Skocz do zawartości

Falowanie obrotów i brak mocy E46 318i (118 km)


bobek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją E46 318i w sedanie.Dzisiaj pod czas jazdy wrzuciłem auto na luz i zauważyłem że obroty spadają nawet do 500/min po czym na 800 i tak falują. Auto zaczęło dziwnie nie równo chodzić i przerywać.Rozpędza sie normalnie gdy nagle jak by ją coś blokowało i po chwili znowu dostaje mocy.Na postoju również obroty falują. Dodam że wymieniłem wcześniej odmę oraz przewód do niej bo był już sparciały, wymieniłem także filtry tj.powietrza paliwa oleju.Macie jakieś pomysły co zrobić samemu zanim odda sie mechanikowi? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odpowiedzi możesz sobie w buty wsadzić człowieku nie po to napisałem ten temat żebyś cwaniakował tylko po to żeby ktoś sie odezwał i pomógł jak nie wiesz nic na temat to sie nie odzywaj bez sensu. Do tematu dorzuce że odpiełem dzisiaj przepływke i dalej to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sie rozpisywał bo temat był wielokrotnie wałkowany ale domowym sposobem sprawdź czy nie ciągnie Ci lewego powietrza to znaczy potraktować plakiem , czy samostartem, ale ostrożnie bo można uzyskać efekt połykacza ognia ;-)

A najlepiej to pod komputer i daj znać

Ps .

Tnioj miał trochę racji.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat falowania obrotów jest temat na kilka stron. sam z tym walczyłem i tam znalazłem rozwiązanie. najprościej jest założyć temat i czekać na gwiazdkę z nieba. wymienił odmę i filtry. to się chłop naszukał i napracował :duh:
niemożliwe staje się możliwe http://www.biuroprojektow.info/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem auto do mechanika i okazało się że gdy poruszył wiązką od kompa silnik zaczął pracować równo i wszystko wróciło do normy.

tzn że któryś kabel robi zware i w życiu byś do tego nie doszedł cwaniaczku ktory napisal na de mna wiec jak jestes taki zajebisty mechanik to byś pomagał ludziom a nie cwaniakował co to nie Ty pewnie w necie piszesz wszystko a koła nie potrafisz odkrecic. nie kazdy ma czas zeby przeleciec kilkaset stron z forum a po 2 po to jest mozliwosc napisania nowego tematu zeby go napisac. Wszystkim ktorzy chcieli cos podpowiedziec dzięki a Ty pajacu lepiej daj sobie spokoj z tym forum bo nic tu nie wnosisz ani nie pomagasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemanko Wszystkim :) nie wiem czy dobrze pisze ,ale pisze :P od dzisiaj na forum :P

Moze ktos pomoze ?? zreszta licze na to hehe :)

 

Zaswiecil sie check silnika :) podjechalem na komputer i okazalo sie ,ze ktoras sonda jest walnieta :) Elektryk nie byl w stanie powiedziec ktora , bo mu nic komp nie pokazal :) podjechalem do drugiego speca :) tez komp nie pokazal ktora wiec kupilem dwie i wymienilem :). Po wymianie sond, check nadal sie swiecil wiec podpial kompa i wykasowal blad, chociaz wskazywalo mu nadal ,ze sonda walnieta :) ale to pewnie pozostalosci po starej sondzie :) Tak pomyslelismy :) Wykasowal błąd i pojechalem :) Po przejechaniu 20-30 kmow znowu sie zaswiecil check :) podejrzewam ,ze jak jutro podlece na kompa to znowu pokaze sonde :)

Macie moze jakis pomysl co moze byc przyczyna tego ?? :)

model auta 318 118 km :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się już w kilku miejscach z opiniami, że błąd sondy wcale nie musi oznaczać jej wadliwego działania. U mnie błąd sondy był powodowany uszkodzonym przepływomierzem. Po wymianie błąd sondy zniknął. Nie mówię, że u Ciebie będzie tak samo, ale na przyszłość polecam wcześniej poczytać a dopiero później wymieniać coś w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.