Skocz do zawartości

TDS Aut. "Mrowienie", moc.


drumpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, że podczas żwawszego przyspieszania odczuwalne jest jakby mrowienie. Skrzynia po remoncie,raczej to nie to, chociaż... Czy spotkaliście się z takim objawem? Jakby z okolic mostu... coś wpada w wibracje i tak jakby trzęsie, ale tylko przez pewien czas. Potem na wysokich obrotach (3tys. i dalej) jest już normalnie.

Druga rzecz to czy można jakoś sprawdzić wtryski i turbo w Tadku? Auto jest chyba za słabe. Przy stałej prędkości 150 na tempomacie nagle redukuje bieg, kiedy jest górka do pokonania, przyprawiając mnie o zawał...zamiast sobie lekko pykać. Ogólnie żeby ją rozbujać to muszę kręcić na gdzieś 3 i pół tys. No i powyżej 3 tys. dymi na czarno. Silnik suchy, pompa sucha, pali na zimnym i ciepłym od kopa równo na wszystkie gary. Bez problemu wkręca się też na obroty.

Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wibracji to zacznij od sprawdzenia wyważenia felg i czy są proste. Z tego co piszesz z kopceniem wygląda na to,żeTwoje wtryski mają już najlepsze dni za sobą,czyli czeka wymiana końcówek ewentualnie masz ustawiony zbyt duży kąt wtrysku. Turbine możez bardzo łatwo sprawdzić ściągając dolot i zerkając czy jest olej w układzie,czy łopatki turbiny są wytarte i czy sam wirnik ma duży luz osiowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Teraz moja Klekocia stoi w garażu, bo szkoda mi jej na zimę i kupiłem za 2000zł Puga 106 w całkiem dobrym stanie... Na wiosnę dam ją do warsztatu, co by na sezon była w jeszcze lepszym stanie... Pozdrawiam!
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zegarem kąt wtrysku (początek tłoczenia) oraz wyreguluj na INPA/DIS/ MODIC II dawkę wtrysku. Wypnij wtyczkę wtrysku sterującego i sprawdź, czy ma właściwą rezystencję (80 - 120 Ohm) - jeśli multimetr cyfrowy poleci poza skalę lub wskazana wartość będzie poza podanym przedziałem , to masz winowajcę.

 

W M51 i M41 oraz M21 jedyną metodą sprawdzenia kondycji wtryskiwaczy jest ich wykręcenie i zawiezienie do serwisu układów wtryskowych, aby tam wpiąć je w stół probierczy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Przyczyną słabości auta był zapchany katalizator. Za mrowienie w pewnym zakresie obrotów odpowiadał uszkodzony wał. Dodatkowo wymieniono wahacz, który stukał cichutko i prawie niezauważalnie (przyprawiając mnie o mdłości) i jedną z poduszek silnika. Koszt 600zł.(wał, wyczyszczenie kata i poduszka). W poniedziałek odbieram (muszę pojechać z Poznania do Długiej Gośliny a to ok.30km). Dam znać, jak po ingerencji. Pozdrawiam.

Aha-dziwna rzecz...Po podpięciu pod komputer nie można było nawiązać połączenia...

Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, że podczas żwawszego przyspieszania odczuwalne jest jakby mrowienie. Skrzynia po remoncie,raczej to nie to, chociaż... Czy spotkaliście się z takim objawem? Jakby z okolic mostu... coś wpada w wibracje i tak jakby trzęsie, ale tylko przez pewien czas. Potem na wysokich obrotach (3tys. i dalej) jest już normalnie.

Obstawiam podpore wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek ożył. Nie jechałem jeszcze w długą trasę,gdzie potwierdziłoby się to na wyższych prędkościach,ale do prędkości 110 trzeba mu wyraźnie mniej deptać. I nie dymi. Został wyczyszczony kat i trochę inaczej ustawiono pompę. Wtrysków nie ruszano. Dodatkowo,jak pisałem,wahacz i wał napędowy. Teraz Klekotyna idzie do garażu, gdzie zapadnie w zimowy sen (co 3 tygodnie mniej więcej ją przebudzam i wyprowadzam na spacer).
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.