy bedzie reagowal z opoznieniem w przedziale 1800-2000 obrotow to wywli blad ESP i przepustnicy. Reszte tez mozna tym wytlumaczyc. To pierwsze na co zwrocil bym uwage.

 

Sent from my GT-P5210 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, dzisiaj komputer pokazał błąd czujnika abs, błąd silniczka wolnych obrotów ( uszkodzenie mechaniczne ) i coś tam jeszcze.

Znalazłem wraz z mechanikiem problem. Otóż wiązka elektryczna traci masę lub jest gdzieś przerwana, przez co silniczek źle pracuje, na tej samej wiązce jest przepływomierz i czujnik koła absu który fiksuje, więc będę musiał pobawić się kablami, przejrzeć elektrykę i mam nadzieje że to pomoże.

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.