Skocz do zawartości

Spalanie F01 730d


adasko69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam zakup BMW 730d rocznik 2011/12. Czy mogę prosić o opinie osób jeżdżących takim autem o podanie realnego spalania w mieście i w trasie.

Wcześniej jeździłęm 325i i spalanie podane przez producenta nie miało nic wspólnego z rzeczywistością.

Pozdrawiam adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni to rozumiem, autem robię ok 80 tyś km rocznie.W najbliższych 3 miesiącach będziemy wraz z moją TZ zmieniać obecne auto wybór padł właśnie na BMW 730 albo AUDI A8 3.0.

Oba auto są śliczne i nie możemy się zdecydować pomiędzy nimi a przy przebiegu który wykonujemy ( 90% autostrady ) czynnikiem decydującym będzie właśnie spalanie i koszta serwisowe.Identyczne pytanie wysunąłem również na forum audi i też marnie z odpowiedziami, a 3 miesiące zlecą szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 730D pali w mieście około 11 litrów (10 jeżeli się staram i jeżdżę spokojnie) a na autostradzie przy prędkościach przelotowych ok. 150km/h w granicach 7.7 - 8.2 litra.

Fakt natomiast jest faktem, że jak jeździłem po Polsce z prędkościami nie większymi niż 110km/h to spalanie wychodziło około 6 litrów / 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie-wiem ile pali 730d, ale wiem ile pali a8 3,0 tdi d4. Na przykład trasa Poznań-Split przez Czechy, Austrię, Słowację, połowa autostradami (130-160) wyszło 7.5. Ja stałem przed podobnym dylematem i mimo, że zawsze byłem fanem bmw zdecydowałem się na a8, bo po imho to lepszy produkt i jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co opowiadasz o Audi jak temat jest kompletnie o czym innym. Ciesze się, że jesteś zadowolony ale zpstaw to dla siebie albo w innym temacie. Co do spalania 730D to jest ono porównywalne do tego z E65. W trasie przy patrolowej jeździe spokojnie można zejść do 7litrów na 100km.
Petrolhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co opowiadasz o Audi jak temat jest kompletnie o czym innym. Ciesze się, że jesteś zadowolony ale zpstaw to dla siebie albo w innym temacie. Co do spalania 730D to jest ono porównywalne do tego z E65. W trasie przy patrolowej jeździe spokojnie można zejść do 7litrów na 100km.

Przecież autor tematu pisze, że zastanawia się nad 730d lub A8 więc temat nie jest kompletnie o czym innym...nie wiem po co się tak bulwersujesz :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może to już musztarda po obiedzie. Ale:

Komputer pokazuje 8,9 na 100 km. Przebiegi w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Czyli raczej długie, poza miejskie. Za to rozgrzewanie silnika, a raczej kabiny, po kilka minut przed jazdą. Oczywiście ostatnie 300 km po Polsce i w Warszawie, co też pewnie wpływa na odczyt. Wersja długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku trasa Jastrzębie-Monachium ok.800km, spalanie według BC w 750il F02 wyszło 15,5 ale jazda z pełnym bagażnikiem, szybka, 4 osoby na pokładzie kilka razy zamknięty zegar... W 730d jak ktoś będzie jechał spokojnie to można osiągnąć bardzo fajny wynik ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.