Skocz do zawartości

Wycieraczki


BlackTi

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=68&t=120678

Zamykam

 

Witam ponownie,

mój nowy problem polega na tym że jak otwieram maskę to ona ociera o ramiona wycieraczek i powoduje tym ze lakier w miejscach styku odprysł i powoli zaczyna korodować (na razie powierzchniowo) czy jest na to jakiś patent żeby tak się nie działo maska ma zgrywa się wysokością z błotnikami nie widać aby coś było nie tak. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić, miałem ten sam problem. Mianowicie wycieraczki ocierały mi o maskę za każdym razem kiedy ją otwierałem. Z początku myślałem że jest to wina samych ramion, a taka prawda, że okazało się iż cały mechanizm wycieraczek był wygięty (a na dodatek przy wymianie dosłownie cały się złamał). Nie wiem jak to jest u ciebie, ale u mnie była kwestia wymiany całego mechanizmu i szczerze ci powiem jest trochę z tym zabawy ponieważ cały mechanizm znajduję się pod podszybiem? (nie wiem czy dobrze to nazwałem). Co do samej wymiany będziesz potrzebować na pewno 13 nasadowej (inna nie wejdzie) do odkręcenia ramion wycieraczek, 17? nasadowej (nie jestem pewien albo 17 +/- 1) do odkręcenia mechanizmu od blachy, a tak to zdjęcie spinek i plastiku, uszczelek, środkowej osłony dmuchawy plus u mnie było jeszcze tak że miałem ciężej ponieważ przewody od gazu szły koło przegrody (którą notabene będziesz musiał wyciągnąć by wyjąć mechanizm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poruszając temat plastików podszybia, ciekawi mnie czy można dostać uszczelki owych plastików lub w jakiś domowy sposób je "wytworzyć" :D sprawa może błacha ale mnie irytuje bo woda leci tam a nie chce żeby mi się tam jakiś syf zbierał. Co radzicie kombinować czy kupić nowe ASO jak patrzyłem to ich koszt koło 100-150 zł nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba jakoś tak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do domowych sposobów "regeneracji uszczelek", niby są jakieś preparaty które pomagają odświeżyć gumę i coś tam jeszcze, ale ja bym się w takie coś nie bawił. Wiadome guma jak to guma, sparcieje lub się zużyje i do wywalenia. Najlepiej jest kupić nówkę ewentualnie jakiś zamiennik. Polecam stronę Realoem odsyłam: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CG51&mospid=47454&btnr=41_1049&hg=41&fg=35 na tej stronie dokładnie widać że takowa uszczelka ori kosztuje sumując 150zł (okolo 58$ czyli jakies 42E), tylko bierz pod uwagę że ta cała uszczelka jest podzielona na 3 części: boczna lewa, tylna i boczna prawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.