Skocz do zawartości

Real Time Traffic Information (RTTI)


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Polsce działa ta usługa ? Mam ją wykupioną, ale jeszcze ani razu nie zauważyłem, aby zaczęła działać, jak do tej pory uzyskuję jedynie dostęp do TMC, ale to nie to samo.

Auto jest z października 2013.

Czy trzeba tą funkcję - RTTI jakoś specjalnie uruchomić w nawigacji Professional ? Jeśli tak to proszę o informację jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też mam auto z października 2013 i RTTI w ramach ConnectedDrive działa tak sobie w naszym kraju tzn tak na kilka procent ;) Efekt zależy od tego ile aut BMW z aktywną usługą ConnectedDrive i RTTI jest na trasie która Cię ineteresuje. A to oznacza że w kraju gdzie BMW nie jest autem powszechnym będzie z tym ciężko :duh:

 

Szczegóły znajdziesz tu: http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/connected_drive_services/services/information.html

 

2. Real Time Traffic Information (SA6AM)

• Warunek korzystania z usługi Real Time Traffic Information (6AM): usługi ConnectedDrive (6AK)

• Niezbędne informacje o ruchu drogowym są dostarczane przez tzw. Floating Car Data, każde BMW przystosowane do korzystania z ConnectedDrive stanowi mobilny sygnalizator drogowy (Floating Car)

• Indywidualne dane pozycyjne i z czujników są całkowicie anonimizowane – i razem z aktualnymi danymi czasowymi transmitowane do BMW.

 

Czyli Twoje auto za pośrednictwem SIM'a pokładowego przekazuje do BMW informacje o prędkości z jaką się poruszasz na danej trasie. BMW określa w ten sposób czy stoisz w korku, czy jedziesz względnie płynnie czy też możesz szarżować co jest informacją o przejezdności danego odcinka. Informacje zebrane z wielu aut tworzą informacje RTTI przekazywaną do wszystkich aut BMW na danej trasie.

Spotkałem się z informacją iż w niektórych krajach system ładowany jest danymi z sieci komórkowych które działają niezależnie od producenta auta wspierając w ten sposób płynność ruchu drogowego. Na grupach w US wyczytałem że system może być wspierany przez RDS. Takie rozwiązanie mam w TomTomie który za pośrednictwem RDS był w stanie znaleźć objazd lub ostrzec przed korkiem. Usługa nie działała oczywiście w Polsce.

Nie wiem tylko czy RDS może wspierać RTTI w naszych BMW i do tego w PL. Wg BMW tylko pokładowy SIM i usługi ConnectedDrive warunkują działanie RTTI więc raczej RDS odpada.

 

Na pewno RTTI lepiej działa za zachodnią granicą :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to oznacza że w kraju gdzie BMW nie jest autem powszechnym będzie z tym ciężko :duh:

 

Na pewno RTTI lepiej działa za zachodnią granicą :mrgreen:

 

wg BMW, ze sprzedaza 3000 sztuk rocznie, jestesmy krajem trzeciego swiata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg BMW, ze sprzedaza 3000 sztuk rocznie, jestesmy krajem trzeciego swiata...

 

Gdy rozglądam się po ulicach Wawy odnoszę wrażenie że to marka wręcz popularna :D

Pytanie ile aut posiada aktywną uslugę RTTI :?: aby system działał przynajmniej w dużych miastach w godzianch szczytu.

Auta sprowadzane z zachodu usługi ConnectedDrive mają dezaktywowane, trzeba się postarać aby zadziałały w PL :mad2:

Auta nowe rzadko mają tę opcję włączoną. Znajomy z salonu gdzie kupiłem swoja 5-tkę powiedział że namawiają klientów do wersji bazowej ConnectedDriveAdvanced aby był aktywny SIM i auto włączyło się do systemu między innymi zapewniając z czasem działanie RTTI. Wiec może za rok lub dwa .... :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy posiadając nawigację Professional oraz pakiet ConnectedDrive można wgrać - dokupić opcję RTTI (6AM) okazało się iż podczas konfigurowania auta sprzedawca nie zaznaczył opcji 6AM - czyli Real Time Traffic Information a jedynie opcję 6UH - Traffic Information. Nie ukrywam iż zależy mi przede wszystkim na RTTI, gdyż bardzo dużo podróżuję poza granicami Polski i ta opcja na pewno by się przydała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając nawigację Professional oraz pakiet ConnectedDrive można wgrać - dokupić opcję RTTI (6AM) okazało się iż podczas konfigurowania auta sprzedawca nie zaznaczył opcji 6AM - czyli Real Time Traffic Information a jedynie opcję 6UH - Traffic Information. Nie ukrywam iż zależy mi przede wszystkim na RTTI, gdyż bardzo dużo podróżuję poza granicami Polski i ta opcja na pewno by się przydała.

 

Wiem na pewno iż są opcje nie wymagające instalacji dodatkowych podzespołów i RTTI należy raczej do tej grupy. Wystarczy aktywacja funkcjonalności w kompie pokładowym. Jeśli masz gwrancję polecam wyprawę do ASO w tej sprawie. Ewentualnie retrofit pomoże.

Za tydzień będę miał okazję potestować RTTI na trasie do Szwajcarii przez Niemcy i Austrię więc postaram się opisac doświadczenia :cool2:

Zastanawiam się czy system lepiej ode mnie zna objazdy Stau między Monachium i Insbruck'iem :mrgreen:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, auto mam nowe dopiero od miesiąca więc na szczęście gwarancja obowiązuje. Niestety niektórzy sprzedawcy zaraz po podpisaniu umowy i otrzymaniu pieniędzy nie są już tak skłonni do pomocy jak przed sprzedażą, dlatego zwróciłem się z tym pytaniem o RTTI na forum. Mam nadzieję, że da się ta funkcję aktywować w komputerze auta i nie będzie się to wiązało z jakimiś problemami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zadzwonić na InfoLinię BMW. Tam Ci po VIN'ie powiedzą czy jest to możliwe :arrow:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być na RTTI :)

Tym bardziej trasa którą posłałem na priva jest słusznym rozwiązaniem w tej sytuacji :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przetestowałem właśnie w DE i A. Działa znakomicie. Zarówno z wykorzystaniem RTTI jak i TMC. Podaje co jakiś czas Traffic Report, Traffic Summary i propozycje tras alternatywnych. W trakcie jazdy z zaplanowaną w Navi trasą modyfikuje czas przekazdu w oparciu o dane z RTTI lub TMC. Podajac trasę alternatywną przeliczą cała trasę z uwzględnieniem innych zdarzeń po drodze. A w ramach zdarzeń po drodze robi listę wypadków, robót drogowych czy nawet "leżących na drodze przedmiotów ktore należy ominąć" :shock: super jest to iż widząc kolorową mapę korków wokół Monachium mogłem wybrać z propozycji tras alternatywnych porównując długość całej trasy alternatywnej i czas przejazdu z uwzględnieniem innych zdarzeń na trasie alternatywnej. Efekt - dojechałem do Ischgl z Wawy trasą dlłuższą o 75km ale o 2.5 godziny szyciej niż zwykle omijając korki przed wypadkami, robotami i innymi niespodziankami drogowymi.

Jak dla mnie RTTI działa znakomicie :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudź się, priorytetem są bramki z odcinkowym pomiarem prędkości i masztami ze zbliżeniowym terminalem kart płatniczych bez autoryzacji do 1000 PLN :)

 

Podobno ruszy w przyszłym roku w oparciu o RTTI czyli system wymiany danych między autami BMW :D

Ze względu na ilość aut z SIM'em raczej efekt będzie mizerny :cry:

Na TMC raczej szybko nie można liczyć a to w naszym kraju :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z tego korzystałem, SUPER :D

Nawet w Czechach pojawiły mi się informacje o problemach na drogach.

Kiedy będzie to w PL ???

 

Mam nadzieje że RTTI w Czechach podaje info o tamtejszej drogówce :wink: Po przygodach w zeszłym roku z jakimś skretyniałym upier....em omijam tenże kraj szerokim łukiem :twisted:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie łudź się, priorytetem są bramki z odcinkowym pomiarem prędkości i masztami ze zbliżeniowym terminalem kart płatniczych bez autoryzacji do 1000 PLN :)

 

 

 

Dawno straciłem nadzieję :wink:

Przecież miało śmigać lata temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacoFK owszem Czesi sa upierdliwi i nas nie lubią, ale czasami lepiej im zapłacić w koronach, niz jadąc przez Słowację w euro. Tam to dopiero sa wariaci... :evil:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.