Skocz do zawartości

Rozne opony- czy mozna?


janekpol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Mozna, na kazdej osi musi byc po prostu ten sam rozmiar. wazny jest tylko obwod opon nie szerokosc. Ja bym Tobie radzil miec wszystkie takie same nie wiem jak to z tolerancjami profilu jest ale fachowcy twierdza ze przy napedzie 4x4 powinno sie sezonowo wymieniac opony na krzyz aby zuzycie ich bylo rowniejsze i nie chodzi tu o oszczedzanie na rowniejszym zuzyciu opon tylko o glebokosc profilu opon. przy 4x4 powinno byc rowne (jak juz wczesniej pisalem nie wiem jakie sa tolerancje) w innym wypadku moze to doprowadzic do uszkodzenia środkowego mechanizmu różnicowego. Dlatego instrukcja obslugi albo do fachowca on na pewno bedzie wiedziec :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/65/17 średnica 737,3. A 225/60/17 średnica wynosi 701,8. Nie uważasz,że to za duża różnica? Podejrzewam, a raczej mam pewność,że będziesz miał problemy z cyklu-zapaliła mi się triada, itp... :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że można szybciej "załatwić" x-drive'a stosując różne wysokości opon, nie pasujące do siebie.

Zerknij na tej stronie, http://felgenkatalog.auto-treff.com

(bardzo przydatna swoją drogą), że np do felg 19" Styling 132 - chyba najczęściej widocznych w e53 występują inne rozmiary opon przód - tył.

Dlatego ważna jest kwestia odpowiedniego dobrania, aby sobie nie przysporzyć problemów.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jak bym sam sobie miał odpowiadać to bym się tutaj nie pytał.

A pytam się dlatego, czy ktoś tego doświadczył, bo ja jeździłem różnymi autami i na różnych oponach i te różnice są niezauważalne. Może litr na baku, to bym się zgodził. Jedno mogę powiedzieć, im średnica felgi większa i mniejszy profil tym mniejsze spalanie. Tak samo jak wszędzie można przeczytać, że klimatyzacja też 1litr na 100km. Bzdura, niezauważalne spalanie.

Moje pytanie było zadane w celach badawczych, naukowych i porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.